Автор Тема: Профилът на geshi - АКВАРИУМ 200/45/40 Д/В/Ш  (Прочетено 81072 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 485
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
Отг: Профилът на geshi
« Отговор #30 : петък, 29 ноември 2013 г., 22:27 ч. »
Аз да ти кажа точно от теб се заразих за тях, само трябва да разкарам единият ми чифт терори

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
« Отговор #31 : събота, 30 ноември 2013 г., 00:07 ч. »
Pac нищо лично към теб, но не мисля че си прав.
Можеш по много различен начин да представиш тази риба, нее нужно да предаваш твоята ненавист и да влияеш на колегите от форума.
Кажи каквото знаеш и остави всеки сам да решава.
Geshi както си видял от снимките на моя профил, аз отглеждам тези риби и мога да кажа само че са уникални!
Невероятно издръжливи са и от гледна точка на болести, зарази както и от тормоз наложен им от други риби .... абе въобще справят се с всичко безпроблемно. Препоръчвам ти ги защото са много добро допълнение към всеки един аквариум с цихлиди.

stermo, нищо лично към теб... Казвам каквото знам и оставям всеки да си решава, но нямам нищо против да повлияя на този избор, именно с тази цел пиша.
Когато правя аквариум искам да пресъздам някакво кътче от природата в моя дом. За каква природа говорим, когато рибите не се срещат в истинския свят? "Червени и не боледуват" - прекрасно, можем да си пуснем и някоя пластмасова червена риба на батерии, тя гарантирано няма да боледува. И не, не изразявам ненавист към тези риби, а съжаление към тях, защото те не са създадени от Бог да живеят на този свят, а от хора (които им се иска да се правят на богове) за да се мъчат. Смятам, че тези риби никога не могат да имат пълноценен живот.
Ако единственото нещо, което има значение за вас е някоя риба да изглежда интересно и шарено, ваше право си е. За едно нещо си абсолютно прав, тези риби са уникални. Думата "уникално" напоследък се използва много грешно, но ти си уцелил правилната употреба. Тези риби не са като никои други, най-вече като никой истински вид.

ПП: Неслучайно тази риба няма профил в Аквапортал.

ПП2: Всъщност папагалите много добре си пасват с пластмасови растения... Почти всички аквариуми с папагали, които съм виждал са пълни с пластмаса. Дали защото са от един "биотоп"?

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • Публикации: 276
  • Нас. място: гр. Монтана
  • 0884 86 77 86
« Отговор #32 : събота, 30 ноември 2013 г., 12:22 ч. »
защо смяташ че всичко създадено от човека трябва да е лошо? Наистина много от нещата създадени от човек са погрешни, пагубни за природата и така на татък, обаче има и хубави и това е едно от тях.
По твоята логика (всичко което е създадено от природата е хубаво а там където се е намесил човека и науката е изкуствено и негодно), то тогава защо всеки се радва и купува червеното данио - всички знаем какъв е цвета на истинското диво данио, но човека е бръкнал в генетиката на тази риба и ето на, тя е червена и се размножава  раждайки червени новородени. Ето ти пример че човека има и успешни намеси.
Друг пример е храната съдържаща "червена боя" така да се каже и по химичен начин въздейства и променя естествените цветове на рибите, това също го няма в природата ...... нещата са наистина много, но за мен се делят на успешни и неуспешни намеси - RED PARROT са  от успешните. За това че не могат да се размножат естествено, прочети малко повече из нета и ще видиш че този проблем вече е решен и има успешно размножени в аквариуми условия.
За профила в aquaportal, имаше много дълги дискусии по темата където не си спомням ти дали си взел участие но нещата преминаха в по различен тон от нормалният и всички теми и коментари по темата бяха изтрити така че ... да не го започваме отново.
Поздрави на всички.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #33 : събота, 30 ноември 2013 г., 12:41 ч. »
Аз също съм голям противник на хибридите и ГМО (слагам ги под един знаменател по ред причини), създаването им и търговията с тях. Една от най-важните цели на акваристиката е да възпитава любов и уважение към природата, да пренесе късче от нея у дома. При толкова много прекрасни естествени видове (много повече, отколкото може човек да гледа в рамките на един живот) не виждам нито нужда, нито полза (освен чисто търговска) от тези създания.
Търговските хибриди начело с "червените папагали" са симптом на същата болест на обществото, като чалгата например. Ясно е, че търсенето определя предлагането и кичът се харчи доста добре в нашето ориенталско общество.
Все пак съществуването им не е кой знае каква драма. По същия начин, по който индивид, пускащ си див анадолски кючек, защото му вървял с ракията, не е в състояние да оцени красотата на алтернативния рок или джаза например, така и човек, купил си червено данио, няма как да разбере каква е ценноста в един чист биотопен аквариум.
Който иска, да си ги купува и гледа - това си е негово право. От друга страна е наше право да изкажем мнението си за тях и да си направим съответните изводи за съответния "акварист".
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0884 86 77 86
« Отговор #34 : събота, 30 ноември 2013 г., 13:06 ч. »
Аз спиръм с коментари по темата. Geshi ти сам прецени как ще ти е приятно да гледаш аквариума си, все пак вежното е ти да се чувстваш доволен от това което си пресъздал, та било то и не 100% чиста природа.

Неактивен geshi

• Активен потребител
« Отговор #35 : четвъртък, 12 декември 2013 г., 15:29 ч. »
Малко нови снимки с нов корен

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #36 : четвъртък, 12 декември 2013 г., 16:26 ч. »
Като че ли преди ми харесваше повече.

Неактивен geshi

• Активен потребител
« Отговор #37 : четвъртък, 12 декември 2013 г., 16:30 ч. »
ми не знам, мен и така си ми харесва, с предишният корен водата стана почти не прозрачна от танина, от начало ми харесваше, но после стана прекалено кафява.

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #38 : четвъртък, 12 декември 2013 г., 16:36 ч. »
Това с танина е до време, след няколко месеца корена се изкисва и спира да боядисва.

Неактивен danidi

• Активен потребител
  • Публикации: 126
  • Нас. място: Черноморец
  • Нямам търпение.
« Отговор #39 : понеделник, 16 декември 2013 г., 00:08 ч. »
Здравей колега.Грийн терор отскоро съм запленен от тези риби.Скоро си купих 1 женска и след няколко дена хвърли хайвер. Милата 3 дена го пази неоплоден и накрая се отказа.Сега и купих хубав мъжкар с голямо чело и в момента се гонят из аквариума. Преди години гледах и астронотуси.Бях си купил 2 малки астронотусчета и след 6 години станаха страхотни екземпляри.На всичкото отгоре се оказаха мъжки и женски и много пъти са хвърляли хайвер даже по едно време ми оцеляха десетина малки. Страхотни риби само дето не можеха да говорят познаваха ме и от ръката ми червей са яли но мъжкия умря и женската така се омърлуши че не можех да я гледам и я продадох.Единствения им недостатък е че ми обръщаха аквариума с главата наопаки.Поздрави. :up:

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0884 86 77 86
« Отговор #40 : вторник, 17 декември 2013 г., 20:25 ч. »
geshi според мен трябва да добавиш някоя друга риба и по ярко осветление, тогава ще е още по добре.  :ok:

Неактивен geshi

• Активен потребител
« Отговор #41 : сряда, 11 юни 2014 г., 16:12 ч. »
Здравейте, ето ме и мен с новите ми обитатели 80 неонки, 4 разбори, 3 молинезки няколко анциструса и 5 коридорас джули, а и 1 гибицепс.
Надявам се се е получило добре като за начало.

Неактивен naskobe

• Активен потребител
  • Публикации: 138
  • Сички добри джедаи се бият със сини мечове
« Отговор #42 : четвъртък, 12 юни 2014 г., 07:24 ч. »
Браво сега да сложиш и 4-5 скаларий и си готов.  :ok:
350 л. Rainbowfish

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #43 : четвъртък, 12 юни 2014 г., 09:21 ч. »
Харесва ми как е станало, поздравления! :)

Неактивен geshi

• Активен потребител
« Отговор #44 : четвъртък, 12 юни 2014 г., 18:39 ч. »
Ха ха Наско то има 2, но са много малки даже ги бях забравил.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.