Други аквариумни обитатели > Растения

Водните растения

<< < (2/5) > >>

perunkoto:

--- Цитат от: malomir на понеделник, 14 януари 2013 г., 21:46 ч. ---
Растенията имат 3 основни изисквания. Осветление, со2 и торене. Помисли си какво правиш и дали това е достатъчно, след като съм ти изброил тези изисквания.
Тук има тонове изписно за растенията, само трябва да се прочете. Едва ли ще се намери човек, да седне да пише всичко наново, при условие че го има написано.

--- Край на цитата ---

А дали е достатъчнна 18V лампа за 70 литров,дълбок аквариум?

Виолета:
18 W искаш да кажеш. :)
Зависи какво гледаш в този аквариум и колко дълбок е. За растения, на които е достатъчна по-малко светлина и особено ако лампата е снабдена с добър рефлектор - да.

karrenrex:

--- Цитат от: perunkoto на понеделник, 14 януари 2013 г., 20:52 ч. ---
Дайте ми съвет моля за моите растения!Не вървят и това си е!Постоянно хващат мъх.

--- Край на цитата ---

Като начало, зависи какви са растенията, т.е. към кои видове спадат. Ако не знаеш точно, трябва да ги идентифицираш, което можеш да направиш по снимките в раздел "Растения" на сайта. Като знаеш кои видове са, пак отиваш в раздел "Растения" и четеш подробно изискванията на всеки вид. Защото няма универсална формула за успешно отглеждане на растения, нито пък на каквото и да било.
Колкото до "мъха", предполагам, че става въпрос за водорасли (защото мъх със сигурност не е), които се развиват върху листата им. Не съм специалист по водорасли, но това май може да се дължи главно на 2 неща: 1) проблем с осветлението - твърде интензивно и/или продължително; 2) твърде висока концентрация на органични вещества във водата. Последното е по-вероятно ако в аквариума има много риби и малко растения. В обратния случай по-скоро ще да е от осветлението.

perunkoto:

--- Цитат от: karrenrex на вторник, 15 януари 2013 г., 11:21 ч. ---
Като начало, зависи какви са растенията, т.е. към кои видове спадат. Ако не знаеш точно, трябва да ги идентифицираш, което можеш да направиш по снимките в раздел "Растения" на сайта. Като знаеш кои видове са, пак отиваш в раздел "Растения" и четеш подробно изискванията на всеки вид. Защото няма универсална формула за успешно отглеждане на растения, нито пък на каквото и да било.
Колкото до "мъха", предполагам, че става въпрос за водорасли (защото мъх със сигурност не е), които се развиват върху листата им. Не съм специалист по водорасли, но това май може да се дължи главно на 2 неща: 1) проблем с осветлението - твърде интензивно и/или продължително; 2) твърде висока концентрация на органични вещества във водата. Последното е по-вероятно ако в аквариума има много риби и малко растения. В обратния случай по-скоро ще да е от осветлението.

--- Край на цитата ---

Благодаря,за 80 литров аквариум рибите не са много,но  и растенията не са много.За мъхът си прав,не е мъх а някакво водорасло.Мисля си ,че всичко идва от осветлението ми.Под грунда се е събрало доста мурсотия,но имам и доста мелании ,които се грижат за боклука!Ще взема една по-силна лампа,па дана потръгнат нещата!

tomatomov197:
    Въобще никой не се грижи за боклука , освен тебе :)   Меланиите само разравят грунда , не го чистят .  И 2 поста по-надолу си казал 70л. сега са 80 л.  :)

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия