Автор Тема: Профилът на farchashtiq  (Прочетено 4052 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
  • Публикации: 89
Профилът на farchashtiq
« : неделя, 07 май 2017 г., 11:56 ч. »
Здравейте,
След 3 годшна пауза, реших да се завърна към това хоби. Купих си малък аквариум 30л. Осветлението и филтъра бяха комплект с аквариума. Искам след няколко седмици да сложа рамирези с няколко други дребни риби. Ако може да ме посъветвате какви да са, както и да ме посъветвате колко на брой да са рамирезите. Вчера сложих грунда, като под него ми препоръчаха някакъв субсртакт който е от 6 съставки ( казва се NutriBasis 6 in 1). Сложих и един корен и една скала ( оприличавам я на Tiger Skin). Растенията който сложих са 6 вида. Валенсиера, два вида Криптокрин (две разновидности от които единият е червеникав), Анубиас и две на които не знам имената. Увериха ме че няма да станат много големи (аз подлагам тези уверения на съмнение). Сложих Bacteria Starter. Започнах да спазвам прочетените упътвания и "светя" по 5-6 часа. Нямаше да вземам риби (аз и не взех де), но с растенията открих че са ми сложили един анцитрус :). Моля да разгледате снимките и да ми пишите ако не правя нещо като хората. Фона мисля да е черен (какъвто е и грунда).
Дори живота си аз да прекарам,в мизерия и крайна нищета.Левскар завинаги оставам,Левскар дори и след смъртта.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
Отг: Профилът на farchashtiq
« Отговор #1 : неделя, 07 май 2017 г., 11:58 ч. »
Още снимки
Дори живота си аз да прекарам,в мизерия и крайна нищета.Левскар завинаги оставам,Левскар дори и след смъртта.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #2 : неделя, 07 май 2017 г., 11:58 ч. »
вчера

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #3 : неделя, 07 май 2017 г., 12:00 ч. »
От днес

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Публикации: 874
  • Нас. място: Пазарджик
  • Риболюбец15
« Отговор #4 : неделя, 07 май 2017 г., 12:13 ч. »
Супер изглежда! Но най-добре с 30 литра да направиш нано аквариум или скаридарник!

На твое място щях да сложа:
1- гупи ендлер /или/ микроразбори галакси /или/ москитови разбори
2- коридораси джуджета
3- кулита
4- отоцинклуси
5- скариди ред чери

П.С. Това е мое лично мнение! Ти си знаеш какво да правиш!  :drinks:

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #5 : неделя, 07 май 2017 г., 12:21 ч. »
dimitarkrastev много благодаря за съвета. Веднага отварям да разгледам какво отговаря на имената на тези риби, защото някой от тях не са ми познати. Нищо не е решено...все още, така че коментар ти ще ми е от полза 100%. Събирам съвети все още. Благодаря още веднъж. Поздрави!

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #6 : неделя, 07 май 2017 г., 12:31 ч. »
 :highfive:
Ако не можеш да намериш някое рибе в сайта, казвай! Ако имаш време можеш да опишеш по-подробно филтрация, осветление, техника и др., че колегите да дадат съвети.
 :up:

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #7 : неделя, 07 май 2017 г., 12:33 ч. »
Преди 3 години какъв аквариум имаше??

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #8 : неделя, 07 май 2017 г., 15:06 ч. »
Ами на филтъра пише 350 л/ч. А префи три години имах чифт скаларии с 10-тина червени неона. Но тогава всичко беше "едно към гьотере". Сега искам поне да започна "като хората"...а до където мога...., но все си мисля че ако почна правилно.... после ще ми е по-лесно: )

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #9 : неделя, 07 май 2017 г., 19:57 ч. »
Някой може ли да ми каже как се казват тези две растения, за да прочета повече информация. Благодаря :)

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #10 : неделя, 07 май 2017 г., 19:58 ч. »
това е второто

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #11 : четвъртък, 11 май 2017 г., 20:02 ч. »
Здравейте,
Днес си купих тест 5 в 1. Въпреки че ми казаха, че по-точно е с разтвори...като аматьор реших да си купя лентички. По тях ми показва че pH - 9; KH-16,8; GH - 2-3;....а N02 и NO3...не индикират. Кое от тези показатели е нормално....кое не е (предполагам всичко) и какво мога да направя да ги подобря. Аквариума е на 1 седмица....и има 10-тина растения (5 вида по два корена).Благодаря предварително за съветите : )

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #12 : петък, 12 май 2017 г., 08:59 ч. »
Здравейте, сега е разбрах че не е лошо да няма NO2 и NO3. Малко шизофренична кореспонденция водя...но се опитвам да описвам всичко, с цел ако не правя нещо правилно...да знаем кое е то. pH ми се струва високо, но за сега не го пипам. Сменям всеки втори ден по 5% от водата. Около корена който вкарах се образува слузесто покритие. Надявам се че ще се махне. Мисля че трябва да е от първоначалното му киснене във вода.Поздрави и приемам комрнтари и насоки : )

Неактивен Asen

• Активен потребител
  • Публикации: 536
  • Нас. място: София/Габровица
  • Северума ми е много по- от Северума ти...
    • Профилът на Asen
« Отговор #13 : петък, 12 май 2017 г., 10:30 ч. »
Нищо му няма на корена и е нормално да се появи малко слуз, това са колонии бактерии и не са опасни.
За тестовете си има и цветна скала:
Ах, имам си една мечта! С модераторството свързана е тя...
Къде си Грейтчен ти сега...? И ти ли се покри в пещера...?

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #14 : петък, 12 май 2017 г., 10:37 ч. »
Благодаря за отговора.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #15 : петък, 12 май 2017 г., 10:41 ч. »
Следователно от тази скала излиза че KH е високо, а GH ниско. Трябва ли да правя някаква корекция или за сега не? Поздрави.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #16 : петък, 12 май 2017 г., 11:04 ч. »
Може би pH/KH Minus? Сега прочетох че е добре с него да се намаля Kh и GH... които са високи при мен. А как да увелича GH?

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #17 : понеделник, 19 юни 2017 г., 10:49 ч. »
След 3 седмици без осветление....не всичко от растителността е измряло :) Добавих и черен фон. Обитателите са Молинезия (не се вижда заради фона, но по Фън Шуй трябвало да има черна риба), два мъжки Рамирези и един Анцитрус. Рамирезите са ми малко големи и мисля да ги махам.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #18 : неделя, 30 юли 2017 г., 12:03 ч. »
Малко развитие. Вчера взех от пазара на Подуене един пакет с 16 риби (6 гупи, 5 хелера и 5 данио). Знам че са много за този аквариум, но ще изчакам естествения подбор. Иначе мисля че с растенията почва да се получава. Някакви препоръки и насоки? Благодаря предварително.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 786
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #19 : вторник, 01 август 2017 г., 15:49 ч. »
Освен многото риби, всичко ми изглежда ок на мен. :drinks:

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #20 : неделя, 08 октомври 2017 г., 21:22 ч. »
Стигнах до тук и реших да променя някой неща :)

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #21 : неделя, 08 октомври 2017 г., 21:25 ч. »
Сложих светъл грунд. А обитателите сведох до молинезия, анцитрус и три малки скаларии.

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 143
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #22 : неделя, 08 октомври 2017 г., 21:51 ч. »
Аквариума ти е много симпатичен,но скалариите не са за него  ;)

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #23 : понеделник, 09 октомври 2017 г., 08:36 ч. »
Знам че е малък за тях. Ще ги погледам...погледам и ще ги подаря. Не мога да измисля правилният вид риби за този аквариум :)

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
« Отговор #24 : понеделник, 09 октомври 2017 г., 08:38 ч. »
Пасаж обикновен неон няма ли да му легне прекрасно ?  :drinks:

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 566
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #25 : понеделник, 09 октомври 2017 г., 08:43 ч. »
Ако милееш за рибките си, подари скалариите възможно най-скоро. Има вероятност да им прецекаш растежа, макар че има примери за чудесни екземпляри, отгледани в неприлично малки обеми (визирам други видове риби).
По-принцип, всички пасажни рибки, за да проявят красотата си, трябва да имат дължина за плуване. И някоя по-голяма рибка да ги гони.
За такива малки акви, аз винаги давам за пример микрорасбора галакси (или други, които не минават 3-4 cm). Един пасаж от 7-8 рибки, ще изглежда много добре. Разбира се, не трябва да има нещо, което да може да ги хапне  :)
Или една готина бета, но не знам как ще се разбира с другите обитатели.
Хоби или тиха лудост?

