Автор Тема: Здравейте.  (Прочетено 1526 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен activex

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
Здравейте.
« : неделя, 09 юни 2013 г., 10:32 ч. »
Здравейте, днес вече се принудих да рестартирам аквариума си, ако не дам пълната информация за отговор на въпроса си моля да бъда извинен. Аквата е от края на Октомври, началото на Ноември. всичко си беше наред до преди месец и половина, когато започнаха да се развиват водорасло по растенията, грунда и стените на аквариума. Изчетох статията за водорасли и се оказа, че имам 3 типа водорасли в аквариума. След дълго отлагане сега изварявам грунда отделих растенията и стигнах до почистване на аквариума. Въпроса ми е дали мога да ползвам почистващи препарати за аквата, като казвам почистващи визирам "веро, сапун.... и др . " и другото ми питане е дали да слагам растенията обратно ? Ще бъда благодарен на бърз отговор.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 433
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
Отг: Здравейте.
« Отговор #1 : неделя, 09 юни 2013 г., 10:41 ч. »
Не слагай никакви почистващи препарати.Растенията ги обработи с бледо-розов разтвор на калиев перманганат и ги сложи.Ако са с черна брада-може в разтвор на белина да ги потопиш,след това да ги изплакнеш идеално и да ги сложиш.Разтвора на белината го намери в нета,че не се сещам сега пропорциите.

Неактивен Franky

• Активен потребител
  • Публикации: 386
« Отговор #2 : неделя, 09 юни 2013 г., 10:45 ч. »
Препарати НЕ- за да изчистиш стъклата използвай готварска  сол .
А за водораслите - да не би аквата ти да е била огрявана от слънцето?

Неактивен activex

• Регистриран потребител
« Отговор #3 : неделя, 09 юни 2013 г., 10:47 ч. »
Не не беше огрявана от слънце, по скоро като нов акварист сифонирането ми куца, тепърва се уча как се гледат растения... а за готварската сол разтворена във вода или как ?

Неактивен Franky

• Активен потребител
  • Публикации: 386
« Отговор #4 : неделя, 09 юни 2013 г., 12:49 ч. »
Не просто поръсваш по стъклото и след това с някакъв парцал търкаш и всички алгии и водорасли падат  :up: .

Не съм съгласен , че сифонирането ти е било проблема . Или ти е бил пренаселен аквариума и си слагал много храна + редки смени и ефекта е подобен. Също така ако си светил повечко време може ефекта да е такъв. Аз примерно повече от 8 часа не светя на нито един от 3-та ми аквариума . Дори и с половин час да увелича осветлението започват нишковидни , но аз храня обилно защото имам подрастващи рибенца и ...  общо взето са ми на ръба аквите.

А за новото стартиране го направи със светене по не по-вече от 5часа на ден докато не видиш "китките" да тръгнат да се развиват, след това започни постепенно примерно всяка седмица да увеличаваш светоденя с по половин час докато мислиш , че е необходимо .

Другото - ако можеш вземи от някъде , от някой някоя бутилка с вода от работещ аквариум за да направиш малко по-бързо старта .

Не си написал нито размери нито филтрация , но можеш да си вземеш някоя таблетка ТЕТРА БАКТОЗУМ  за старт и изчакване около 10-12 дни преди да слагаш рибоци .

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 768
« Отговор #5 : неделя, 09 юни 2013 г., 14:45 ч. »
Така задавайки въпросите си -  без подробна информация за аквариума ти, няма как да ти се отговори.

Липсва: обем и р-ри на аквариума. Растения, риби,  какви и колко. Филтрация. Грунд - какъв и с каква дебелина. Светлина и CO2.

Неактивен activex

• Регистриран потребител
« Отговор #6 : неделя, 09 юни 2013 г., 15:10 ч. »
Всъщност си напълно прав, всичко което си казал е така прехранване + светлина. И тук казвам, че сифонирането ми куца.. Филтър хаилея рп400 вътрешен, 50 литра, грунд към 5 см на фракция 3-5 мм.. Помислих и реших да пробвам със старата вода защото ко-аквариума е 30 л. а рибите са 4 скаларии 7 неона 3 данио и 2 анцитроса :) пренаселен обаче жена ми каза, че няма да махам нищо и в близките месеци няма как да и противореча :) Колкото до водата през миналата седмица не съм стъргал стъклата и грунда което надявам се, че е спомогнало за неналичито на плаващи водорасли в нея.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 768
« Отговор #7 : неделя, 09 юни 2013 г., 16:03 ч. »
Махай скалариите, даниото и анциструсите.
Какви растения каза, че имаш?
Грунда НЕ се сифонира.

Неактивен activex

• Регистриран потребител
« Отговор #8 : петък, 26 юли 2013 г., 17:23 ч. »
Здрасти отново, опитах да хитрувам ама нейсе :) Имало е нишковидни явно в старата вода и пак на старта.. а за растенията какви бяха пропорциите с калиевия перманганат ?

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 871
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #9 : събота, 27 юли 2013 г., 00:10 ч. »
Не се престаравай в пропорциите. Трябва да стане бледо-розов разтвор.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.