Рибки > Хищници в аквариума
Здравейте, въпрос за пирани.
niolinda:
все пак знае ли някой колко струва една малка пираня и от къде да се купи
velislav.zarev:
15 лв горе-долу, почти при всеки търговец внясящ аквариумни риби от Европа. Става въпрос за Pygocentrus (Serrasalmus) nattereri, а не за тлъстите пакута, които нашите търговци ги шиткат като "червени пирани" за по 5-10 лв бройката :down:
niolinda:
има ли такива истински пирани на съботния пазар в софия как мога да ги позная
velislav.zarev:
Няма!
Познават се по специфичната леко издадена долна челюст и по големите триъгълни зъбета
А това е растителноядното паку - като малки много си приличат по окраска и форма на тялото, но по издадената долна челюст и триъгълните зъби не може да се сбъркат! (снимката е много кофти, цветовете, петната по тялото и на двата вида са почти еднакви и не се различават!)
Навигация
Преминаване към пълната версия