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #26 : понеделник, 09 октомври 2017 г., 09:41 ч. »
Благодаря за съвета. Може би, следващите обитатели ще са някой от споменатите :)

Неактивен Горан

• Активен потребител
  • Публикации: 258
« Отговор #27 : понеделник, 09 октомври 2017 г., 09:55 ч. »
Микроразбора галакси, и аз препоръчвам силно :drinks:! Страхотни нано-рибки са! Ще се нагледаш и на поведение, и на цветове!

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #28 : понеделник, 06 април 2020 г., 19:48 ч. »
В условия на извънредно положение, дойде ред да стартирам аквариум :) 25 литра. Замисълът ми е вътре да има само няколко чифта гупа Ендлер и малко скариди Ред чери. Размерите на аквариума са 41X25X25. Прилагам малко снимки. Скоро би трябвало да се избистри и да видим, какво се е получило. Събота или неделя ще добавим рибите.

Останете със здраве!

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #29 : понеделник, 06 април 2020 г., 19:49 ч. »
Малко снимки по фази.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #30 : вторник, 07 април 2020 г., 09:16 ч. »
Днес положението е по-добре :)

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #31 : сряда, 08 април 2020 г., 15:38 ч. »
Замислил съм да пусна в аквариума 6-7 ендлера и 4-5 Corydoras pygmaeus. Както и 10-тина Red Cherry. Какво мислите? В какво съотношение да са Ендлерите? Мислих да са 1:1 мъжки на женски? Приемам критики, съвети и напътствия. Все още нищо не е пазарено.

Бъдете здрави!

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #32 : сряда, 08 април 2020 г., 23:20 ч. »
Много добре си помисли какво ще правиш с новородените гупи, защото съвсем скоро замисъла ти, от "само" няколко чифта ще е неуспешен.  :drinks: 25 литров аквариум си е много, много малък според мен. Но пробвай. Коридорасите са стадни гадинки, искат си бройка. От 8 нагоре поне.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #33 : четвъртък, 09 април 2020 г., 09:06 ч. »
Благодаря за съвета. За гупите съм помислил. Имам приятел, с доста голям аквариум (ще заселим Пловдив с Софийски гупи :) ). А в краен случай мога и да подаря малко на желаещи. За коридорасите...мисля, че се поотказвам. Благодаря за съвета, отново! Останете здрави!

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #34 : неделя, 19 април 2020 г., 11:34 ч. »
Христос Воскресе! На този светъл празник, добавям малко снимки. Вече 2 седмици след старта :)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #35 : неделя, 19 април 2020 г., 13:09 ч. »
Добре е! :drinks:

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #36 : сряда, 06 май 2020 г., 18:43 ч. »
Здравейте, прилагам снимки месец след старта :)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #37 : четвъртък, 07 май 2020 г., 21:03 ч. »
Има още нужда от развитие, но засега нещата са добре.  :drinks:

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #38 : четвъртък, 04 юни 2020 г., 09:49 ч. »
Малко развитие на вторият месец. Почва да се получават нещата. Добавих някаква малка система за CO2...Dennerle BIO CO2 60 Complete Set. Някаква химийка на принципа на мая и захар.

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #39 : понеделник, 08 юни 2020 г., 09:29 ч. »
Ще трябва да подстригваш скоро. :drinks:

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #40 : понеделник, 08 юни 2020 г., 11:51 ч. »
Чакам инструментите от Чайна и ще окастря :) Но беше прав за Ендлерите...скоро ще раздавам :)

Неактивен vicky

• Активен потребител
  • Публикации: 80
  • Ooops!
« Отговор #41 : понеделник, 08 юни 2020 г., 20:06 ч. »
 :)

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #42 : четвъртък, 25 юни 2020 г., 08:28 ч. »
Ето и малко снимки след първото кастрене :)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #43 : неделя, 28 юни 2020 г., 04:47 ч. »
 :drinks:

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #44 : неделя, 26 юли 2020 г., 14:04 ч. »
Един рестарт, че нещо стана хаотичен аквариума. Разкарах мъха, че много сянка направи на растенията. Направих и един бетарник, за който ще се радвам ако предложите лампа.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #45 : вторник, 06 октомври 2020 г., 10:31 ч. »
Здравейте, малко развитие....от както го стартирах до преди две седмици имах проблем с CO2-то, но сега тръгна :) И започват да се развиват нещата!

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #46 : вторник, 13 октомври 2020 г., 10:40 ч. »
Ето и новото бижу :) Далеч е от бижу, но го започваме....а да видим. 20 литров куб...Aquael. 1 бета и 5 ендлера (3 мъжки и 2 женски), 4 лимонови скаридки. Растенията Микрозорум, Анубиас, коледен мъх и валеснерия. Без CO2. Кот стане :)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #47 : сряда, 14 октомври 2020 г., 00:24 ч. »
Проблем при такива аквариуми е изпарението. Почти през ден трябва да доливаш водичка. Най-горе започва да се хваща котлен камък, който мен лично много дразнеше. Чисти се с лимонена киселина, като внимаваш да не пада в аквариума разбира се. Иначе си е красотичка, да.
Ето го моето 7 литрово кубче. Но аз повече от една бета, не съм си позволявал да сложа.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #48 : четвъртък, 15 октомври 2020 г., 09:16 ч. »
Страхотен е!

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #49 : четвъртък, 15 октомври 2020 г., 09:17 ч. »
Аз имам какпак стъклен. Не би трябвло да има много изпарения с него, въпреки че има разстояние между кпака и стените. Ще видим като набримча нагревателя :)

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #50 : понеделник, 09 ноември 2020 г., 11:23 ч. »
Ето какво сътворих в събота  :) Има какво да се желае, но мисля че има градация :)

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #51 : четвъртък, 19 ноември 2020 г., 11:55 ч. »
Снощи моята любима ми подари книгата на George Farmer за да подобря акваскейп уменията си :)

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
« Отговор #52 : четвъртък, 19 ноември 2020 г., 22:55 ч. »
Честито! Аз този чиляк не го приемам, но винаги може да научиш нещо. Ако сте решили да се насочват в скейпа има много стари имена, които си заслужават вниманието, както и техни аквариуми. Като е добре да се гледат най- вече аквариуми на азиатските държави. Също и боитопни аквариуми  конкурси.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #53 : петък, 20 ноември 2020 г., 10:05 ч. »
Честито! Аз този чиляк не го приемам, но винаги може да научиш нещо. Ако сте решили да се насочват в скейпа има много стари имена, които си заслужават вниманието, както и техни аквариуми. Като е добре да се гледат най- вече аквариуми на азиатските държави. Също и боитопни аквариуми  конкурси.

Благодаря за съветите! Джордж ми е добре като за начинаещ в хобито и аз усеам, че не е нещо велико, но трябва да почна от някъде, а систематизира добре информацията.Може ли малко имена на стари акваскейпъри, към които да насоча вниманието си. Точно биотопните аквариуми са ми най-интересни, така че ако знаете имена, които наблягат на тях с интерес ще прочета/гледам нещо тяхно :)

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
« Отговор #54 : петък, 20 ноември 2020 г., 10:19 ч. »
Пиши в гугал боитопни аквариуми и ще намериш много. За мен има само едно име Такаши Амано, лека му пръст! Покрай конкурсите на ада и производни ще намериш много добри аквариуми, най вече при старите конкурси. Друго име Хайко Блвхер.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.