Автор Тема: Профилът на Стефан  (Прочетено 78183 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен uzn1

• Активен потребител
  • Публикации: 162
  • Нас. място: Бургас
  • Ти си това което правиш,не това което говориш!!!
    • www.uzn1.aha.bg
Отг: Профилът на Стефан
« Отговор #15 : вторник, 24 август 2010 г., 08:27 ч. »
Корените много ми харесват много са раздвижени  :)
"Свободата е право, а не привилегия."

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #16 : вторник, 24 август 2010 г., 10:20 ч. »
Наистина са доста нестандартно подредени. Харесва ми. :ok:
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 730
« Отговор #17 : вторник, 24 август 2010 г., 11:20 ч. »
За сега няма как да снимам фронтално аквариума(светлината е мн. слаба и не се вижда), няма и растения,с които да покажа какво сам замислил като идея.
Но се надявам до седмица капака със осветлението да е готов и да започна с засаждане на по-светлолюбиви растения, като глосостигма и хемиантос-куба.От последното имам 2-3 стръка и за месец много слабо се развива(почти незабележимо).

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #18 : неделя, 05 септември 2010 г., 20:51 ч. »
Преди няколко дни поставих капака с осветлението, не се получават добре снимките- снимам с любителско апаратче.Да се" похваля" вече си имам- брада, нишковидни, синьо зелени водорасъли :D като последните постоянно се лепят по- нимфеята, и днес за съжаление махнах всички листа :(.
Чудно  :hmm:  по другите растения нямам от тях, за втори път от стартирането на аквата Нимфеята бива нападната от синьо- зелени. Предишният пят растението се справи само без моя намеса но днес нямаше как, отстраних всички листа.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #19 : неделя, 05 септември 2010 г., 21:45 ч. »
Тя ще изкара нови листа, но аквариумът има нужда от растения. Ако имаш възможност - мини да ти дам егерия, ще ти помогне в борбата с водораслите. По колко часа светят лампите?
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #20 : понеделник, 06 септември 2010 г., 09:54 ч. »
Цитат
Ако имаш възможност - мини да ти дам егерия, ще ти помогне в борбата с водораслите. По колко часа светят лампите?

Лампите светят по-6ч. на ден а за егерията, когато имам възможност ще мина. За сега не ме притесняват водорасълите вярно рстенията са малко, но трудно се намира това което търся.В краят на седмицата, ако не се обърка нещо ще взема Ротала ротундифолия, Хемиантус микрантемум, Уртикулария( първите 2 са бързорастящи или поне така пише, и с тяхна помощ се надявам да наклоня везните в полза на общото благо).

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #21 : сряда, 08 септември 2010 г., 20:48 ч. »
По Анубиаса нана при ризомата кислорода излиза на СИНДЖИР, също от долната страна на листенцата има балончита кислород :up:. Бре,бре Елеохариса и той..... :dance3: :dance3:

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #22 : четвъртък, 09 септември 2010 г., 11:16 ч. »
Много добре. Но внимавай все пак, тези условия ще се харесат и на водораслите.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #23 : четвъртък, 09 септември 2010 г., 11:49 ч. »
Цитат
Но внимавай все пак, тези условия ще се харесат и на водораслите.

И да внимавам и да не ,то човек  когато навлиза в непозната материя без крешки не става, благодаря за предопреждението  :) , брадата нападна и Нимфеята .Вчера смених 50л. вода не торя мисля на всеки 4-ти ден да сменям по-50л. за период от 2седмици.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #24 : четвъртък, 09 септември 2010 г., 12:19 ч. »
Смяната на водата помага за унищожаването на зелените водорасли, брадата няма да се трогне особено... за нея трябва намаляване на осветлението и водораслояди. И - да - няма как да стане изобщо без водорасли. Добавяй бързорастящи, на аквариума му трябва бурен растеж, това ще помогне много.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #25 : четвъртък, 09 септември 2010 г., 12:33 ч. »
От няколко дни мисля защо се появи брадата промените в аквариума, които настъпиха са: смяна на  осветлението, и една промяна породена от времето.Точно когато сменях осветлението или няколко дни преди това температурата в аквариума беше 28градуса, много рязко падна на 22- за 1.5дни и след включване на нагревателя в момента е 26градуса.

Дали това има нещо общо с водораслите? в момента светя само с 2-те лампи(830 и акварела) по-6ч. на ден.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #26 : четвъртък, 09 септември 2010 г., 20:17 ч. »
Здравей Стефане!
Много приятен аквариум имаш :ok:  Относно черната брада мога да кажа, че обича много органичните отпадъци, които се носят из аквариума, водното течение и силната светлина. Но като гледам при тебе няма проблеми с органиката и силното течение, а относно светлината може би е нужно временно да сложиш  бързо растящи (развиващи) се растения примерно като водно дъбче, писция, които не само ще извлекат веществата необходими за водораслите, но и отчасти ще намалят интензитета на светлината. При мен това помагаше най-много и като бързо растящо растение използвах и използвам водна леща.
 Дано да се справиш с брадата в аквариума.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #27 : четвъртък, 09 септември 2010 г., 20:29 ч. »
Цитат
Много приятен аквариум имаш :ok:

Радвам се че ти харесва, брадата не ми е болното място- яд ме е за Нимфеята.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #28 : събота, 11 септември 2010 г., 21:45 ч. »
Искам да ви попитам, според вас съвместими ли са следните видове растения: Нимфея лотос-червена, Елеохарис(от високия и ниския-не им зная названията), Паричка-Кардамин, Роголистник, Уртикулария и Ехинодорус оцелот- червен. Имам и една Ротала(червена и зелена) която ми дадоха, но нещо не ми се връзва с нея.
Имам намерение да си взема и Хемиантус микрантемум.

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #29 : събота, 11 септември 2010 г., 22:30 ч. »
От изброените растения не вярвам някое да ти се разсърди на по-силно осветление/не си казал още какво има в новия капак/
Силното осветление поне при мен държеше нимфеята ниска :D
Елеохариса иска дънна подхранка.Ако ториш само във водата и по повечко,целия става в нишковидни.Лично изпробвано :grin:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.