Автор Тема: Наложащо предложение относно Борсата...  (Прочетено 3119 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Публикации: 708
  • Нас. място: София
  • Tanganyika man....
Наложащо предложение относно Борсата...
« : сряда, 20 юни 2012 г., 21:09 ч. »
Здравейте.
Обръщам се главно към модераторите на форума.Първо искам да кажа че ми е пределно ясно, че на всеки времето е кът и най-малко искам да ви създавам работа.
Ще обмислите ли идеята да се сложи някакъв праг на активност за да може да се пише в борсата?Примерно 10-20 поста или нещо от сорта...
Мисля, че се забелязва, че в последно време преобладават разни обяви пуснати от хора нямащи нито един пост във форума, а самите обяви са меко казано абсурдни.
Просто е много изнервящо.Поглеждаш последни 10 публикации, и от 10-те теми 4 обяви и то толкова неграмотно написани, съдържащи пълни глупости, пуснати от хора с по 1-2 поста (че и без) имащи едничката си надежда да прецакат някой.
What you see I can't see and maybe you'll think before you speak!

Неактивен митко

• Активен потребител
  • Публикации: 376
  • Нас. място: Barking
  • -Почивай в мир Jeff Hanneman.
Отг: Наложащо предложение относно Борсата...
« Отговор #1 : сряда, 20 юни 2012 г., 22:09 ч. »
Не че защитавам някой,( отдавна вече не търгувам с риби) но защо реши, че някой цели да прецака някой?Смисъла на борсата е човек да си възвърне някакви разходи, и в повечето случаи не се получава.Примерно гледам една Меланотения една година, и въпреки, че е рядка риба и съм положил усилия да бъде в перфектна форма, я пускам за продажба за 10лв.За това е форума, за да може да се намери всичко в него, от информация до стока.Пазара е неизменен спътник на всеки един форум и колкото и да не ти харесва, винаги ще го има.За едно обаче си прав, че неграмотно написани обяви нямат място на едно такова хубаво място.
A. jacobfreibergi "Otter Point"
A. Rubescens"Ruby red"
A. Stuartgranti"Chilumba"
A. sp."Red dragon"
A. sp."German Red"
O.lithobates"Zimbawe"
O.lithobates"Sulfur head"
L.sp. "Yellow Collar" (Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress"
C.Moori
S. fryery"Iceberg"
C.borleyi (Kadango)
N.polystigma
L.caeruleus

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Tanganyika man....
« Отговор #2 : сряда, 20 юни 2012 г., 22:38 ч. »
защо реши, че някой цели да прецака някой?

Отговарям ти директно.Когато купиш и ползваш нещо примерно 5 месеца факта, че решаваш да го продадеш поне на цената на която си го взел само по себе си не прецаква ли новият собственик?Говоря в частност за техника и прочие.Всеки сам си определя цената на продуктите това е така и не искам да налагам или убеждавам някой в каквото и да било, но има просто абсурдни случаи.

Смисъла на борсата е човек да си възвърне някакви разходи...

Естествено, че това е смисъла. Проблема, е че някои хора са доста далеч от тази мисъл..

За това е форума, за да може да се намери всичко в него, от информация до стока.Пазара е неизменен спътник на всеки един форум и колкото и да не ти харесва, винаги ще го има.

Естествено, че ще го има, но кой по точно ти каза, че не ми харесва?Лично аз най-редовно продавам ненужните ми неща.Не знам дали само ти не си ме разбрал или аз съм написал горният си пост неразбираемо.
Идеята ми е да се предприеме нещо за да се ограничи разни търгаши с по 0 поста и прочие да влизат и да ползват форума, като борса!

Неактивен митко

• Активен потребител
  • Публикации: 376
  • Нас. място: Barking
  • -Почивай в мир Jeff Hanneman.
« Отговор #3 : сряда, 20 юни 2012 г., 23:04 ч. »
Миро, това че хората гледат рибки и решават, че не могат да се грижат за тях и ги продават, не значи, че са търгаши, напротив.Ти ако влезеш примерно във vw форум и решиш си пуснеш обява, че си продаваш голфа прави ли те търгаш?И понеже визираш, доколкото разбирам и някакви завишени цени, то това са инцидентни случаи.Общото впечатление от борсата е, че там има за всеки по нещо на двойно по-ниски цени.
A. jacobfreibergi "Otter Point"
A. Rubescens"Ruby red"
A. Stuartgranti"Chilumba"
A. sp."Red dragon"
A. sp."German Red"
O.lithobates"Zimbawe"
O.lithobates"Sulfur head"
L.sp. "Yellow Collar" (Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress"
C.Moori
S. fryery"Iceberg"
C.borleyi (Kadango)
N.polystigma
L.caeruleus

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 871
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #4 : четвъртък, 21 юни 2012 г., 03:06 ч. »
Моето мнение, като модератор на този раздел е, там всичко си е ок. Повярвай ми Миро прекарвам доста време да подържам този раздел сравнително чист. Рядко има някой, на който да не съм направил забележка там. Някой ми се разсърдват, а други просто казват ок и повече нямам ядове с тях. Неграмотните обяви ги махам. Тези, които не спазват едноседмичния ЪП най-често ги трия.  Няма човек, който да ме е питал защо я няма обявата му и да не съм му отговорил. Всъщност в 90% от случаите, след изтрита обява пускам Л.С. на потребителя. Много рядко оставям по някой диалог или спам с ясното съзнание, че прекален светец и богу не е угоден.
Ако пуснем праг от 20 поста, преди да има право да публикува обява, нали се сещаш какъва боза от спам ще се разрази. Ще има любимите на всички:
Да страхотен е!
Браво! :up:
Някой ден и аз ще си направя такъв аквариум и ред други подобни.
За мен търговският раздел, в този си вид е възможно най-добрия вариант. Да, не е перфектен, но е добър. Има 2 прости правила: Да се пише на Български формата за попълване и ъпа всяка седмица. Толкоз. За другото гледаме. Цените, каквито и да са, ги определя пазара. Ако са ок, дадената стока ще се купи, ако не, ще има всяка седмица Ъп.
Все пак аз лично благодаря за предложението. Нека чуем и други потребители какво мислят по въпроса.
 :drinks:

Неактивен tonino

• Активен потребител
  • Публикации: 97
  • Нас. място: Шумен
« Отговор #5 : четвъртък, 21 юни 2012 г., 07:49 ч. »
Според мен си е екстра.
Малко и ясни правила и много контрол.

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Tanganyika man....
« Отговор #6 : четвъртък, 21 юни 2012 г., 08:52 ч. »
Моето мнение, като модератор на този раздел е, там всичко си е ок. Повярвай ми Миро прекарвам доста време да подържам този раздел сравнително чист. Рядко има някой, на който да не съм направил забележка там. Някой ми се разсърдват, а други просто казват ок и повече нямам ядове с тях. Неграмотните обяви ги махам. Тези, които не спазват едноседмичния ЪП най-често ги трия.  Няма човек, който да ме е питал защо я няма обявата му и да не съм му отговорил. Всъщност в 90% от случаите, след изтрита обява пускам Л.С. на потребителя. Много рядко оставям по някой диалог или спам с ясното съзнание, че прекален светец и богу не е угоден.
Ако пуснем праг от 20 поста, преди да има право да публикува обява, нали се сещаш какъва боза от спам ще се разрази. Ще има любимите на всички:
Да страхотен е!
Браво! :up:
Някой ден и аз ще си направя такъв аквариум и ред други подобни.
За мен търговският раздел, в този си вид е възможно най-добрия вариант. Да, не е перфектен, но е добър. Има 2 прости правила: Да се пише на Български формата за попълване и ъпа всяка седмица. Толкоз. За другото гледаме. Цените, каквито и да са, ги определя пазара. Ако са ок, дадената стока ще се купи, ако не, ще има всяка седмица Ъп.
Все пак аз лично благодаря за предложението. Нека чуем и други потребители какво мислят по въпроса.
 :drinks:

М да. Достатъчно логика има натрупана в поста ти.Не бях се замислил за спама.
Извинявам се, че толкова агресивно вкарах тезата си, без да обмисля нещата от всеки ъгъл...
 :drinks: :surrendered:

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #7 : четвъртък, 21 юни 2012 г., 13:15 ч. »
Да, няма проблем.

Неактивен mirobg

• Активен потребител
  • Публикации: 45
  • И аз искам като тези на Батко....
« Отговор #8 : четвъртък, 21 юни 2012 г., 14:02 ч. »
Напълно съм съгласен,че ограничението ще доведе до адски много спам. Последния пример е ограничението в друг един форум.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 433
    • Моите аквариуми
« Отговор #9 : неделя, 24 юни 2012 г., 12:20 ч. »
Моето мнение е,че е перфектен раздела.Относно цената на дадена стока-купувача да провери колко е в магазина и да си прецени дали го устройва.Преди година си купувах уредба.Разликата в цената между техномаркет и технополис беше точно 100лв,а като се има предвид, че я купих за 200 вместо за 300 си е доста фрапираща като процент.Та исках да кажа,че и от магазин да се купува е хубаво да се проучат различните оферти.Много лесно е през интернет.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 768
« Отговор #10 : неделя, 24 юни 2012 г., 17:30 ч. »
Единственото, което ме дразни в раздела - има някой абсурдни обяви, като,  давам пример: Продавам аквариум 100л. за 300лв. или, Продавам растение за 20лв. което е в лошо състояние.
Според мен подобен род обяви след ЛС с човека и при не поправяне, да се трият.
Пазара... хората са пазара и ние все пак не сме там. :)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #11 : неделя, 24 юни 2012 г., 18:02 ч. »
Затова и казах, за такива обяви пазара си определя тяхната успеваемост. Когато е изгодна една обява, тя се усвоява бързо. Ако не има Ъп всяка седмица. Не можем да казваме на хората за колко да си продават нещата. Всеки си прави сметка сам.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.