Автор Тема: Профилът на farchashtiq  (Прочетено 4045 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
  • Публикации: 89
Профилът на farchashtiq
« : неделя, 07 май 2017 г., 11:56 ч. »
Здравейте,
След 3 годшна пауза, реших да се завърна към това хоби. Купих си малък аквариум 30л. Осветлението и филтъра бяха комплект с аквариума. Искам след няколко седмици да сложа рамирези с няколко други дребни риби. Ако може да ме посъветвате какви да са, както и да ме посъветвате колко на брой да са рамирезите. Вчера сложих грунда, като под него ми препоръчаха някакъв субсртакт който е от 6 съставки ( казва се NutriBasis 6 in 1). Сложих и един корен и една скала ( оприличавам я на Tiger Skin). Растенията който сложих са 6 вида. Валенсиера, два вида Криптокрин (две разновидности от които единият е червеникав), Анубиас и две на които не знам имената. Увериха ме че няма да станат много големи (аз подлагам тези уверения на съмнение). Сложих Bacteria Starter. Започнах да спазвам прочетените упътвания и "светя" по 5-6 часа. Нямаше да вземам риби (аз и не взех де), но с растенията открих че са ми сложили един анцитрус :). Моля да разгледате снимките и да ми пишите ако не правя нещо като хората. Фона мисля да е черен (какъвто е и грунда).
Дори живота си аз да прекарам,в мизерия и крайна нищета.Левскар завинаги оставам,Левскар дори и след смъртта.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
Отг: Профилът на farchashtiq
« Отговор #1 : неделя, 07 май 2017 г., 11:58 ч. »
Още снимки
Дори живота си аз да прекарам,в мизерия и крайна нищета.Левскар завинаги оставам,Левскар дори и след смъртта.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #2 : неделя, 07 май 2017 г., 11:58 ч. »
вчера

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #3 : неделя, 07 май 2017 г., 12:00 ч. »
От днес

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Публикации: 874
  • Нас. място: Пазарджик
  • Риболюбец15
« Отговор #4 : неделя, 07 май 2017 г., 12:13 ч. »
Супер изглежда! Но най-добре с 30 литра да направиш нано аквариум или скаридарник!

На твое място щях да сложа:
1- гупи ендлер /или/ микроразбори галакси /или/ москитови разбори
2- коридораси джуджета
3- кулита
4- отоцинклуси
5- скариди ред чери

П.С. Това е мое лично мнение! Ти си знаеш какво да правиш!  :drinks:

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #5 : неделя, 07 май 2017 г., 12:21 ч. »
dimitarkrastev много благодаря за съвета. Веднага отварям да разгледам какво отговаря на имената на тези риби, защото някой от тях не са ми познати. Нищо не е решено...все още, така че коментар ти ще ми е от полза 100%. Събирам съвети все още. Благодаря още веднъж. Поздрави!

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #6 : неделя, 07 май 2017 г., 12:31 ч. »
 :highfive:
Ако не можеш да намериш някое рибе в сайта, казвай! Ако имаш време можеш да опишеш по-подробно филтрация, осветление, техника и др., че колегите да дадат съвети.
 :up:

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #7 : неделя, 07 май 2017 г., 12:33 ч. »
Преди 3 години какъв аквариум имаше??

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #8 : неделя, 07 май 2017 г., 15:06 ч. »
Ами на филтъра пише 350 л/ч. А префи три години имах чифт скаларии с 10-тина червени неона. Но тогава всичко беше "едно към гьотере". Сега искам поне да започна "като хората"...а до където мога...., но все си мисля че ако почна правилно.... после ще ми е по-лесно: )

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #9 : неделя, 07 май 2017 г., 19:57 ч. »
Някой може ли да ми каже как се казват тези две растения, за да прочета повече информация. Благодаря :)

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #10 : неделя, 07 май 2017 г., 19:58 ч. »
това е второто

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #11 : четвъртък, 11 май 2017 г., 20:02 ч. »
Здравейте,
Днес си купих тест 5 в 1. Въпреки че ми казаха, че по-точно е с разтвори...като аматьор реших да си купя лентички. По тях ми показва че pH - 9; KH-16,8; GH - 2-3;....а N02 и NO3...не индикират. Кое от тези показатели е нормално....кое не е (предполагам всичко) и какво мога да направя да ги подобря. Аквариума е на 1 седмица....и има 10-тина растения (5 вида по два корена).Благодаря предварително за съветите : )

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #12 : петък, 12 май 2017 г., 08:59 ч. »
Здравейте, сега е разбрах че не е лошо да няма NO2 и NO3. Малко шизофренична кореспонденция водя...но се опитвам да описвам всичко, с цел ако не правя нещо правилно...да знаем кое е то. pH ми се струва високо, но за сега не го пипам. Сменям всеки втори ден по 5% от водата. Около корена който вкарах се образува слузесто покритие. Надявам се че ще се махне. Мисля че трябва да е от първоначалното му киснене във вода.Поздрави и приемам комрнтари и насоки : )

Неактивен Asen

• Активен потребител
  • Публикации: 536
  • Нас. място: София/Габровица
  • Северума ми е много по- от Северума ти...
    • Профилът на Asen
« Отговор #13 : петък, 12 май 2017 г., 10:30 ч. »
Нищо му няма на корена и е нормално да се появи малко слуз, това са колонии бактерии и не са опасни.
За тестовете си има и цветна скала:
Ах, имам си една мечта! С модераторството свързана е тя...
Къде си Грейтчен ти сега...? И ти ли се покри в пещера...?

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #14 : петък, 12 май 2017 г., 10:37 ч. »
Благодаря за отговора.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.