Автор Тема: Профилът на adam- II част  (Прочетено 27552 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
Профилът на adam- II част
« : понеделник, 27 април 2015 г., 19:10 ч. »
Здравейте колеги!
Преди малко разгледах стария си профил, оказа се, че нито една снимка не се е запазила, така че реших да си направя втори профил  :) 
 ModEdit: Сагата започва от тук!
И така, въпреки, че съм фен на цихлидите, от как съм в Ирландия отглеждах само златни рибки- причитата- уж само временно, да поддържам форма, обаче взеха да ми харесват, пък не са кой знае колко претенциозни рибки, НО нещо липсваше, нещо, което го има у цихлидите- характер, териториалност, родителска грижовност, индивидуалност и най-вече хишнически интелект. И взех решение  :hmm:  Тежко-не тежко, разделих се с моите красиви шубункини ИИИИИИИ си купих астронотуси естествено  ;) 
От няколко дни съм с два червени оскара, единият от които албиносна форма, плюс сомче хипостомус. Потенциалът на аквариума е само за един възрастен астронотус, така че след време ще реша кой от двата оскара да си запазя.
Снимки- скоро  :up:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
Отг: Профилът на adam- II част
« Отговор #1 : понеделник, 27 април 2015 г., 20:33 ч. »
Това е аквариумчето. Все още водата е мътна, тъй като днес е направена смяната. Скоро ще се оборудва с канистров филтър. Интериорът е семпъл- корени и валиснерия.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #2 : вторник, 28 април 2015 г., 07:31 ч. »
Добре дошъл отново при цихлидарите!  :drinks:
В другата тема беше писал, че си взел едно астронотусче, сега вече са две. :) Чакаме да ги видим като пораснат.
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #3 : вторник, 28 април 2015 г., 08:38 ч. »
Добре дошъл отново при цихлидарите!  :drinks:
В другата тема беше писал, че си взел едно астронотусче, сега вече са две. :) Чакаме да ги видим като пораснат.

Мерси Боби!  :drinks:
Да, купих и червен албинос  :)  След време от двата ще си запазя един. Сега са малки и невзрачни и не се знае как ще се оформят като качество на формата и оцветяване след което ще подбера единия екземпляр, а другия ще се връща в зоо магазина. Има и друг вариант, по-сложен- нищо чудно да се получи чифт, тогава ще трябва да се купува по-голям аквариум  :D

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #4 : вторник, 28 април 2015 г., 08:49 ч. »
 Сложих ти връзки препращащи от старата тема тук и от тази - там. Можеш да си ги "присвоиш", ако ти се занимава. Има някои запазени видеа и все пак си струва да се види. За оскарите те подуших още като говореше за вариант с дискуси.  А дано стане чифт!

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #5 : вторник, 28 април 2015 г., 09:11 ч. »
Сложих ти връзки препращащи от старата тема тук и от тази - там. Можеш да си ги "присвоиш", ако ти се занимава. Има някои запазени видеа и все пак си струва да се види. За оскарите те подуших още като говореше за вариант с дискуси.  А дано стане чифт!

Мерси Grey  :up:  , жив и здрав  :drinks:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #6 : вторник, 28 април 2015 г., 12:16 ч. »
Няколко снимки на астронотусчетата от по-близък план. Междудругото, аквата синее, тъй като осветлението е за морски аквариум и скоро мисля да го сменям.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #7 : сряда, 13 май 2015 г., 12:14 ч. »
Здравейте акваристи  :drinks:
За сега най-новото при мен е, че червеното астронотусче е върнато обратно в зоомагазина. Причината- въпреки относително големия размер на аквариума и факта, че са все още доста малки, по-едрият (червеният албинос) взе да го тормози. От стреса по-малкият се скри в един от ъглите и престана да се храни. Наблюдавах ги около седмица, аха да се оправи положението, ама нещо не се получи. Така че вече съм с 1 оскарче  :)
Довечера, като намеря свободно време ще щракна 1-2 снимки за по-добра представа на аквата.  :drinks:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #8 : четвъртък, 14 май 2015 г., 00:17 ч. »

Както обещах, снимки.
Това е оскарчето, което си запазих. Расте сравнително бързо, храня го по 2-3 пъти дневно, разбира се гледам да не прехранвам. До преди 3 седмици оранжевото оцветяване беше доста бледо, сега е леко по-наситено. Валиснерията- голяма част от листата просто окапаха, естествено с помощта на сомчето, обаче има надежда, показват се нови листа, торя, да видим какво ще стане.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #9 : четвъртък, 14 май 2015 г., 08:50 ч. »
Чаровно е злобарчето! :)  :drinks:
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #10 : четвъртък, 14 май 2015 г., 23:31 ч. »
Чаровно е злобарчето! :) :drinks:

Мерси Боби  :drinks:
Наистина много ми допадна това оскарче, напада всичко каквото се движи, явно ще е с характер. В момента хипостомуса търпи атаките му, обаче той си продължава да чисти най-прилежно и естествено гледа да стои по-настрана от злобарчето  :D

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #11 : сряда, 10 юни 2015 г., 00:10 ч. »

Здравейте колеги!
От около седмица съм с канистров филтър (крайно време беше). Осветлението също е частично подновено и е с друг спектър, с което се усилва интензитета на някои цветове. Днес е направена смяната на водата и затова изглежда леко мътна. Ето 2 снимки (некачествени), които са направени набързо, но все пак да се придобие някаква представа за аквата. По-добри снимки след 2-3 дена  :drinks:

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 786
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #12 : сряда, 10 юни 2015 г., 02:59 ч. »
Много самотно стои това оскарче в тоя аквариум бе Адаме. Красива рибка ама самичка.Може би като достигне някакъв размер ще е ок, ама засега ми е пусто някак. Въпреки, че и в това си има някакъв чар все пак като се замисля. Поздрави!

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #13 : сряда, 10 юни 2015 г., 09:59 ч. »
Много самотно стои това оскарче в тоя аквариум бе Адаме. Красива рибка ама самичка.Може би като достигне някакъв размер ще е ок, ама засега ми е пусто някак. Въпреки, че и в това си има някакъв чар все пак като се замисля. Поздрави!

Прав си Маломире, някак си празен стои аквариумът. Междудругото оскарчетата бяха 2, ама албиносът започна да тормози другото и то почти през цялото време стоеше скрито под стария филтър, пък и спря да се храни, така че се наложи да го върна обратно в зоомагазина. Има и сомче ама и то стои скрито под корените, заради терора на албиноса. Както и да е, за сега това е положението, рибките растат и то доста добре. Мисля, че след около година астронотусът ще е достатъчно голям, за да изглежда аквата някак по-балансирана и пълна, просто е нужно търпение. Иначе е голям кеф да стоиш пред аквариума- астронотусчето е като куче  :D , което върти опашка и чака да му се даде храна. Яде като прасе, така че трябва да внимавам с прехранването.
Поздрави от Ирландия  :drinks:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #14 : четвъртък, 11 юни 2015 г., 01:17 ч. »
Тази вечер се прибрах по-късно, но намерих време да щракна няколко фотоса. Ето ги и обещаните снимки  :drinks:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.