Рибки > Харацинови (Characinidae)
Неони
uzn1:
Здравейте на всички,
Искам да попитамм как се развъжда синият неон ако може някои да ми каже защото четох четох но пак не разбрах :sadnew: :sadnew: ако може някои да ми даде статия или да опише ще съм му благодарен :) . Мерси предварително :ok:
Мисля че съм пуснал правилно темата ако има нещо моля модератора да я премести :) .
Stas:
Правилно си я пуснал. Сега ако някой ги е развъждал дано каже. Аз познавам такъв човек, но не пише във форуми въобще.
msp:
Много дълго ще е да се опише, иначе при нужния акваристичен опит никак не е трудно.
За мен единствения проблем беше неколкократното хранене на малките през деня когато съм на работа, но и на това му намирах цаката ;)
Ето няколко насоки за размисъл от прима виста:
- развъдни вани, местоположение
- вода,качества за да се оплоди хайвера, подръжка при люпилото
- захранване на личинките
- подготовка на родителите за излюпващ се хайвер
Та такива ми ти работи.
uzn1:
ммм мерси mps ам нещо растения трябва ли да има или и без тях може :) градуси на водата 26 до 30 ?? дръго мм ако има ще питам пак :)
msp:
--- Цитат от: uzn1 на сряда, 02 септември 2009 г., 12:43 ч. ---
ммм мерси mps ам нещо растения трябва ли да има или и без тях може :) градуси на водата 26 до 30 ?? дръго мм ако има ще питам пак :)
--- Край на цитата ---
Ще нахвърлям набързо :
- малки трилитрови вани с височина до 20 см, на полумрак
- мека леко кисела вода, чиста от бактерии , температура не повече от 22-25 гр.
- без никакви растения и със сепараторна решетка на дъното
- снижаване на нивото и почистване на водата докато не са проплували личинките
- първо захранване, вдигане на нивото на водата, подмяна
- родители - зареждане на ваните, два мъжки с една женска или групово ято, разделно гледане, разработване на чифтовете, хранене, температура за мъжките и жетнските
- действия за възстановяване на нехвърлила женска
За всяко от тези неща може да се говори много, но да се напише просто е цял мемоар.
Говоря за личния си опит - докато успея да изпълня всички неща ми трябваше към година време за да започне от всеки чифт да излизат достатъчно количество тгледани малки.
-------------
Какви други хайверни риби си развъждал до момента?
Навигация
Преминаване към пълната версия