Автор Тема: профилът на MSP  (Прочетено 36990 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен msp

• Активен потребител
  • Публикации: 301
  • Нас. място: София
Отг: профилът на MSP
« Отговор #165 : вторник, 22 декември 2015 г., 20:29 ч. »
Тази есен, преди малко повече от месец, старият аквариум отбеляза двадесет години живот. Вчера го поочистих от прорастнали растения, измих старателно капаците, предното стъкло, забърсах лампата от прах, сифонирах малко грунда на достъпните места, смених една трета от водата, и днес е кристален отново :)

! No longer available

--------------------
memento mori ...

Неактивен Горан

• Активен потребител
  • Публикации: 258
« Отговор #166 : сряда, 23 декември 2015 г., 11:23 ч. »
Хвала! Дано и аз някой ден да мога да кажа за мой аквариум, че е навършил работен цикъл от 20 години  :clapping: За мен това е едно от най-значимите постижения в акваристиката, да го докараш до там, че съдът да е до голяма степен една самоподдържаща се система, с достатъчно жива листна маса, и стабилни показатели в дългосрочен план. 20 годишен аквариум, просто е върха!

Неактивен MChalukov

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
« Отговор #167 : сряда, 23 декември 2015 г., 12:10 ч. »
 :eyes: Това е висш пилотаж просто ! Бравоо още поне 20 да те радва .

Неактивен msp

• Активен потребител
« Отговор #168 : сряда, 23 декември 2015 г., 18:34 ч. »
Ако някой си спомня този магазин ;)

--------------------
memento mori ...

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 498
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #169 : сряда, 23 декември 2015 г., 20:51 ч. »
Дай една снимка на целият аквариум, това чудо ще е впечатляващо.

Ако може да е по-малка, че да се хване на монитора.

Неактивен Горан

• Активен потребител
« Отговор #170 : сряда, 23 декември 2015 г., 21:46 ч. »
Наистина ще е впечатляващо, бих искал да го видя ако е възможно. Явно това е аквариумът от магазина, не съм имал щастието да вляза и да видя този магазин. Ако бях го видял съм убеден, че и до днес щях да си го спомням този аквариум. 

Неактивен msp

• Активен потребител
« Отговор #171 : сряда, 23 декември 2015 г., 22:19 ч. »
Наистина ще е впечатляващо, бих искал да го видя ако е възможно. Явно това е аквариумът от магазина, не съм имал щастието да вляза и да видя този магазин. Ако бях го видял съм убеден, че и до днес щях да си го спомням този аквариум.

Привет.
Лепенката на аквариума я залепих по-късно, когато отвориха втория магазин Тони, Мишо Стоянов и Иво, а и магазинните аквариуми бяха по-високи от моя. Пръвият им магазин беше на бул. Ботев, но при големия ремонт на булеварда те се изнесоха от там и отидоха на Борис. И до днес пазя поканата за откриването, както и изрезка от вестник от тези години

Моят съд го залепи края на август 95г. Наско, лека му пръст.. той беше от малкото майстори тогава работещи с дебели стъкла и правещи големи аквариуми. Докато с приятели направя шкафа, капаци и т.н. стана есен, и някъде октомври с Тони го напълнихме за първи път...тече маркуча, тече, а мен ми се свива сърцето къде отива толкова вода :)
Сега е лесно, всичко има - съдове, техника, информация, риби- всичко е на една ръка разстояние, стига човек да има желание.

--------------------
memento mori ...

Неактивен msp

• Активен потребител
« Отговор #172 : сряда, 23 декември 2015 г., 22:31 ч. »
Малко снимки от годините - нямат качество, просто това имам

2003 г.

2005г.

2007г.

2011г.

тази година 2015

През годините имаше пикове с до петнадесет вида риби в него, растенията избуяваха също през интервали, като последните години си мисля, че анубиасите подтиснаха нещо крипкоторината, която не израства както едно време до горе. Но, каквото и да е, колкото и да изглежда на мнозина елементарен аквариум - системата съм я гледал винаги стабилна, никога не е имало проблем в средата, винаги с минимум усилия осланяйки се единствено на реалните процеси - мен си ми харесва, и продължавам да му се радвам ежедневно.

Поздрави на всички ентусиасти в хобито, весели Коледни и новогодишни празници!

--------------------
memento mori ...

Неактивен Горан

• Активен потребител
« Отговор #173 : четвъртък, 24 декември 2015 г., 00:31 ч. »
Страхотен е аквариума  :up: Точно е от типа, в който като се загледаш не можеш да се отлепиш от него, и все намираш по нещо ново в него, и то си е точно така.

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 152
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #174 : четвъртък, 24 декември 2015 г., 12:41 ч. »
Здравей,стана ми интересно за рибите които си въдил.Може ли кажеш кои си развъждал  и след като спомена родостомус,червен неон...Как си омекотявал водата? Сега има осмози но преди 20години не помня да имаше такива неща. :drinks:

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 433
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #175 : четвъртък, 24 декември 2015 г., 13:00 ч. »
 :bow:

Неактивен msp

• Активен потребител
« Отговор #176 : четвъртък, 24 декември 2015 г., 13:35 ч. »
Здравей,стана ми интересно за рибите които си въдил.Може ли кажеш кои си развъждал  и след като спомена родостомус,червен неон...Как си омекотявал водата? Сега има осмози но преди 20години не помня да имаше такива неща. :drinks:

Някъде из форума потърси - преди години описах как съм развъждал маргинатуси, не по-различно е и при другите капризни малки харацини.
Най-интересни с ами били стъклените тетри, първите които ми донесоха от Турция някъде 96/7г. Преди това два вида кили рибки, 90-91г...тъкмо започвам да събирам новоизлюпените рибки от чинийката с торфа и загасва тока при режима ;)  Иначе рамирезита, барбуси, сигурно към десетина вида тетри, занимавката с гупи не го броя :)

п.с. приготвяйте си водата без химия, само по естествен път..

--------------------
memento mori ...

Неактивен msp

• Активен потребител
« Отговор #177 : четвъртък, 24 декември 2015 г., 13:42 ч. »

--------------------
memento mori ...

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #178 : четвъртък, 24 декември 2015 г., 16:47 ч. »
Поздравления, Мишо! Знаех, че е стар този забележителен аквариум, но нямах представа, че е станал на цели 20 години!
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен msp

• Активен потребител
« Отговор #179 : четвъртък, 24 декември 2015 г., 19:48 ч. »
Може ли кажеш кои си развъждал  и след като спомена родостомус,червен неон...Как си омекотявал водата?

Забравих за разборите, тук съм писал и за тях
http://www.aquaportal.bg/forum/sharanovi-cyprinidae/rasbora-heteromorpha-108910871086107610771083107710851086/
-----------

Благодаря, Вили. Аквариума си е съвсем обикновен, просто съм заклет консерватор в акваристиката и си я карам както си знам от едно време.

--------------------
memento mori ...

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.