Рибки > Живораждащи

Здравейте на всички ! Моля за съвет

(1/6) > >>

skoti:
Здравейте на всички.
За последно гледах рибки преди 15 г. и преди 3 седмици дъщеря ми поиска да и купя .
Извадих старите си неща - аквариум,помпа,нагревател,термометър ( всичко си бях запазил ) ,купихме малко рибки, водорасли  и всичко беше наред до вчера,когато започнаха да измират .
Рибките са гупи ,хелери ,молинези и неонки.
Молинезата дори роди и каквото можахме извадихме от новородените в друг съд но някой умряха или ги изядоха .
Разбирам, че има доста нови препарати и добавки за водата ,а вероятно и аз нещо бъркам.

Някакви идей ,къде грешим и какво да променим ?

Направи ми впечатление ,че температурата в аквариума беше паднала на 21 градуса и така е било поне 1-2 дена.
После я качих на 25 с нагревателя .
Храня ги веднъж на ден ( сутрин )  .
Рибките са 10 бр. в 25 литров аквариум .
Помпата работи по цял ден .

Приемам всякакви идей и съвети .

BOJO:
Здравех Скоти,

Позабравил си повечето неща според мен. Пуснал си аквариума, пренаселил си го и си го натровил. Това е .

Аквариума е малък. И сега си го заредил. Не е минал азотен цикъл. Получения от ограниката амоняк ги е изтровил , ниската температура е забавила процеса и с повишаването и си го ускорил.

Можеш да смениш например 50% от водата в аквариума още днес, утре още 20 % и после през два дена по 20%. Така поне две седмици. В този период храниш савсем пестеливо през един , дори два дена. Засега не вземай повече рибочета. Изчакай малко да се стабилизира средата.

Boromi:

--- Цитат от: skoti на вторник, 06 октомври 2009 г., 11:28 ч. ---
Здравейте на всички.
За последно гледах рибки преди 15 г. и преди 3 седмици дъщеря ми поиска да и купя .
Извадих старите си неща - аквариум,помпа,нагревател,термометър ( всичко си бях запазил ) ,купихме малко рибки, водорасли  и всичко беше наред до вчера,когато започнаха да измират .
Рибките са гупи ,хелери ,молинези и неонки.
Молинезата дори роди и каквото можахме извадихме от новородените в друг съд но някой умряха или ги изядоха .
Разбирам, че има доста нови препарати и добавки за водата ,а вероятно и аз нещо бъркам.

Някакви идей ,къде грешим и какво да променим ?

Направи ми впечатление ,че температурата в аквариума беше паднала на 21 градуса и така е било поне 1-2 дена.
После я качих на 25 с нагревателя .
Храня ги веднъж на ден ( сутрин )  .
Рибките са 10 бр. в 25 литров аквариум .
Помпата работи по цял ден .

Приемам всякакви идей и съвети .

--- Край на цитата ---

Ползвал ли си някакви препарати за да го стартираш, или наля водата и пусна рибите?

nikiK:
Стига с тея препарати бе, налива се водата, слагат се 2-3 гупи примерно, храни се по-малко и след две седмици се пускат и останалите риби.Това е цялата философия. Проблем не би трябвало да има. Само не се разбира колегата Скоти,само през деня ли държи помпата пусната!

Boromi:

--- Цитат от: nikiK на вторник, 06 октомври 2009 г., 13:22 ч. ---
Стига с тея препарати бе, налива се водата, слагат се 2-3 гупи примерно, храни се по-малко и след две седмици се пускат и останалите риби.Това е цялата философия. Проблем не би трябвало да има. Само не се разбира колегата Скоти,само през деня ли държи помпата пусната!

--- Край на цитата ---

Не съм съгласен с теб! И не мисля че това е акваристично изказване.
Защо се ползват препарати? - За да може да се забързат процесите във водата(най-общо казано). Ако, нямаше нужда от тях нямаше да седнат хората да се занимават да ти разработват различни препаратчета, против хлор, колонии от бактерии, алгициди и тн.
Ако, не се ползват препарати на един аквариум ще са му нужни около 35-40 дена, за да се затвори азотният цикъл в него. За това е по-добре да се налее водата в аквариума, да се вкючат всички неща да работят и след няколко седимици да се пуснат новите обитатели в него!

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия