Полезно > Въпроси на начинаещи акваристи

Стартиране на сладководен аквариум. Бързо ръководство за начинаещи.

<< < (3/3)

risto80:
аз разбрах че е шега и те питам сериозно за кладенеца няма ли да е по добре поне няма хлор и други вредни субстанции

Pac:
Рисовано е с вода от кладенец, не се знае какъв точно е състава. Може да се окаже добра водата, но може и да е много лоша. Това, че дадена вода е ОК за пиене от хора съвсем не означава, че е годна за акваристика. Токсичните концентрации на някои вещества са делеч по-малки за рибите. Да не забравяме, че рибите освен че "пият" водата, също я и дишат... :)

risto80:
кажете ми тогава някакъв препарат за бързо стартиране че нещо не ми се чака много

Pac:
Aз не съм фен на такива препарати, но щом питаш ще ти отговоря - JBL Denitrol.

risto80:
благодаря ти за съветите :ok:

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия