Полезно > Въпроси на начинаещи акваристи

Нов 180 л аквариум

<< < (2/5) > >>

Dimi4188:
Здравейте отново и за много години!
Привързах анубуаса и микрозорума към камъни, защото ги бях боднал в грунда  :dontknow: Сложих черно фолио на гърба, но бие малко на тъмно синьо, което е добре.
Взех днес канистър Eheim 250 с дебит 950 л/ч + вътрешния, мисля че ще е оптимална така филтрацията. Първоначално бях завъртял вътрешния филтър посока стъклото отпред, но след това го обърнах по дължината на аквариума.
За рибки избрах:
1. 4 скаларии
2. 4-5 рамирези
3. 10 родостомоса
4. 3 анциструса
Рибките са от един хабитат, мисля че ще може да си съжителстват нормално и спокойно.
Първо ще пусна анциструсите, след седмица и родостомосите.
На 50 ден от старта на аквариума ще пусна рамирезите, а скаридите накрая след още 10 дни примерно.
Ето какво се получи, чакаме рибките с нетърпение  :D

malomir:
Сега чакаш. :-)

Dimi4188:
Имам няколко уточняващи въпроса, които четейки форума, не мога да си дам отговор поради различните мнения.
Колко дни още да слагам от нитрифициращите бактерии?
По колко вода да сменям на седмица? - може ли да е през ден по 20 л или веднъж в седмицата по 60?
При появата на рибките, когато се хранят спира ли се филтъра, за да не отнася течението храната навсякъде?

didak:
1. когато и да спреш, все е късно :)
2. и двата варианта са работещи
3. не се спира

malomir:
Моя съвет е да не се сменя вода. Спирай с бактериите. Фитър не се спира никога.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия