Автор Тема: Проекта на МChalukov  (Прочетено 761 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен MChalukov

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
  • Нас. място: София
Проекта на МChalukov
« : вторник, 22 декември 2015 г., 15:18 ч. »
Привер на всички .
Казвам се Марио и от около 2 години чета и препрочитам форумите за акваристика , сега ми изпадна възможност да създам нещо мое .
В процес на строеж е но просто ме сърбят пръстите и ще си поствам развитието тук.
Първоначално исках малак аквариум тип нано , но бързо се отказах защото това е виш пилотаж в акваристиката
Нямах възможност и смелост да започна , но едно приятелче ми подари бивш терариум и ми даде нужния тласък  :drinks:

Аквариума е с размери 80/40/30 д/ш/в от 4 мм стъкло 83 литра по вътрешен размер, противно на очакваното от мен при теста с вода дава отклонение на челното стъкло от под 2 мм което е доста добре ,имайки в предвид че няма разпънки .
Има лек теч защото силиконовия шев не е предвиден за вода ,но вече е поръчан черен силикон на Церезит ЦС23 , който е безвреден за обитателите на аквариума на цена 8 лв , с хартиено тиксо ще се маскират ъглите и ще се напреви нужният шев от 2 мм , но това след празниците .
Осветление също е поръчано 2х36 вата Т8  май и то ще пристигне след празниците  - то ще е достатачно за повечето растения ;)
Аквариума е със стъклени плъзгащи се капаци , а осветлението ще е окачено над тях на около <10см
Под дъното е монтирана подложка от 2 милиметра прегъната на 2 изолациика общо 4мм
Подготвил съм се за вътрешен филтър тип палър хед с добавка - направи си сам контейнер около 1.5 литра керамика и едопореста гъба .
За точните растения не съм се спрял още но определено ще има и от трите типа за заден преден и среден план , дали корен или камъни все още се чудя , но леко по леко и това ще се изясни .
Обитатели 2-3 обикновенни сомчета
6 неона
и неограничен брой ред чери скариди

Не смятам да подавам СО2 и торове , ще е бавен аквариум  ,
Грунда ще е черен от Кварцови пясъци ООД и камъни от там ще се вземат .
Еми в общи линии е това :)
Ако имате някакви въпроси и препоръки споделяйте все пак за това го поствам в процеса на строеж :) да поправям навреме  :dance3:

Неактивен MChalukov

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
  • Нас. място: София
Отг: Проекта на МChalukov
« Отговор #1 : вторник, 22 декември 2015 г., 16:39 ч. »
Toва е аквариума  :) повреме на теста и на поставката и лампата която съм избрал  :dance3:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.