Автор Тема: Оранжев и Жълт Цихлид  (Прочетено 3506 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
  • Публикации: 275
Оранжев и Жълт Цихлид
« : четвъртък, 01 декември 2016 г., 19:01 ч. »
Какви Цихлиди имам не знам  бебета са все още около.. 4 5 сантиметра са... надявам се да са добре в аквариума със гупите тетра неоните платите бетата анциструса коридорас панда и Колиза лалия хаха имам около 30 риби на брой във 140 литра аквариум ... нещо повече за този вид цихлид няма да е излишно да знам....

Неактивен petarstefanov84

• Активен потребител
  • Публикации: 577
Отг: Оранжев и Жълт Цихлид
« Отговор #1 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 19:26 ч. »
не знам какви са ти цихлидите,но те се гледат сами по повечко на брой,за да им се разпределя агресията в аквариуми с много камъни и ситен пясък,аквариумите трябва да са от 200 литра нагоре и не се гледат с гупи тетри,неони и бети,речни цихлиди джуджета може,но тези не,цихлидарите ще ти кажат какъв вид са точно
540 литра видов с брихардита

920 литра с малави мбуна
Metriaclima sp. 'msobo' Magunga
Tropheops tropheops 'Otter Point'
Melanochromis johannii
Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove
Labidochromis sp. 'mbamba'
Cynotilapia sp. 'hara' Gallireya Reef
Metriaclima sp. 'elongatus chewere'

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #2 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 19:33 ч. »
Ясно .. амии аз просто отидох в магазина видях ги харесаха ми не знаех дори какви са докато не дойдох тук в вкъщи и се разрових ... хах  жената там ми каза че са бебета и биха живяли добре все пак с видовете които имам освен бебета ако имам може би ще ги изяждат....  питах е агресивни ли са ... тя ми каза не мога да ти кажа нищо.... и да и не ... хаха един вид зависи от самите риби надявам се да се чувстват ок с тези всички 28 риби които имам хаха аквариума ми не е малък смисъл дълъг е 100 санта на 45 висок на 37 широк... за сега ги гледам тук са от .... 3 часа няма проблеми хвърчат доволни следват някой рибки  заиграват се смисъл личи си че се заиграват с следене и после сами си плуват....  даже май се плашат от бетата жълтата не дава да е доближават

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #3 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 19:44 ч. »
попаднах на нещо много успокоително за моите рибки... Когато вашите рибки са добре нахранени, вие можете да контролирате и манипулирате агресията им. Ето защо ги храня по 3-4 пъти дневно. Можета да ги храните и по-рядко, но с малко по-голямо количество храна на всяко хранене – това няма да им навреди, но ще ги направи по-агресивни. Агресията подлежи на контрол и чрез “пренаселване”, т. е. отглеждане в един и същи аквариум на много риби – по този начин нито една рибка няма да е обект на постоянно преследване и винаги ще може да се скрие в “тъплата”. Все пак ако ще правите това, първо се уверете, че филтърът ви ще може да си свърши работата и да осигури нормални условия на живот за толкова много риби.

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #4 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 20:16 ч. »
Едното е лабидохромис (жълтото), а другото метраклима май ред ред, хаха.
Добре им е хаха, ще убият всички други за нула време и ще им стане още по-добре.
Поздрави хаха.

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #5 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 20:29 ч. »
хах ееее ще ме накараш сега да ги върна..... ама ако е така наистина ... няма да ги държа... или ще ги хвърля ... или ако може ще ги върна ... за 2 риби да умрат другите 28 30....

Неактивен petarstefanov84

• Активен потребител
  • Публикации: 577
« Отговор #6 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 20:32 ч. »
Недей да хвърляш тези рибки ами намери на някой цихлидар да ги дадеш,и по-добре първо се рови в нета за профила на някоя риба като ти хареса и след това я купувай,не обратното,и на мен ми харесват много тези рибки ама не ги гледам,защото не са подходящи за моя аквариум и моите рибки:)
540 литра видов с брихардита

920 литра с малави мбуна
Metriaclima sp. 'msobo' Magunga
Tropheops tropheops 'Otter Point'
Melanochromis johannii
Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove
Labidochromis sp. 'mbamba'
Cynotilapia sp. 'hara' Gallireya Reef
Metriaclima sp. 'elongatus chewere'

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #7 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 20:34 ч. »
Трудна задача ми даваш.. аз съм в Финландия те финците ги е страх да взимат неща от непознати хахахаха а и къде да търся акваристи... те ще ми ги вземе жената ще е излъжа че ми са изяли 5 риби ...ииии така ще си взема друго за 24 евро хах

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #8 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 20:35 ч. »
Търси им дом, може да не е веднага, но ще имаш проблеми. Върни ги в магазина или ги подари, не ги хвърляй това са живи същества, а не някакъв боклук.
Не са виновни рибите, че ти си направил глупост да ги вземеш без преди това да прочетеш.

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #9 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 20:38 ч. »
единствено което мога да направя е да .... го сложа в стария ми аквариум 40 литра до кога ще издържат 1 година.. после ще станат колкото аквариума хах

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 864
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #10 : петък, 02 декември 2016 г., 02:32 ч. »
В 40 литра аквариум доминиращия мъжкар ще убие всички и ще остане сам.

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #11 : петък, 02 декември 2016 г., 12:05 ч. »
върнах рибките живи и здрави само че ми ги таксуваха като една дефакто .. вместо 24 евро 12 ми върнаха взех си 4 неонки иии си доплатих за 4-ри Клиновидна разбора :)

Неактивен jorobetta

• Активен потребител
  • Публикации: 95
« Отговор #12 : петък, 02 декември 2016 г., 12:19 ч. »
12 euro за един лабидохромис  :burp: бах мама им, а тука за жълти стотинки пак им се мръщят  :punish2: май да развъждаш рибета в държава различна от нашата си е къде, къде по-доходоносно.

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #13 : петък, 02 декември 2016 г., 12:26 ч. »
хаха така е братле... мога да ти дам снимка на списъка с риби и цените защото не ги помня но помня само някой като например гупа е 3,50 плата е 4 евро тетра неон са 30 евро 10  анциструс е 6 или 10 евро май бетата е 12 евро Клиновидна разбора  е 3 евро ии така да растения ... малки са 3 евро средни са 6 а големи 10 евро ааа да не ти казвам препаратите примерно аквасеифа за водата да е прави аквариумна еее 11 евро 250 милилитра ама аз си купувам от германия зооплуса там е 5 6 евро хах

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.