Автор Тема: Профилът на adam- II част  (Прочетено 27554 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
Отг: Профилът на adam- II част
« Отговор #30 : понеделник, 31 август 2015 г., 11:09 ч. »
Какъв аквариум, а... нищо излишно в него! Дано и този, който в момента имаш да се развие така, че и по-добре. :)

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #31 : понеделник, 31 август 2015 г., 15:21 ч. »
Какъв аквариум, а... нищо излишно в него! Дано и този, който в момента имаш да се развие така, че и по-добре. :)

Мерси @Bustama! Е, с новия танк вероятно естетиката няма да се получи като при стария аквариум поради липса на пространство, но все пак ще се опитам. Да създадеш естетически красив аквариум с астронотуси си е предизвикателство, те обичат да си аранжират "гарсониерата" по свой вкус  :D

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #32 : петък, 11 септември 2015 г., 11:31 ч. »
Белята стана  :punish2: Ето този сладур като го видях в зоомагазина просто не устоях на изкушението :fool: Дано да е за добро  :drinks: За сега е в по-малкия аквариум. В най-скоро време ще трябва да се купи добър филтър.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 786
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #33 : петък, 11 септември 2015 г., 12:27 ч. »
Ех, тая краста... :-)

Неактивен plamen albaneca

• Активен потребител
  • Публикации: 63
« Отговор #34 : петък, 11 септември 2015 г., 15:09 ч. »
Искаш да имаш две албиносичета май? :clapping:

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 566
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #35 : петък, 11 септември 2015 г., 15:32 ч. »
Градски, аз си мисля, да направиш една статия, нещо от рода на how to... от А-до Я за тия рибета.
Не като профил, а по-скоро кратко ръководство - избор на техника, грижи и т.н, всичко придружено със снимков материал.
Доста ме човърка мисълта и аз да се захвана с Оскари, но ме спира количеството храна която ще трябва да осигурявам.. :P
Иначе готини снимки, направо да се запали човек..  Което е нож с 2 остриета, щото може да запали и хора с 100л акви  :(
Хоби или тиха лудост?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #36 : петък, 11 септември 2015 г., 17:02 ч. »
Ех, тая краста... :-)

Тя крастата ряпа да яде  :D , ужас, сега ще трябва да осигуря още едно оборудване за голям аквариум плюс двойно повече време за поддръжка на аквариумите  :rocknroll:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #37 : петък, 11 септември 2015 г., 17:05 ч. »
Искаш да имаш две албиносичета май? :clapping:

Да, и двете са албиносчета, но разликата е, че едното е червена вариация на албиносната форма а другото е от тигровата вариация  :drinks:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #38 : петък, 11 септември 2015 г., 17:18 ч. »
Градски, аз си мисля, да направиш една статия, нещо от рода на how to... от А-до Я за тия рибета.
Не като профил, а по-скоро кратко ръководство - избор на техника, грижи и т.н, всичко придружено със снимков материал.
Доста ме човърка мисълта и аз да се захвана с Оскари, но ме спира количеството храна която ще трябва да осигурявам.. :P
Иначе готини снимки, направо да се запали човек..  Което е нож с 2 остриета, щото може да запали и хора с 100л акви  :(

Мерси градски  :highfive:
Да знаеш, че ако се захванеш с астронотуси съм сигурен, че определено ще ти допадне. Тези риби като кучетата се привързват към хората, и стават голяма краста, както по-горе се изрази Маломир  ;) 
Аз бих направил кратко и ясно ръководство за отглеждане на астронотуси, но определено няма да е скоро заради ангажиментите, които имам. Е, ще се опитам, въпреки че и аз имам доста неща да науча  :hmm:   Евентуално ако имаш специфични въпроси, ще отговоря, естествено базирайки се на личния опит, който имам. А за храната, да ти кажа изобщо не се притеснявай за количеството, а за качеството  :drinks:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #39 : сряда, 23 септември 2015 г., 10:01 ч. »
Няколко снимки от снощи  :)
За сега нищо ново, растат хайванчетата  :)

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #40 : сряда, 23 септември 2015 г., 10:09 ч. »
Готини снимки..
Градски, аз всеки ден сменям плановете, но в момента съм спрял на два варианта - малки дребни риби, голям пасаж (>50 бр) или 1-2 големи риби, примерно като твоите любимци..
В тази връзка и докато чакаме (поне аз чакам) "Ръководство за отглеждане на астронотуси", я кажи нещо повече за храненето. Какво разбираш под качествена храна? Защото до колкото схващам, визираш някакви марки дето ги няма в БГ и се поръчват. А също и някаква информация за самият режим на хранене, приложим към етапите на растеж..
И още нещо..
Как да избираме "хубави" астронотуси или най-малкото от кой..  :) Последното може и на лични  :drinks:
Хоби или тиха лудост?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #41 : сряда, 23 септември 2015 г., 11:10 ч. »
Готини снимки..
Градски, аз всеки ден сменям плановете, но в момента съм спрял на два варианта - малки дребни риби, голям пасаж (>50 бр) или 1-2 големи риби, примерно като твоите любимци..
В тази връзка и докато чакаме (поне аз чакам) "Ръководство за отглеждане на астронотуси", я кажи нещо повече за храненето. Какво разбираш под качествена храна? Защото до колкото схващам, визираш някакви марки дето ги няма в БГ и се поръчват. А също и някаква информация за самият режим на хранене, приложим към етапите на растеж..
И още нещо..
Как да избираме "хубави" астронотуси или най-малкото от кой..  :) Последното може и на лични  :drinks:

Мерси градски  :highfive:
Лично аз какво имам на предвид, когато казвам качествено хранене- тук почти всички знаем, че за отглеждането на красиви рибки са нужни няколко фактора, и това са храненето, добри параметри на водата в аквариума, пространството и генетиката на рибката. В частност за храненето е важно:
 -какво количество се дава ежедневно, т.е. рибката да не се прехранва и другата крайност- да не гладува. Астронотусите ядат като прасета и някои акваристи доста често ги прехранват с цел рибката им да порасне по-бързо и в резултат рибката затлъстява, стомахът се деформира, и най-лошото е, че тлъстата рибка е по-предразположена към болести, особено към вътрешно-чревни заболявания;
 -основно храня с Hikari за цихлиди (трябва да го има в България), Repashy Solent Green и Northfin за цихлиди. Тези продикти съдържат почти всички основни хранителни вещества нужни за астронотусите, плюс витамини, минерали, биотини и т.н. При мен тези храни дават добри резултати, растежът е между 2-3 сантиметра на месец. Оцветяването е по-интензивно. Перките на рибките са по-изпълнени и малко по-дълги. Лошото е, че тези марки храни са скъпи;
 -разнообразявам храненето два пъти седмично с хирономус и насекоми или ларви на насекоми. Астронотусите,които отглеждаме с в пъти по-чувствителни в сравнение в дивите екземпляри, така че редовното хранене с насекоми, червеи, с дребни тропически рибки (не препоръчвам) би дало негативен резултат.
 Относно селектирането на рибката са важни няколко неща:
 - първо виж самият аквариум, от където ще се купуват астронотусите дали има болни екземпляри, в смисъл разгледай за външни паразити, гъбички и т.н. Това се знае, рибката трябва да е здрава  :D
 - аз гледам първо самата форма на рибката- тяло, перки, глава, уста, очи. Не трябва да има никакъв дефект и най-важното да ми допада формата като цяло. След като избера няколко екземпляра, чак тогава се фокусирам върху оцветяването на рибката и избирам възможно най-красивата според моите критерии. Но, тук ще кажа, че всеки акварист си има своите предпочитания по отношение на по-горе казаното.

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #42 : сряда, 23 септември 2015 г., 11:46 ч. »
Бърза справка в нета - наистина цените са сериозни.
Но мерака цена нямал..
Благодаря за информацията
Хоби или тиха лудост?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #43 : сряда, 23 септември 2015 г., 12:22 ч. »
Бърза справка в нета - наистина цените са сериозни.
Но мерака цена нямал..
Благодаря за информацията

Има и други добри храни за едри американски цихлиди, изборът е сравнително голям, просто аз по-горе съм споменал за храните, които лично според мен са най-най за отглеждане на астронотуси  ;) 

Неактивен AQUAKING

• Регистриран потребител
  • Публикации: 13
  • ХАЙДУТИН
« Отговор #44 : четвъртък, 24 септември 2015 г., 04:03 ч. »
скоро ще ти трябва 500+ танк :grin:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.