Автор Тема: Севгин 54 л.  (Прочетено 6065 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 566
  • Нас. място: гр.Кърджали
Отг: Севгин 54 л.
« Отговор #15 : понеделник, 18 декември 2017 г., 23:02 ч. »
Въпроса никак не е тъп, но не съм се замислял как а и не знам. Това което знам, че не ми го продват като аквариумно, а като подходящо за крайбрежни зоми. Но аз веднъж съм минал това упражнение, и знам че този вид лесно се адаптира в аквариума..
Аз ги взимам готови саксийки, даже две ми останаха и една хидрокотиле та се чудя какво да правя
Остана ми и доста Амазония, нещо ми минаават помисли да пренаредя и другият аква.
Крастев, дано някой друг се включи, да ти отговори по - подробно.
Хоби или тиха лудост?

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Публикации: 874
  • Нас. място: Пазарджик
  • Риболюбец15
« Отговор #16 : понеделник, 18 декември 2017 г., 23:27 ч. »
От къде мога да си купя? Едва ли цветарките имат подобни неща? Запали ме и сега искам да го пробвам...
Да, дано и други се включат.

П.С. Малка забележка - аз съм Димитър КрЪстев /като преводача на филми/
 :highfive:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #17 : вторник, 19 декември 2017 г., 23:42 ч. »
Севгине, градски, внимавай с правописа, между Кръстев и Крастев има огромна разлика :D
Момчета, извинявам се за спама, но определено ми подобрихте настроението след тежкия работен ден :)

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #18 : четвъртък, 21 декември 2017 г., 10:19 ч. »
Лека полека зеленеят..
Хоби или тиха лудост?

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
« Отговор #19 : четвъртък, 21 декември 2017 г., 20:28 ч. »
 :) Така е, без да искам съм нацелил литража. С Амазонията и при тези растения, които в момента имаш / като броя, че елеохариса ще се развие/ не би трябвало да ториш поне 5-6 месеца, а може и повече. В Амазонията има всичко нужно за растенията ти, а имаш и подложка. Само ме притесняват подложката и корените. Този елеохарис, аз не го броя за растение, че да го мислиш - трева. :D

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 485
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #20 : четвъртък, 21 декември 2017 г., 20:59 ч. »

П.С. Малка забележка - аз съм Димитър КрЪстев /като преводача на филми/
 :highfive:

Не си и ДимитАр, ама така си се писал!

Приятел само аз ли виждам крокодил в аквариума?

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #21 : петък, 22 декември 2017 г., 09:35 ч. »
bustama, какво те притесняват корените, я сподели?
Манагрови са, тва е ясно. Мислех си, че ще отделят я тинин, я слуз, но засега нищо няма.
Подложката, вече споменах, подведох се по комерсиализма. На опаковката на кутията пише 2.4 кг, а аз имам останоло количество 1232 гр (меря само сместа, без опаковка), т.е на теория съм сложил около 1168 гр, по спомен 4-5 пластмасови чаши за вода, от тия за еднократна употреба. Слоят който се беше образувал, не съм снимал, но на дебелина едва ли минава 1,5 cm.
Опитвам се да кажа, че съм сложил, доста под теоретично предписаното за аквариума.
И все пак съм сложил, да.
Не знам, защо не броиш елеохариса за растение, то си се води направо плевел  :) и за това съм го избрал. Тънка цена, лесно (уж) за отглеждане, като се развие трябва да стане гъст килим. Все неща, които аз искам.
Има голям избор от към растения по форумните пазари, но моят избор е силно ограничен. Аквата ми се получава доста нисък за по-високи, а тези които се водят за среден план или не ми допадат или ми идват трудни. Сложих малко микрозориум в дупките на корените, ей така за цвят. Имал съм болботис, ам той расте със скорост на мангровият корен. Мъхове също прескачам, наситих се на тях. Искаше ми се малко бликса да сложа, но много избързах със скейпирането и не можах да реагирам. Иначе има една празнина между корените, там може и да добавя. Нещо червенко за цвят можех да вкарам, но това ми е над възможностите.
Има много различни растения, естествено, които стават за такъв обем, но предпочетох да заложа на нещо познато без големи експерименти (не броя подложката) и целта беше гъст килим.
Не на последно място, скейпирането като цяло не е лесна работа, за да стане както трябва, се налага добра предварителна подготовка, знания и железни нерви. Тва последното е на-големият ми проблем. Ако не беше колежката, да помогне с чепкането на елеохариса, направо щях да превъртя. Бавно, бавно..много бавно.  Накратко, толкова си мога.
И пак да повторя, ако някой не е разбрал, основната цел беше и все още е гъст килим  :D
Сега обаче се сещам, какво се прави, когато такъв скепй омръзне и тръгна да разтурвам аквата. Той елеохариса едва ли мога да го изкореня. А и в книжката на амазонията, умните и създатели казват, че не ставала за повторна употреба (изплакни и изсуши), а трябвало да си взема нова. Не че ги обвинявам в лъжа, ама шЪ ма извиняват, още веднъж 30евро за 9 л горска почва, май няма да дам.

geshi, човек, направо ме закопа  :D трябваха ми 2-3 мин, но накрая и аз го видях крокодила  :D

Хоби или тиха лудост?

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
« Отговор #22 : петък, 22 декември 2017 г., 23:34 ч. »
Не го броя, защото си е трева, трева - проста тревица. Какво висше има в това. :grin:
Корените дано не брадясат, това ми е  съмнението. Ти си сменяш, чета редовно водица, дано няма проблеми. Само място ти заемат тези дървета и са големи за аквариума, както са ти казали.
Болбитиса, и не само той, растат според условията. Просто при теб не му харесва явно. Аз мога да кажа следното: Болбитиса при мен расте с темп на бързорастящите, така че, не съм съгласен с описанието му по форумите, че бил бавно растящ, въобще не съм съгласен - ако ме питат, да знаят. :) Ще залитнеш към холандче ме съмнява, само да ти омръзне да  гледаш клоните и с твоята подготовка - со2, почва, филтрация си готов. Какво е осветлението, че не ми стана много ясно? Пишеш китайско, има ли някакви данни за него? При трийсе санта височина, ще пече яко. Бърз аквариум ли искаш?!

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #23 : събота, 23 декември 2017 г., 10:06 ч. »
Осветлението е  Chihiros A 601, от aliexpress го поръчах. Но не знам какво ще дойде  :)
Иначе не си прав за 30 cm, този път не позна  :) , 25 cm ( слоя на грунда е между 4 и 6 cm). Виж, тва съм го пропуснал да осмисля. Но пък тялото си има вграден димер, общо 7 степени на светене, по спомен.
Към холандски едва ли да залитна, не ми допадат такива равни "гористи терени", а и тва си е висш пилотаж, далече ми е.
Корените да брадясат..ами няма невъзможни неща. Е, не си го пожелавам. А и няма спор, големи са за този съд, но вече им свикнах на визията.
Тази седмица сменях през ден 50 %, днеска мим е за последно. Другата седмица пак през ден, 30%. Третата 2х30%. На четвъртата 1х50% и от там се надявам да влезна в ритъм вече.
Хоби или тиха лудост?

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 143
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #24 : събота, 23 декември 2017 г., 10:33 ч. »
Ааа извинявм се за спама,да разбирам ли че ако имаш по голям корен в аквариума той брадясва? Следя темата с интерес.

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #25 : неделя, 24 декември 2017 г., 10:24 ч. »
RAKIM, bustama може би визираше, вероятността брада като цяло, с оглед на моите условия. Едва ли мангровите корени, водят до брада, директно.
Имам нужда от акъл.
Дифузера продължава да се инати, а уж нов.
Мехурите излизат само от 3-4 места, по периметъра на диска. И има едно досадно съскане.  Дори и когато пусна на макс, няма равномерно разпръскване по цялата площ а на зони. Дали е повреден?
Дали да не осмисля да си купя нов дифузер, в аква.бг има един хубав на jbl, но леко солено ще ми дойде със теста. Не знам какво да правя, а това съскане има потенциал да ме изнервя, щом го чувам и с при наличие на музиа в офиса.

Хоби или тиха лудост?

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 143
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #26 : неделя, 24 декември 2017 г., 11:11 ч. »
Какви са ти условията в аквариума че ако имаш голям корен вътре да брадяса? То ако е заради условията и да имаш и да нямаш корен пак ще брадяса аквариума.  :D Аз съм подавал ЦО2 с камъче за въздух и всичко беше окей,стига се набутвай с пари за щяло и нещяло.Като го гледам изпуска балончета значи е добре.

Неактивен JIX

• Активен потребител
  • Публикации: 663
  • Нас. място: Стара Загора
« Отговор #27 : неделя, 24 декември 2017 г., 16:39 ч. »
Това съскане на дифузерита е супер изнервящо.  :D 

Неактивен Горан

• Активен потребител
  • Публикации: 258
« Отговор #28 : понеделник, 25 декември 2017 г., 12:23 ч. »
На мен ми се чини, че дифузера ти е добре. Пуска си хубави, ситни мехурчета, и това е важното. Шума мисля, няма начин да бъде избегнат.

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
« Отговор #29 : понеделник, 25 декември 2017 г., 12:40 ч. »
RAKIM,точно така, заради условията май.
Е, за сега нямам индикации за проблеми, но никога не е късно да се обърка нещо, в уж подредена ситуация.
JIX Коелга, ти по-принцип правиш хубави коментари, сега тва не го разбрах.
Иначе наистина спирам за известно време с харочвете, Дядо Коледа трябва да зарадва и другите в семейството.
За сега ще го трая дифузера, няма как. Наистина са ситни Горан, около балонче в секунда върви.
Но, за пореден път се убеждавам, че за Со2, трябва реактор - там с разбиване с перка или топчета се разтваря най-добре.
Благодаря Ви за коментарите.
Хоби или тиха лудост?

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.