Аквариуми > Оборудване
Въглероден диоксид с хлебна мая и захар.
chrissko:
Здравейте, да споделя и аз моя все още скромен опит, пусках CO2 система и в моя 54 литров. Само, че точно заради алкохола прибавих още едно приспособление, от реактора мъркучето не влиза дирекно в аквариума а влиза в друга ботилка 0.5 л., в която има само вода. Там излизат едри мехурчета и моентално излизат на горе от там вече в аквата, през камъче (не знаех, че не е ефективно). Това го правя уж да се филтрира алкохола, нямам идеа дали действа и дали има нужда от допълнителния съд. Ефекта беше видим. Тогава имах само валиснерия и водна чума, и особеноо чумата растеше с няколко сантиметра на ден. :) лудница.
Pol_ins:
При тази система необходим ли е брояч на мехурчетата?
Franky:
--- Цитат от: Pol_ins на вторник, 02 юли 2024 г., 09:31 ч. ---
При тази система необходим ли е брояч на мехурчетата?
--- Край на цитата ---
Ако направиш както колегата - цялото нещо мине през втора бутилка от вода, ще имаш ли брояч в същевременно.
Навигация
Преминаване към пълната версия