Автор Тема: Профил на sensodine  (Прочетено 63805 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • Публикации: 620
  • Нас. място: Варна
  • My aquarium de Discus
Отг: Профил на sensodine
« Отговор #405 : събота, 23 ноември 2013 г., 19:50 ч. »
Тъй като в горната снимка не се виждат описаните дискуси искам да споделя няколко снимки от преди малко,между другото първите снимки на тези риби а те са вече 3 месеца при мен и през всичкото това време са постоянно скрити някъде из корени и растения,в началото както всички дискуси не се хранеха което си го знам,но до сега този период е бил 1-2 седмици,тези не разбрах кога проядоха но мина месец и те все си стояха скрити,мислех че ще умрът от глад,един ден ми мина през ума че може би ядат вечер когато изгася осветлението тъй като няма как 1 месец да са живи без да са яли,и така от тогава ядат само когато загася,през другото време само се крият,такива плашливи дискуси не съм имал до сега.На скоро едва им видях истинските цветове и според мен са много красиви,но кога ще започнат да се държат като нормални риби незнам.Ето и снимките :-)

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #406 : събота, 18 януари 2014 г., 14:49 ч. »
Здравейте колеги,малко и аз да обновя профила че от доста време не съм писал а има някой новости около моите аквариуми.Първо ще пусна снимки на новите ми дискуси,те са 5бр курипери,3 сини диаманта,2 тюркоаза.Рибите са при мен от около 20дни и вече са напълно адаптирани след малки проблеми в началото с куриперите но там си има причина на която няма да се спирам.Ето и самите снимки:
Ето и моментното състояние на големия ми аквариум,към момента от към визия не е много красив но пък идеята ми е да го направя само със нискостеблени растения и най вече да развия килима от сагитария които за сега върви перфектно,и другата ми страст да направя огромен килим от различни видове най-вече кафеви криптокорини,и някой по-редки видове.
Махнах черния фон заради дискусите тъй като наистина влияе на окраската им,сега са си с по-светли и ярки цветове преди стояха доста по-тъмни,може би ще сложа скоро син фон.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #407 : събота, 18 януари 2014 г., 14:58 ч. »
Така и за десерт да покажа новия си аквариум и проекта които реших да направя с него,тъй като нямам никакъв опит с направата на акваскейпи но пък съм доста запален по-това течение в акваристиката реших да се пробвам за пръв път да направя нещо подобно на скейп,та ето и инфо за проекта разбира се подкрепено със снимки но не са с много добро качество по-различни причини,все още не съм завършил напълно аквариума тъй като в момента не е с правилното осветление а е с временно и това затруднява снимането и това да се разбере точно как изглежда,но скоро и този проблем ще се оправи.
Аквариум размери:50д/35ш/25в.Аквариума е стартиран на 16.01.14г.
Почвата е Амазония около 8л.,драконови камъни,растения:elatine hydropiper,pogostemon helferi,blyxa japonica,valisneria nana,hydrocotyle tripartita,eleocharis vivipara,cristmas,christmas moss,riccia fluitans,fissidens fontanus,bolbitis heudelotii.
Обитатели:Скариди чери.
Снимки:
Приемам всякакви градивни критики за подобряване на визията.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #408 : събота, 18 януари 2014 г., 15:03 ч. »
И снимка с вода :)

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 916
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #409 : събота, 18 януари 2014 г., 16:25 ч. »
Иване всичко е супер, не пипай нищо. Дай им време да се поразвият растенията.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #410 : неделя, 19 януари 2014 г., 16:26 ч. »
Иване всичко е супер, не пипай нищо. Дай им време да се поразвият растенията.

Благодаря за хубавите думи Цецо!!
Ето и снимка на единствения останал Алтум но пък уникално красив и доста голям вече.Скоро и снимки на куриперите ще пусна само да ги хвана в настроение.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #411 : петък, 24 януари 2014 г., 15:54 ч. »
1 седмица по-късно имам 20бр  BORARAS BRIGITTAE,уникално красиви рибки,правят супер красив пасаж и са колкото скаридки чери,лошото е че поне за мен са много трудни за снимане,но ето все пак някои снимки.
Ето и клип на нано аквариума за да се придобие по-добра представа на живо как изглежда,единствения проблем остава осветлението което до седмица две се надявам да бъде готово и аквариума да бъде в пълен блясък.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #412 : петък, 24 януари 2014 г., 15:55 ч. »
Ето го и клипчето :)
Aquascaping BG

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 916
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #413 : петък, 24 януари 2014 г., 16:27 ч. »
Водата ли е мътна или така е излязло клипчето? Онази лудвигия отзад в ляво, една самотна ми стои. Сложи още някое и друго стръкче. Иначе супер, рибите и те са страхотни.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #414 : петък, 24 януари 2014 г., 16:31 ч. »
Водата е кристална,но поради лошата светлина клипчето е станало по-тъмно дразнещо е малко но за сега е така :) ,ами малко е така но ще я чакам да порасне и ще режа и ще сея до нея,тя така или иначе расте сравнително бързо така че скоро ще се умножат.

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 152
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #415 : петък, 24 януари 2014 г., 16:48 ч. »
Здравей,сега видях алтума ти.Има черни точки,това е паразит и най вероятно ще се пренесе  и върху дискусите ти.Пренася се чрез охлюви,но в нашия случаи мисля че сме ги купили така защото в аквариума ми по други риби нямаше такова нещо. Тъй като и моите риби бяха с твоите при вноса,вече ми е ясно от къде са ги имали...купили сме ги с тях.Болеста се нарича болест на черните точки,на места съм чел че рибата не умира но може да диша учестено,да има намален апетит и нервни движения с перки,утърквания.На други места пише че точките се пренасят към главата и рибата ослепява,може да предизвикат бактериална инфекция...при моите риби го имаше.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #416 : петък, 24 януари 2014 г., 17:10 ч. »
А как може да се справим с този проблем или няма решение,ами да ти кажа честно за сега не забелязвам да има загуба на апетит,доста е енергичен,ама знае ли човек те и другите така бяха и си заминаха един по-един,сега доста ме притесни,не съм го наблюдавал за такива неща тъй като си е в добра кондиция и не ми е правило впечатление нещо странно за да се насоча по-специално към него.Как да процедирам,даже аз от както взех дискусите и той дръпна още в растежа си.

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
« Отговор #417 : петък, 24 януари 2014 г., 17:17 ч. »
Ами както ти писах, на места пише че рибата може да си живее така...Твоята виждам че има по главата,по основата на долните две перки...Иначе се лекува с препарати съдържащи празиквантел,аз пробвах с на сера и jbl но без успех.Най добре е с чист такъв,но в бг няма.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #418 : петък, 24 януари 2014 г., 17:21 ч. »
И при теб как се развиха нещата с рибите живи ли са?То може би вече е късно и да го отделя от дискусите,за колко ли време може да се заразят?При мен са от 20дни.

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
« Отговор #419 : петък, 24 януари 2014 г., 17:47 ч. »
Е нали на ЛС си бяхме писали,не са живи отдавна но не поради тази причина.Две дишаха учестено,на друга в основата на едната перка и ставаше рана...С черни точки по тялото, перките и най вече на ,,муцуната,, ...Другите риби обаче бяха здрави така че...може би само тези с по слаба имунна система.Късно е да отделяш,това е плосък червей и както ти казах се пренася от охлюви.Щом всичко е наред остави нещата и наблюдавай,може  при теб да не се развият нещата като при мен.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.