Автор Тема: Профилът на adam- II част  (Прочетено 27556 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
Отг: Профилът на adam- II част
« Отговор #15 : сряда, 01 юли 2015 г., 20:44 ч. »
 Малко новости около моята скромна аква.
 На този пост искам да засегна въпроса относно храненето на моето астронотусче. Храня по два пъти дневно- сутрин и вечер, по-рядко 3 пъти. Няма ден без хранене, т.е. храня всеки ден, защото рибката е подрастваща.
 За сега основно храня с Hikari Cichlid Bio Gold. Изключително съм доволен от този продукт;
 - с времето оцветяването на рибката става по-наситено и контрастно;
 -съдържа пробиотъци, които са полезни за храносмилането и предотвратява запек, което е често срещано при астронотусите;
 -най-вече съм доволен от растежа на рибката. Имам я горе-долу от 2 месеца, беше около 6 -6,5см., а в момента е 12см. т.е. растежа е почти удвоен;
  -естествено продуктът съдържа витамини и много интересно беше за мен да разбера, че съдържа и чесън  :D
  -цената на продукта като за Великобритания е ОК, но знам как върви на бългаския пазар.
   Друга храна, с които храня оскарчето е замразен хирономус. Супер продукт, доволен съм естествено. Съдържа много полезни хранителни вещества, но след време става прекалено ситна за порасналата риба и за съжаление след около 2-3 месеца няма да е подходяща, а не ми се ще да я давам под формата на замразен куб с цел да избегна евентуални проблеми.
  Още една храна, с която храня и съм много доволен е Repashy Soilent Green. Това е храна за африкански цихлиди- съдържа алги, спирулина, дребни микроорганизми и т.н. Давам я за разнообразие. Вероятно този продукт го няма на българските пазари, но може да се купи по интернет. За информация, миризмата на продукта е меко казано противна, но рибките я харесват.
 И така процентово храня- 60% с Hikari "Cichlid Bio Gold, 20% с Хириномус и 20% с Repashy Soilent Green или други думи- на 5 хранения, 3 пъти с Hikari "Cichlid Bio Gold, 1 път с Хирономус и един път с Repashy Soilent Green.
След 2-3 месеца започвам да храня с земни червеи и насекоми (щурци, скакалци), естествено като основна храна остава Hikari "Cichlid Bio Gold.
 Относно храненето на астронотуса с живи рибки, отбягвам и не бих използвал този тип храна.

Ето го и него  ;)  Междудругото, предното стъкло на аквариума е в доста лошо състояние и се вижда, че е доста одраскано. Купих го от един приятел, който е доста далече от акваристиката и се личи как го е поддържал. Както и да е, за сега съм с този аквариум и след време планирам да купя над 300 литров, живот и здраве  :drinks:

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 566
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #16 : четвъртък, 02 юли 2015 г., 09:22 ч. »
Браво градски..
Но един красавец стига ли ?  :drinks:
Хоби или тиха лудост?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #17 : четвъртък, 02 юли 2015 г., 10:06 ч. »
Браво градски..
Но един красавец стига ли ?  :drinks:

Мерси градски  :drinks:
 Така съм решил на този етап- 1 астронотус, плюс сомче плекостомус, и това е най-простия вариант. До края на годината трябва да намеря по-голям аквариум, който да е около 300-350 литров. Ако ще го отглеждам хайванчето поне да е както трябва  ;)
А иначе моето мнение относно перфектната комбинация за аквариум с астронотуси е един чифт оскари, евентуално пасаж от 5-6 бройки от така наречените Метинис (Сребърен долар) и едно по-едро сомче- плекостомус или гибицепс. Но за тази комбинация е нужен поне 500-700 литров аквариум, което си е някаква инвестиция, а аз не знам колко време ще се задържа в тук, все пак от работата зависи мястото (града), където ще живея.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #18 : четвъртък, 06 август 2015 г., 10:25 ч. »
Малко новости около моята аква. За сега хайванчето се развива нормално. На размер е около 15см. Все още го храня със същите храни , за които съм споменал в предишните си постове. Напоследък по форумите за цихлиди много хвалят Northfin Cichlid Formula като първокласна храна за цихлиди http://boutique.safaripetcenter.com/en/fish/food/pelletsandgranules/northfin-cichlid-formula-2mm.html . Любопитен съм и ще я купя за моя "питбул"  :grin:
Оскарчето е с по-оранжево оцветяване, защото аквариумът е с друго осветление.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #19 : петък, 14 август 2015 г., 16:45 ч. »
 Няколко снимки от вчера. Както се вижда астроноусчето отново червенее, заради осветлението естествено, поставих нова пура.
 Днес си спомних за едни стари коментари от преди 5-6 години и някак си ми стана драго на душата. Ставаше въпрос за астронотуси между едни от най-утвърдените цихлидари, ще се опитам да си спомня кои се бяха включили- Кралчев, Боби, Аквамейкер, Кратун, имаше още няколко човека от форума. Не мога с точност да цитирам коментарите, но бяха от рода на  :lol:
  - Как са твоите прасета? Растат ли?
  - Прасетата растат, а ти с какво храниш твоите прасета?
  ....... и т.н. и т.н. та в последствие се разбра, че прасетата, това са астронотусите им  :lol: А по това време аз тъкмо се бях вманиачил на тема астронотуси и като защитник на тези риби  :lol: почнах на ги укорявам:
  - Хей, колеги, как може така да сравнявате астронотуси с прасета....... и т.н.
След моя коментар Кралчев ми се извини  :grin: , а Боби беше прям и каза:
 - Адаме, каквото и да говориш за мен астронотусите си остават прасенца  :D
 След годините опит с тези рибки човек наистина осъзнава, че астронотусчетата са едни водни прасенца, ядат нонстоп, сер.т нонстоп  :D  Тук искам да добавя, че се твърди, че прасетата са интелигентни животни, аз това не мога да потвърдя, но мога да потвърдя, че астронотусите са едни от най-забавните рибки, които определено са рибки с индивидуалност и характер и често взаимодействат  с човека, който се грижи за тях  :up:

Ето ги и снимките  :)

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 485
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #20 : петък, 14 август 2015 г., 17:02 ч. »
Честно да ти кажа на мен повече ми харесва как стои с другата светлина. А като говориш за взаимодействия, твоето "прасенце" дава ли ти да го галиш, в смисъл, че моето ми даваше за секунда две и после лееко се отдръпваше, но определено не го беше страх от ръката ми?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #21 : петък, 14 август 2015 г., 19:18 ч. »
Честно да ти кажа на мен повече ми харесва как стои с другата светлина. А като говориш за взаимодействия, твоето "прасенце" дава ли ти да го галиш, в смисъл, че моето ми даваше за секунда две и после лееко се отдръпваше, но определено не го беше страх от ръката ми?

Аз си експериментирам с различни светлови спектъри, но вероятно ще се ориентирам към имитация на дневна светлина, но първо трябва да купя по-голям аквариум и естествено LED осветление. А това което на теб ти харесва бих казал, че е имитация на амазонски светлови спектър. Междудругото при последните снимки водата е по-мътна, заради смяна и третиране на водата с Easy-Life conditioner, а комбинацията на осветителните пури е червено със синьо и се получи малко кичовско  :crazy:
Моето прасе с ръка не го храня, давам му дажбата с пинсета  :grin:  ,а иначе щом се доближа до аквариума почва да върти опашка, но не като прасе  :grin:  ,а като куче  :D  , но затова пък лапа като невидял  :pig:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #22 : четвъртък, 20 август 2015 г., 21:25 ч. »
Филтърът Сун Сун 303В протече и на мукета му се е........, и като капак филтърът беше без гаранция за съжаление. Както и да е от днес съм с Fluval 406 с 3 годишна гаранция. Дано да излезе сполучлив модел  :drinks:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #23 : неделя, 23 август 2015 г., 22:28 ч. »
На края на този месец се навършват 4 месеца от как съм се сдобил с моя астронотус. По принцип астронотусите растат много бързо в сравнение с други цихлиди, разбира се ако се отглеждат в добри условия. В рамките на 4 месеца рибката доста дръпна- в края на април беше приблизително 7-8см, в момента е около 17см. За сега все още съм със стария аквариум, но скоро очаквайте нов "танк" със сравнително по-подходящи размери и чистото количестсво вода ще е около 240-250 литра за един астронотус. Щеше ми се да е поне 300 литров аквариум, но просто попаднах на много добра сделка от гледна точка на финансите.

Снимки за сравнение

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #24 : четвъртък, 27 август 2015 г., 16:57 ч. »
Ето го и новия аквариум  :)

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #25 : петък, 28 август 2015 г., 10:28 ч. »
Много самотно ми стои този аквариум. :)
Един астронотус. В средата един стрък валиснерия зад една купчина корени, до която се вижда един сом.
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #26 : петък, 28 август 2015 г., 22:46 ч. »
Много самотно ми стои този аквариум. :)
Един астронотус. В средата един стрък валиснерия зад една купчина корени, до която се вижда един сом.

Всичко по едно за номер едно  :D , това в рамките на шегата разбира се  ;)
Боби, приятелю, ужасно си прав, така е, изглежда доста скучно, особено за акваристи свинали с динамиката на голяма група/пасаж от риби. Но на мен ми харесва така. Междудругото при любителите на астронотуси, пък и при други по-едри американски цихлиди често срещана практика е да се отглежда един единствен екземпляр. Интериорът на аквата (корените и стръкчето валиснерия) е минимализиран с цел да се осигури по-голямо жизнено пространство на рибата, която след година ще е вероятно 2 пъти по-дълга и 5-6 пъти по-тежка. По принцип астронотусите са винаги в движение, не са "статични" както някои други цихлиди, така че на живо аквариумът не изглежда чак толкова зле  :drinks:

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 566
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #27 : събота, 29 август 2015 г., 16:28 ч. »
Здравей градски.
На мен ми допада,даже доста.
Моите мееки са толкова плашливи, че ме дразнят вече.
Жалко че с моя обем от 180л и то контур на аквта, не връзвам изискванията.
Хоби или тиха лудост?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #28 : събота, 29 август 2015 г., 23:56 ч. »
Здравей градски.
На мен ми допада,даже доста.
Моите мееки са толкова плашливи, че ме дразнят вече.
Жалко че с моя обем от 180л и то контур на аквта, не връзвам изискванията.

Благодаря градски, жив и здрав  :drinks: 
Иначе твоите меекитата са прекрасни  :up:  пусни някоя снимка да им се порадваме  :clapping:
180 литра аквариум за един астронотус горе-долу става, но е нужна много добра филтрация и по-честа смяна на водата.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #29 : понеделник, 31 август 2015 г., 10:38 ч. »
Преди малко попаднах на стари снимки от аквариума ми (415 литров) в България от преди 4-5 години. Сега стои празен. Доста хора искаха да го купят, но не бих го продал, след време може отново да го използвам  :drinks:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.