Автор Тема: Първи аквариум  (Прочетено 15764 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
Отг: Първи аквариум
« Отговор #30 : неделя, 12 юли 2015 г., 20:49 ч. »
Сега остава само да чакаме тема "Проблем с водорасли"  ;)

Неактивен addicted

• Активен потребител
  • Публикации: 71
« Отговор #31 : неделя, 12 юли 2015 г., 21:20 ч. »
Заради течната тор ли? Или е нещо друго?

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 414
  • Нас. място: Хановер
« Отговор #32 : неделя, 12 юли 2015 г., 21:34 ч. »
Заради течната тор ли? Или е нещо друго?

Ами в общи линии=да.Торене няма нужда поне през първия месец докато се захванат растенията и потръгнат...но със тези с които си и никога може и да не ти потрябва.Направи няколко частични смени да извадиш торта,че предполагам си сложил цялата предписана доза.

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #33 : неделя, 12 юли 2015 г., 21:45 ч. »
За дозата си напълно прав. Утре ще сменя 1/3.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #34 : неделя, 12 юли 2015 г., 22:28 ч. »
Растенита са бързи,а ти не им даваш възможност за развитие.Адмирации към колегта изпратил ти ги,но е трябвало да отрежеш върховете ,на Лимона и 4 листа му стигат за старт и 5 см на дъбчето...Засади им върховете само и те ще се развият сами ;)

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #35 : понеделник, 13 юли 2015 г., 06:27 ч. »
Ако ги подкастря в този вид както съм ги насадил със съществуващите корени дали ще вървят? Ако им одрежа върховете?

Неактивен Kal1980

• Активен потребител
  • Публикации: 46
  • Нас. място: Антверпен
« Отговор #36 : вторник, 14 юли 2015 г., 20:46 ч. »
Поздрави
https://youtu.be/44cDbR2YvK4
Ето ти линк към видео с основни насоки за засаждането на различни растения. И аз почнах с малко, да знаеш. А докато се усетя и... Вече водя преговори с "началството" за 180 литра :pray:

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #37 : събота, 18 юли 2015 г., 16:28 ч. »
Две седмици след старта нещата се движат добре, като изключим растенията. Доста пожълтяха и ги редуцирах спрямо предишната снимка.Оставих едно лимонче с 5-6 листа и две дъбчета по 5 сантиметра и дано се развият нормално.Не съм торил повече, сменям по около 30-40% вода на всеки два дни.Рибките изглеждат щастливи, хранят се нормално и ми се струват пораснали, или вече аквариума ми се струва малък но засега ще е така.Корена пуска някаква слуз, но четох че не било опасно, дали да го изплакна в аквариумната вода при следващата смяна?

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 893
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #38 : сряда, 22 юли 2015 г., 23:07 ч. »
  • Изплакни го ако не е проблем. Ако има кора я обели. Явно е суров още тоя корен. С растенията в началото е по-трудно. Грунда ти е беден на хранителни вещества и е трудно да се изхранват, но с времето ще се оправят нещата.

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #39 : четвъртък, 23 юли 2015 г., 06:45 ч. »
На лимончето му растът листенца въпреки че са му доста нагърчени листата. Незнам защо е така, възможно ли е да е от температурата, заковала се е на 28 градуса без нагревател.

Неактивен svgnsali

• Активен потребител
  • Публикации: 587
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #40 : четвъртък, 23 юли 2015 г., 09:13 ч. »
Здравей addicted.
Само няма да се шашкаш и при желание и време ще стане работа.
До тук с куража..
Първо, неподходящи за старт китки.  Те са добре за старт, но само когато се знае какво точно ще се прави.
Ако можеш ги махай/върни. Търсиш бавно растящи, с листна маса - нали гоним и визия. ЗА мен това са микрозориуми, болтиш, анубиаси. Съответно google, примери за аранжировка, изисквания на китки и т.н. Китките и торенето са много сложна тема, взаимно обвързани компоненти трябват и тънък баланс. Прескачам това, ще трябва и Неволята да помага.
Аз не видях размерите на аквариума, че да кажа нещо за рибетата, но ми се струва малък. Съответно нищо по-голямо от неони няма да стои добре.  Още по-малко пасажни риби, които искат голяма дължина.
Този аквариум, има ли алуминиеви лайсни върху които стъпва капака? Ако да, от окисляването след време, може да неприятно да се изненадаш.
Лично на мен този корен никак не ми харесва. Такива сурови и непригодени към аквариум корени си плачат за анцитрусчета да ги глозкат, но съда е малък. Препоръчвам покупка от магазин, форума или познат/приятел на вече готов..
Може да се опиташ да сложиш нагревателя  в ляво зад китките, или просто го махни. Няма да ти е нужен поне 1-2 месеца.
И тия камъчета там, никак не се вписват. По-добре да си харесаш 2-3 по-едри парчета, от някоя река и около тях 3-4 по малки, като тези които имаш.
И както и да аранжираш, опитай се да сложиш някаква фокусна точка. Не в средата, а на 1/3 от която и да е страна. Май му викаха правило на третините.
Желанието. Имаш ли него всичко друго ще дойде с времето..
Успех!
Хоби или тиха лудост?

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #41 : четвъртък, 23 юли 2015 г., 15:49 ч. »
Понеже стартирах с девет литрова свера(подарък), и тук ме посаветваха веднага да я махна, та за толкова ми стигнаха възможностите за малък аквариум. Обема му е 39 литра , дълаг е 47 см, високе 32 см и е дълбок 26 см. Корена е от магазина, варих го 6 часа и го киснах два дни, вобще не ми е оцветявал водата и много го харесвам. Растенията вече са много по малко, редуцирах ги до 7-8  листа лимонче и две по 5 см дъбче. Лимончето расте по малко ама дъбчето вобще не мърда и май ще трябва да го махна скоро. Нагревателя не е лоша идея да го извадя, така или иначе е исключен. От днес охлаждам водата с едно вентилаторче 6 см(такова имах). Капака няма никакви алуминиеви лайсни, направих го за 20 минути колкото да има какво да свети в аквариума. Направен е от две парчета кабелен канал и малко картон, всичкото облепено с алуминиево тиксо за вентилация. Има 3х45 см студенобяла лед лента и 3х45 см топло бяла влагозащитена. За сега ще е той, по нататъка ще направя по истински. Рибките са си добре, малко имат вражда помежду си въпреки че ми изглеждат като мъжка и женска. Доскоро едната надделяваше ама вече не е така и можеби са се разбрали.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #42 : четвъртък, 23 юли 2015 г., 20:41 ч. »
Не махаи Дъбчето.Дай му време да се захване и ще ти се отблагодари за това.По принцит има голяма коренова система и сега там се е концентрирало ;)
Следи си отблизо аквариумчето и не му даваи зор.Не очакваи чудеса от растенията си още в началото.Ти го гледаш всеки ден и промяна не виждаш,но в деиствителност не е така.Колкото по-малко го ровиш толкова по-добре.
Направи така-в началото на всеки месец му прави снимка и я качваи във профила си.Тогава при самото сравнение ще виждаш истинската картина.Аквариума не е бърз и промените няма да са драстични,но ще са показател за състоянието му.
Успех :)

Неактивен addicted

• Активен потребител
« Отговор #43 : събота, 25 юли 2015 г., 05:29 ч. »
Вчера си купих три колизи. Много красиви рибки, обаче по едрият трихогастер ги сасипва от гонене и те се свряха под корена и трите. Наложи се сверата пак да влезе в действие и трихогастера сега е там сам. Колизите вече си се движат спокойно из аквариума, дребния трихогастер проявява някакъв интерес но не ги гони. Дали ако след няколко дни върна другия при тях пак ще ги гони или ще е като новодомец и ще пази поведение? Щото ако така ги гони или трябва да стой в буркана или трябва да го подаря на някой. Много зла рибка излезе товя, а така му се радвях че очевидно расте за разлика от другия.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 893
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #44 : събота, 25 юли 2015 г., 18:32 ч. »
Пробвай да го пуснеш след няколко дена, да видим какво ще стане.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.