Автор Тема: Малко "UPDATE" и от мен.  (Прочетено 514 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен stefcupa

• Активен потребител
  • Публикации: 24
Малко "UPDATE" и от мен.
« : сряда, 21 октомври 2020 г., 09:22 ч. »
Здравейте колеги, скоро не съм пускал снимки на мои аквариуми затова реших да постна една. Моля за вашето мнение и градивни критики.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
  • Публикации: 89
Отг: Малко "UPDATE" и от мен.
« Отговор #1 : понеделник, 26 октомври 2020 г., 09:15 ч. »
Красота!
Дори живота си аз да прекарам,в мизерия и крайна нищета.Левскар завинаги оставам,Левскар дори и след смъртта.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 786
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #2 : понеделник, 26 октомври 2020 г., 18:10 ч. »
ЧУдесно изглежда, поздравления.

Неактивен stefcupa

• Активен потребител
« Отговор #3 : понеделник, 26 октомври 2020 г., 19:10 ч. »
Благодаря, смятам че в България има не по - лоши акваскейпъри от Джеимс Фидли , Джорж Фармер и въопще хора които разбират от акваристика, но нямаме възможност за изява на по голями форуми.

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #4 : понеделник, 02 ноември 2020 г., 22:45 ч. »
Добрите скейпъри в България се поотказаха с годините за съжаление. Както и повечето от добрите акваристи. Факт!

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #5 : вторник, 03 ноември 2020 г., 09:45 ч. »
Това не трябва да е така. Кое ги е накарало да се откажат?
Дори живота си аз да прекарам,в мизерия и крайна нищета.Левскар завинаги оставам,Левскар дори и след смъртта.

Неактивен stefcupa

• Активен потребител
« Отговор #6 : вторник, 03 ноември 2020 г., 10:29 ч. »
За всяко нещо си има причина. Според мен една от основните причини е финансовият  фактор. Смятам ,че все още е много трудно и дори невъзможно за повечето Българи да закупят и използват качествени материали и оборудване, свързани с това хоби за създаване на по-солидни аквариуми и скейпове. В нашите магазини предлагат например , по-обикновени и непретенциозни видове растения и риби които се купуват предимно от начинаещи и родители на деца ,които просто искат да ги зарадват за кратко, за Р.Д. или за някоя добра оценка в училище. Ако попиташ или поискаш  някое по рядко и трудно за отглеждане растение или риби , наример "Coral Red Pencilfish" или някой вид "Eriocaulon", отказват и да ти внесат от Холандия или др.E.U. страна. Казват, че няма да могат да ги продадът после защото трябвало да поръчат голяма бройка. Да не говоря че едва ли биха се намерили спонсори за участия на международни форуми.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
« Отговор #7 : вторник, 03 ноември 2020 г., 20:31 ч. »
Какво означава - качествени материали и оборудване? Какво е качество в акваскейпа според теб? Напротив - много е лесно достъпен материала в България за създаване на един скейп, както и неговата подръжка. Има си конкурси и конкурси и всеки един си гони целта. А тя е печалбата и точно това не им харесва на хората, според мен. А печалбата , както и самият конкурс са обвързани с оборудването и т.н.

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #8 : сряда, 04 ноември 2020 г., 02:13 ч. »
Една от причините според мен, е резкия спад на качество сред акваристите, колкото и кофти да звучи. Но на времето щяхме да се избием на тема химия, ровехме в генетиката даже. Някой може ли да си представи такъв разговор в днешно време:?

http://www.aquaportal.bg/forum/index.php?topic=5456.0

Аз лично мисля, че тези времена са отминали безвъзвратно. Никой вече не го вълнува какво всъщност става в аквариума ни. Фейсбук групи са се навъдили през път и над път. Вътре се говорят такива щуротии, че ми иде да се гръмна. И когато лекичко решиш да се намесиш, те смилат разни лица, които имат аквариум от 2 години, през които са нахранили рибите си десетина пъти и дотам. Но са "печени". Трудно се излиза наглава от такава ситуация и лека-полека хъса ти заминава.
Не толкова отдавна правихме сбирки, на които сме се събирали по 30-40 човека, че и повече. Познавахме се, помагахме си. На съботния пазар се събирахме сума и хора от цяла България и после правихме софри.
Беше то. Затова се отказаха хората. Няма среда, няма интерес, няма съмишленици вече.
Това е.  :surrendered:

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 143
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #9 : сряда, 04 ноември 2020 г., 08:22 ч. »
Съгласен съм с malomir ,във фейсбук групите е някакъв ужас просто.Няма го правилния тон,дават се безумни съвети от кой ли не.Естествено има и готини хора с много хубави аквариуми,но са рядкост.Обстановката във форум е коренно различна,но за съжаление е "отживелица" и всеки се пъха по такива групи.Единственото хубаво е ,че има доста народ там и ако продаваш нещо може да се види от повече хора.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
« Отговор #10 : сряда, 04 ноември 2020 г., 10:52 ч. »
Да, съгласен съм - няма среда. За жалост това основното, но пък е само това. Един проблем има за решение и лесно би се решил във времето. Нищо се не знае. Затова форумите трябва да ги има - като му дойде времето да има и информацията пък и мястото.

Неактивен a_andreew

• Активен потребител
  • Публикации: 95
« Отговор #11 : сряда, 04 ноември 2020 г., 12:53 ч. »
Здравейте , форума е полезно да го има , защото има информация за почти всички проблеми свързани с акваристиката. Във фейсбука някак не го приемам на сериозно освен за покупко продажба. Хобито  ни не замира , просто времето е различно и хората се отдават на други занимания . Днес всеки има достъп  до разнообразна техника и аксесоари което е добре според мен. 

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
« Отговор #12 : сряда, 04 ноември 2020 г., 13:05 ч. »
Една от причините според мен, е резкия спад на качество сред акваристите, колкото и кофти да звучи. Но на времето щяхме да се избием на тема химия, ровехме в генетиката даже. Някой може ли да си представи такъв разговор в днешно време:?

http://www.aquaportal.bg/forum/index.php?topic=5456.0

Аз лично мисля, че тези времена са отминали безвъзвратно. Никой вече не го вълнува какво всъщност става в аквариума ни. Фейсбук групи са се навъдили през път и над път. Вътре се говорят такива щуротии, че ми иде да се гръмна. И когато лекичко решиш да се намесиш, те смилат разни лица, които имат аквариум от 2 години, през които са нахранили рибите си десетина пъти и дотам. Но са "печени". Трудно се излиза наглава от такава ситуация и лека-полека хъса ти заминава.
Не толкова отдавна правихме сбирки, на които сме се събирали по 30-40 човека, че и повече. Познавахме се, помагахме си. На съботния пазар се събирахме сума и хора от цяла България и после правихме софри.
Беше то. Затова се отказаха хората. Няма среда, няма интерес, няма съмишленици вече.
Това е.  :surrendered:

За жалост, бях сигурен че това е отговора на всичко, но не исках да питам дали е това. Тайно се надявах да не е това :). Аз не искам да се премиря с това и ще правя всичко, за да не оставяме това красиво, релаксиращо и дори божественно хоби да бъде погълнато от посредствеността на новото време :) Успех на всички и поствайте в този прекрасен форум за да воайорстваме и разсъждаваме взаимно :)

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 404
    • Моите аквариуми
« Отговор #13 : сряда, 04 ноември 2020 г., 14:25 ч. »
Мен много ме дразнят професорите във фб,дето уверено дават грешни съвети.Някои гледат риби от шест месеца,прочели са две статии,обаче ръсят бисери наред.Отщя ми се да пиша вече и на мен.Имаше една с пет неонки,от месеци с аквариум,дето писа на друга,че другата тръгвала по пътя дет тая се връщала от него,хахахаха.

Неактивен Chr

• Активен потребител
  • Публикации: 211
  • Нас. място: София
« Отговор #14 : сряда, 04 ноември 2020 г., 19:19 ч. »
Има и още нещо.  Като понатежат годинките, човек се сдобива и с други приоритети - жена, дете, ипотека, ремонт, кола, ремонт на колата.... :D
Дори и да не зареже хобито (което може да е едно от многото), няма нужда да пише за всяка смяна на водата...  Поддържаш си аквариума, радваш му се - какво толкова, че да го обнародваш.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.