Рибки > Златни рибки

защо златната ми рибка стои до водораслото нагоре с главата

(1/4) > >>

dark_messiah1:
златната ми рибка стои до водораслото нагоре с главата защо  :hmm:

Kratun:
dark_messiah1, на такъв въпрос, ще получиш отговор от рода на - Ами сигурно се подпира на него.

Съветвам те да прочетеш някои основни неща, които са подробно описани в разделите "Често задавани въпроси" и "Въпроси на начинаещи". След това се опитай да прецизираш въпросите така, че да е максимално ясно за какво става дума. Тогава, всеки би ти отговорил с желание.

panchopan:
Така както си питал - най-вероятно диша учестено от повърхноста на водата.
Най-вероятно трябва да смениш половината вода в аквариумчето си, което най-вероятно е прекалено малко за нея.
Най-вероятно са се натрупали вредни вещества в количества които я тровят.

Може би, но по-малко вероятно, е прекалено топло и не може да диша във водата понеже при висока температура кислорода не се разтваря във водата.
Не мога и да гадая имаш ли нещо за пречистване на водата. Вероятно не.
Водораслото най-вероятно е водно растение, може би истинско.

С поглед в тавана това мога да помогна.
Вероятно с малко четене в статиите на форума които е споменал Кратун ще си намериш по-точен отговор.

dark_messiah1:
еми аквариума ми е 100 литра имам помпа филтър с активен ваглен 220v\50hz 16w 1.4m 800 литра
имам 4 златни 2 телескопа 2 малки акули и 2 сома пак малки
аз бях нагласил нагревателят на 26C

Kratun:
Принцесите са студенолюбиви риби. Температурата от 26 градуса им идва вповече. Активният въглен във филтъра върши работа до определен момент, след което става излишен и дори вреден. Обикновено се ползва след лечение на рибите или когато се опасяваш, че водата е замърсена с някакви отрови. Не казваш кога за последно си сменял вода и при каква цикличност го правиш.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия