Аквариуми > Направи си сам

Помощ за протекъл аквариум

<< < (2/3) > >>

svgnsali:
Ако само за спорта се занимаваш, ОК. Иначе за мен не си струва.
Конкретно за въпросите, аз бих оставил тиксото за 1-2 ч докато стегне хубаво силикона - новия. Ако стяга бързо, по-малко време с тиксото.
За клечките - да.
Не ползвам бръснарско ножче, но защо не опиташ с някой малък резец, те си имат дръжка  :)
И все пак да си призная, не съм майстор и съм лепял само 1 аква, но не протече. Изпуснах го на пода  :)

Kai:

--- Цитат от: sevginsali на петък, 13 октомври 2017 г., 10:03 ч. ---
Ако само за спорта се занимаваш, ОК. Иначе за мен не си струва.

--- Край на цитата ---

Кое имаш предвид че не си заслужава да се занимавам с конкретния аквариум или че няма нужда толкова перфектно да чистя силикона щото пак ще хване? :)

svgnsali:
Първото.
Аквата е много малък, можеш да си поръчаш да от майстор да ти направи нов с тия размери. Щом си сръчен с ръцете може и да си залепиш нов.
Иначе, чистенето и старанието на стария силикон са си задължително за мен. НО съм стъргал силикон и от акви, и от стъкла и знам колко е гадна работата. А и не съм успявал на 100%.
За мен най-гадното с лепенето беше не самият процес, а факта че после не можах да го обера силикона добре и много грозно седеше на фугите. Всичко си иска майсторлък.
Напълно излишно, но да си кажа, че накрая пълниш в банята и оставяш поне 1 ден да видиш резултата.

RAKIM:
Със спирт или някaкъв друг разтворител не се ли маха по лесно стария силикон :)

Kai:
Здравейте,
След 3 дни на сухо със силикона снощи го напълних на терасата подложих фибранче отдолу и сутринта преди да изляза за работа нямаше и капка отвън. Колко време да го държа така за теста? И още дали да сложа още един шев върху този за мое успокоение?:hmm:

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия