Рибки > Хищници в аквариума

Здравейте, въпрос за пирани.

<< < (4/4)

niolinda:
все пак знае ли някой колко струва една малка пираня и от къде да се купи

velislav.zarev:
15 лв горе-долу, почти при всеки търговец внясящ аквариумни риби от Европа. Става въпрос за Pygocentrus (Serrasalmus) nattereri, а не за тлъстите пакута, които нашите търговци ги шиткат като "червени пирани" за по 5-10 лв бройката  :down:

niolinda:
има ли такива истински пирани на съботния пазар в софия как мога да ги позная

velislav.zarev:
Няма!

Познават се по специфичната леко издадена долна челюст и по големите триъгълни зъбета



А това е растителноядното паку - като малки много си приличат по окраска и форма на тялото, но по издадената долна челюст и триъгълните зъби не може да се сбъркат! (снимката е много кофти, цветовете, петната по тялото и на двата вида са почти еднакви и не се различават!)

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия