Автор Тема: online магазини в Европа  (Прочетено 6642 Пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглеждат тази тема.

Неактивен Rama

• Мотохолик, акваманиак
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 866
  • Нас. място: гр.София
  • Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.
Отг: online магазини в Европа
« Отговор #15 : неделя, 30 януари 2011 г., 16:55 ч. »
Ти очевидно си разузнал много добре какви са похватите на БГ магазините  :clapping:.
Не мога обаче, да разбера по какъв начин ти пречим със своето незнание, както сам смяташ :dontknow: ?!
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.

Неактивен Canary

• Активен потребител
  • Публикации: 170
  • Нас. място: Norwich, UK
  • On the Ball, City
« Отговор #16 : неделя, 30 януари 2011 г., 16:56 ч. »
риска е ясен, но същият го има и при закупуване от бг. наистина ли мислиш, че някой от бг магазините спазва карантина 4 седмици :D !

Ако живеех в Бг, щях да си купувам само риби от магазини, които спазват карантината. Има такива!
Един член на форума беше купил три клоуна, които бяха нов внос. Не бяха болни, но не искаха да почнат да се хранят и умряха, а той нищо не можа да направи за тях. От друга страна, ако си купиш климатизирана риба, захранена, минала карантина, тогава рискуваш много по-малко. Аз купувам от реномирани магазин в Англия и след случая със синия танг, твърдо ще ползвам карантинен аквариум. За мое спокойствие. Но пак ще залагам на климатизирани риби от магазини. Диви риби, внасяни от съмнителни куфарни търговци, имат висока смъртност, дори ако се гледат от много опитни акваристи. Ти сам ще решиш какво искаш за себе си !!!
Поздрави!
Kick it off, throw it in, have a little scrimmage,
Keep it low, a splendid rush, bravo, win or die;
On the ball, City, never mind the danger,
Steady on, now’s your chance,
Hurrah! We’ve scored a goal, City! City! City!

Неактивен камен_chochev

• Активен потребител
  • Публикации: 204
  • Нас. място: София
« Отговор #17 : неделя, 30 януари 2011 г., 17:06 ч. »
Ако живеех в Бг, щях да си купувам само риби от магазини, които спазват карантината. Има такива!
Един член на форума беше купил три клоуна, които бяха нов внос. Не бяха болни, но не искаха да почнат да се хранят и умряха, а той нищо не можа да направи за тях. От друга страна, ако си купиш климатизирана риба, захранена, минала карантина, тогава рискуваш много по-малко. Аз купувам от реномирани магазин в Англия и след случая със синия танг, твърдо ще ползвам карантинен аквариум. За мое спокойствие. Но пак ще залагам на климатизирани риби от магазини. Диви риби, внасяни от съмнителни куфарни търговци, имат висока смъртност, дори ако се гледат от много опитни акваристи. Ти сам ще решиш какво искаш за себе си !!!
Поздрави!

абсолютно си прав - и за това е темата. а реномиран магазин в София .... (пак ще предизвикам спорове)

Неактивен Canary

• Активен потребител
  • Публикации: 170
  • Нас. място: Norwich, UK
  • On the Ball, City
« Отговор #18 : неделя, 30 януари 2011 г., 17:07 ч. »
абсолютно си прав - и за това е темата. а реномиран магазин в София .... (пак ще предизвикам спорове)

Сигурно, но все пак има такива, като се съобразим с бг стандартите.
Kick it off, throw it in, have a little scrimmage,
Keep it low, a splendid rush, bravo, win or die;
On the ball, City, never mind the danger,
Steady on, now’s your chance,
Hurrah! We’ve scored a goal, City! City! City!

Неактивен Rama

• Мотохолик, акваманиак
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 866
  • Нас. място: гр.София
  • Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.
« Отговор #19 : неделя, 30 януари 2011 г., 18:25 ч. »
За съжаление магазините за акваристика в България, както и много магазини и услуги им предстои да извървят доста дълъг път.
Не може да се отрече, че някои фирми в нашата страна се опитаха и създадоха едни нелоши магазини. Те вложиха едни огромни за нашите мащаби средства, които сами бяха наясно, че ще се възвръщат за доста години.
Надяваха се , че по този начин ще се увеличи търсенето и популярността на акваристиката. По една или друга причина идеята за европейски цени и широко разпространение на хобито не се получи.
Не съм влагал големи средства в създаването на магазин, но съм се опитвал да държа максимално ниски цени, като съм се надявал, че увеличавайки оборота ще мога даже да сваля още надолу. Досущ като тях  - ударих греда  :basket:.
Резултатът беше, че много магазини бяха меко казано недоволни, а оборота не се увеличи, но пък загубите ми бяха подобаващи. Някои смятаха, че този подход не е дал добър резултат, защото не съм държал ниските цени достатъчно дълго. Питам се колко дълго е необходимо? Може би година - две  :hmm:.
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.