Автор Тема: Профил на Божо  (Прочетено 77052 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 776
Отг: Профил на Божо
« Отговор #630 : сряда, 23 юли 2014 г., 09:10 ч. »
Добро утро на всички.
Ще споделя мое виждане с което не задължавам никой.
Много трудно се намират в БГ качествени африкански цихлиди. В момента масово се предлагат всякакви хибриди, кръстоски и т.н нови видове ( кръстени на търговци създатели)  Във форумите е пълно с обяви за продажба на някакви цихлиди. На съботния пазар с гордост се предлагат хибриди. Поредния цинизъм беше като ми поискаха да вадя хибриди между два вида аулонокара .... забележете ... с търговска цел.
Апела е , ако мога така да се изразя- НЕ купувайте хибриди , НЕ ги разпространявайте и НЕ ги приемайте.  Не вземайте боклуците им. Наистина има страшно много некоректни хорица . Все пак може да намерите читави рибки на прилични цени при нормални търговци и съвестни акваристи. Ако не сте сигурни се консултирайте с специалист.

Това, както и много други неща е свързано с разума. Процеса с вразумяването на един народ си мисля е много дълъг...
трябва си образование, морал, култура и т.н. все неща които се губят в наши дни!
Отделно трябва някой да се наеме дет се вика, да го носи този "кръст". :eyes:

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #631 : сряда, 23 юли 2014 г., 09:24 ч. »
 Все още чакам чалгарите да бъдат преследвани и избивани като кучета, така де, да се узакони спорта. Тези работи са свързани с култура и информираност. Как ще знаеш какво искаш, като не го познаваш. Колкото повече чета за определен вид риба, толкова повече ми се задълбочава уважението и желанието видът да остане чист. Започна времето на " натюрел, истинско, здравословно, зелено, възстановяеми ресурси, органично, фибри" ..., да, ще отнеме време и идиоти винаги ще има, но може би бъдещите идиоти ще са по-умни от сегашните.

Неактивен mitaka01

• Регистриран потребител
  • Публикации: 11
« Отговор #632 : сряда, 23 юли 2014 г., 19:20 ч. »
Напълно си прав да се възмущаваш,като че ли напоследък никой не се интересува какво гледа в аквариума и какъв е произхода на рибата,гледа да мине по-тънко,но и затова са виновни и някои търговци. Навсякъде хората се стремят да запазват чистата линия,само ние сме пак наопаки  :D

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #633 : четвъртък, 24 юли 2014 г., 19:06 ч. »
Тая песен за (по-точно против) хибриди, генномодифицирани гадове и други подобни я пея вече над десет години и много повече хора са ми се сърдили на опяването, отколкото са ме разбрали.  :drinks:
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
  • Нас. място: София
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #634 : сряда, 06 август 2014 г., 10:13 ч. »
Тая песен за (по-точно против) хибриди, генномодифицирани гадове и други подобни я пея вече над десет години и много повече хора са ми се сърдили на опяването, отколкото са ме разбрали.  :drinks:

Нека се сърдят.

Затова спрях и да подарявам рибки. Подарих няколко вида на неправилни хора  и ги затриха. Повече няма да ги внеса.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.