Автор Тема: Вътрешен Канистър  (Прочетено 232 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Gento

• Регистриран потребител
  • Публикации: 8
Вътрешен Канистър
« : неделя, 03 октомври 2021 г., 22:20 ч. »
От около месец имам аквариум (80л.) че обещах на децата рибки. Вижте каква самоделка направих събра около 300гр керамика в нея. Та въпроса ми е добро решение ли е?
Помпата е Risun 200l/h така я купих с аквариума и грунда(2ра ръка)
Тръбата е ф75 разделена с 2 залепени тапи с дупки да минава водата.
Имам 6 тернеции и 2 анцитруса, чудя се колко рибки може да сложим още вътре. Мисля за 6 червени неона и не знам дали може и молинезии примерно. Направих си и лед осветление със комбинация студени бели, сини и червени светодиодни ленти по 10W/m, но май не е уместно снимки и на 2те в вдна тема. Като цяло идват 15 вата осветление и я дават 1000 лумена на метър. Достатъчно ли ще е за растенията?

Неактивен Gento

• Регистриран потребител
Отг: Вътрешен Канистър
« Отговор #1 : неделя, 03 октомври 2021 г., 22:32 ч. »
А това е как изглежда отвън но не ми даде да я прикача и тази снимка. А и друго се сетих по валенсерията има едни власинки казаха ми че май са кафеви водорасли. Имах такива и по предното стъкло. Четох във форума при нов аквариум да намаля светлината да изчезнат. По стъклото изчезнаха но по Валенсерията останаха. И новото осветление което направих е по силно от диодната пура преди това ( която е една лента вътре а сега съм с 3 и по силни) Мен власинките ми изглеждат като бели.

Активен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 838
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #2 : понеделник, 04 октомври 2021 г., 23:29 ч. »
Когато потръгнат растенията ще изчезнат власинките. Запомни:
Когато растет растенията, водораслите изчезват. Ако растенията ти растат взимат превес водораслите. Дай им малко време на нещата да се развият.

Неактивен Gento

• Регистриран потребител
« Отговор #3 : вторник, 05 октомври 2021 г., 06:06 ч. »
А колко още да чакам преди да пусна други рибки? Един колега ми каза да не бързам след месец и нещо. Четох че трябва да се завърти азотния цикъл но колко време им трябва да се завъдвт бактериите в керамиката? Веднъж седмично сифонирам около 15л вода.

Активен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 838
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #4 : вторник, 05 октомври 2021 г., 10:30 ч. »
Цикълът се затваря след 45 ден. Дотогава не е добра идея да натоварваш аквариума с риби. Да не говорим, че на тях определено няма да им е добре с тези променливи параметри през това време. Така, че ако имаш търпение, изчакай.

Неактивен EmiliqnD

• Регистриран потребител
  • Публикации: 16
« Отговор #5 : вторник, 05 октомври 2021 г., 12:24 ч. »
Преди години ,когато си взех 240 литровия аквариум си бях направил такъв филтър,само че с тръба ф110 и пълнежите ги бях наредил на етажи като в канистър.Работеше си екстра,но после го смених с външен канистър ,че ми заемаше място и ми грознееше(беше оранжева тръба на цвят)Незнам само дали помпата 200л/ч няма да ти е слаба.Нещо 500-600л/ч е по удачно.Поздрави!

Неактивен Gento

• Регистриран потребител
« Отговор #6 : вторник, 05 октомври 2021 г., 15:01 ч. »
Върти водата на повърхността без проблеми. Лещата която ми дадоха се върти в кръг и е събрана в средата. Ще изчакам с добавянето на други рибки. Благодаря за отговорите.

Неактивен Gento

• Регистриран потребител
« Отговор #7 : четвъртък, 21 октомври 2021 г., 18:48 ч. »
От една самоделка минах на друга. Купих вътрешен филтър Heila bt700 който е 690л\ч след което реших да изкарам керамиката отвън като в канистър. Вътрешния филтър в аквариума и вади водата да минава орез керамиката, че не можах да събера главата в Ф110 ревизия. Но имам проблем с вътрешния филтър много е шумен и не знам какво да го правя. Проблема е че не мога да го върна защото му рязах кабела докато го наврях в една пластмасова тенджера която беше предназначена за самоделка за канистър но протече. И ето снимки на сегашното положение.
Иначе растенията почнаха да растат , пораснаха по 1 листо на Анубияса, Валенсерията пусна нова издънка и издънка на това в дясно но не му знам името. Изделието събра около 1кг керамиката на пръстенпета и 500гр керамични топчета. След 10на дни мисля да добавя 8~10 червени неона или ротодормус. Та някой ако може да ми даде акъл за шума на филтъра или да сложа стария който е 300л\ч

Неактивен Gento

• Регистриран потребител
« Отговор #8 : четвъртък, 21 октомври 2021 г., 19:06 ч. »
Да не отварям нова тема. Имам и някакъв черен мъх върху корена и 1 парче видях на рогошисника да се оритеснявам ли?
Също така има и някакви охлювчета които не знам какви са, вече убих 4~5 от тях и пак се появяват не знам от къде дойдоха миже с някое растение. Да взимам ли хишен охлюв за тях ?

Неактивен EmiliqnD

• Регистриран потребител
« Отговор #9 : четвъртък, 21 октомври 2021 г., 19:59 ч. »
Имал  съм същия филтър.Ако няма балони с въздух в него то след време като се натрупат отлагания около перката ще стане тих.Просто явно луфта между перката и леглото  където се върти е по-голямо.Та като се натрупат отлагания ще стане по тих филтъра.Разклати го все пак да се обезвъздуши за всеки случай.Другото което ми идва на ум е че трябва да преодолее голямо съпротивление да изкара водата извън аквариума докато достигне импровизирания канистър.Може да си направиш топ филтър.Тоест обема с филтърната медия да стои отгоре върху аквариума и филтъра да качва водата само до там .А от там водата на самотек влиза в аквата.Другото кофти което се сещам за този филтър е ,че вакумите му с които се закрепва след време се вкоравяват и фитъра не може да се закрепи за стъклото.Ако ще правиш други такива филтри,то си купи само филтърна глава която да бута водата до външния обем с филтърна медия.Но ако си купиш още няколко такива филтри то по-добре да си вземеш един канистър Сън Сън 1000л/ч :)

Неактивен Gento

• Регистриран потребител
« Отговор #10 : четвъртък, 21 октомври 2021 г., 21:09 ч. »
Със отлаганията евентуално ако стане. Дори без импровизирания канистър пак беше шумен, не го издържах и сложих Resun- 300l/h. Утре ще го мъча пак. А относно охлювите и чеения мъх да имаш познания?

Неактивен Gento

• Регистриран потребител
« Отговор #11 : четвъртък, 21 октомври 2021 г., 22:56 ч. »
В началото аквариума имаше подобен бял мъх 2 пъти го изчистих и изчезна. Този черния веднъж го махнах и сега пак се появи. А тези охлювчета бързо се движат между другото, или тях да не фи закачам може да излезнат полезни знам ли.

Неактивен EmiliqnD

• Регистриран потребител
« Отговор #12 : петък, 22 октомври 2021 г., 08:49 ч. »
http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=372
Охлювите са планорбис.Белите мъхове се появяват обикновено по новите корени .Черни подобни не съм имал,но предполагам е от още пресния аквариум и корените.Премахвай ги.След време би трябвало да изчезнат

Ето тема за борба с охлювите
http://www.aquaportal.bg/forum/index.php?topic=823.15

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.