Автор Тема: Суматра  (Прочетено 1337 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен monster_turtle

• Активен потребител
  • Публикации: 271
  • Нас. място: Стара Загора, Чирпан
Суматра
« : неделя, 19 май 2013 г., 21:24 ч. »
Здравейте. Замислил съм си един проект за лятото, мисля да направя биотопен аквариум тип Суматра. Рибите който съм избрал са Клиновидна разбора, Кули, Гоби пчеличка, Перлено данио и Гастромизон, а растенията ще са Явански мъх, Паричка, Валиснерия и Лимнофила акватика. От рибките на брои мисля да сложа 7 клиновидни разбори ( като за начало ), 10 перлени даниота , 2 пчелички , около 3 кулита и 2 гастромизона. Става въпрос за 96л. аквариум мисля че съм ги подбрал добре рибите и растенията, освен гастромизона не мисля че се среща в Суматра, но няма с коя друга рибка да я заменя, няма кой да яде алгите, а те са по-добър избор отколкото южноамерикански вид като анциструс.Ако можете да ме посъветвате дали съм  подбрал рибките добре и ако не ми предложете някоя друга комбинация, и ако може ми предложете малко повечко растения че тези нещо не ме радват. Приемам всякакви критики и забележки относно аквариума ;) .

Неактивен monster_turtle

• Активен потребител
Отг: Суматра
« Отговор #1 : петък, 24 май 2013 г., 17:56 ч. »
Няма ли хора който да ми помогнат с рестенията ?

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 893
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #2 : петък, 24 май 2013 г., 20:02 ч. »
Сега виждам темата но нямам време да отговарям сега. Ще ти отговоря, когато се освободя по някое време утре или вдругиден.

Неактивен Borko7

• Активен потребител
  • Публикации: 719
  • Нас. място: Варна
    • LOTR chess set
« Отговор #3 : събота, 25 май 2013 г., 08:42 ч. »
Класическата комбинация за Суматра е клиновидна разбора и суматрански барбус (тетразона). Моят аквариум е подобен, виж го ако искаш. Но предполагам, че и с даниота ще е добре. Според мен обаче е по-добре расборите  да са в по-големия пасаж. Гобито не ми се вързва много, защото е повече бракично и в крайбрежните зони. Но ако не гониш стриктен биотоп става. Същото е и за гастромизона. Кулитата са си на място.
Растенията за суматра са доста лесни. Задължително криптокорини и то криптокорина понтедифолиа - тя е от Суматра. Лимнофилата е добре, мъхът също. Вместо валиснерия бих препоръчал хигрофили - полисперма или коримбоса, ангустифолия. Паричката мисля, че беше от Америка.
I don’t know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve.

Неактивен monster_turtle

• Активен потребител
« Отговор #4 : събота, 25 май 2013 г., 11:10 ч. »
Мерси Borko7 страшен пич си :up: :drinks: . Така за пчеличките се отказах, но за гастромизона просто няма как, няма друга риба за която се сещам която може да почиства алгите и водораслите, просто няма как. Разборите ще ги увеличавам постепенно, за да не се изръся много. Много ми помогна и за растенията мерси много :up: .

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.