Автор Тема: МОЛЯ ПОМОГНЕТА - ранена риба  (Прочетено 2698 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен snej

• Регистриран потребител
  • Публикации: 17
  • Нас. място: Пловдив
МОЛЯ ПОМОГНЕТА - ранена риба
« : неделя, 18 април 2010 г., 18:09 ч. »
Имам аквариум с 2 астронотуса-черен и бял. Вчера се сбиха и явно черния е натиснал белия по-сероизно кам нагревателя и сега белия има огромна дупка. Липсва ми голяма част от месото, чак му се вийждат костите. Разделих ги с една преграда, но сега се притеснявам за белия. За сега плува, но никой от тях неиска да яде. Водата беше кристално чиста, но след вчера вече е помътняма- една такава бяла е. Имам един препарат, незнам как точно се казва-мастилено синъо. Дали да сможа от него вав водата за де не развият някъкви инфекции. На него пише, че става за начални стадии за бактериални инфекции.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
Отг: МОЛЯ ПОМОГНЕТА - ранена риба
« Отговор #1 : неделя, 18 април 2010 г., 19:42 ч. »
Здравей Snej!
По принцип на астронотусите доста бързо им зарастват раните, но щом твърдиш, че чак се виждат костите значи е по-сериозно положението, а пък и качеството на водата не е добро, което може да предизвика бактериална  инфекция на откритото място. За сега лично аз бих те посъветвал да използваш Aqutan. Този препарат е не само подобрител за качеството на водата, но и съдържа комплекс витамини, които определено ще помогнат за по-бързото заздравяване на раната. Още по-добър ефект от лечението ще се получи ако комбинираш Aqutan + Mykopur. В случая Mykopur се използва, за да се предотврати потенциална бактериална инфекция. И двата препарата са производство на Sera.
Успех  :up:

Неактивен snej

• Регистриран потребител
« Отговор #2 : понеделник, 19 април 2010 г., 12:47 ч. »
Ами доста е зле астронотуса. Явно доста дълго е бил залепен за нагревателя,защото голяма част от месото му е залепено за нагревателя. Вчера сложих във водата от това мастилено синъо- ФМC дезинфектор пише на опаковката. Водата се е избистрила. Рибата плува, но само когато спра осветлението. Иначе седи на дъното. надявам се да се оправи, защото ги имам вече близо 2 години и са доста пораснали и красиви. А и май са мъжко и женско, зашото си копаят дупка.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #3 : вторник, 20 април 2010 г., 07:11 ч. »
Астронотусите са корави риби и ако не са засегнати вътрешните му органи,  бързо ще се възстанови.

Неактивен snej

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : петък, 30 април 2010 г., 11:13 ч. »
http://picasaweb.google.bg/iliqn1986/jIUxyH#5465855151989995298 ето 1 снимка на астронотъса. Мисля че вече е по-добре, но в раната има нещо като мехурчета. Дали това е от помпичката за въздух или е някаква инфекция или нещо подобно. Или може да е ефект от изгарянето, както при нас след изгаряне се получават мехури.

Неактивен doncamillo

• Активен потребител
  • Публикации: 313
  • Нас. място: Свищов
« Отговор #5 : петък, 30 април 2010 г., 12:03 ч. »
Тя раната била брутална.На практика няма голяма част от кожата,не бих възлагал надежди...
422l Malawi Utaka
 - Copadichromis borleyi (Kadango)
 - Copadichromis sp. tanzania"Yellow fin"
 - Otopharynx lithobates (Zimbawe)
 - Placidochromis sp. "Phenochilus Tanzania"
 - Sciaenochromis fryeri (Maleri Is.)
 - Fossorochromis rostratus
 - Protomelas Boadzulu

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #6 : петък, 30 април 2010 г., 17:03 ч. »
 Раната е доста дълбока и заздравяването й (ако заздравее) ще отнеме доста време. Проблемът с откритите рани е, че са податливи на бактериални възпаления и тези мехурчета може да са точно това.  Астронотусът ти е доста красив и искрено се надявам да се оправи.

Неактивен snej

• Регистриран потребител
« Отговор #7 : сряда, 02 юни 2010 г., 20:12 ч. »
Пибата вече е по-добре, но мого се бият двете. Разделям ги за известно време с мрева, но когато ги пусна бялата започва да се перчи и да напада черната. и накрая си изайда боя, ако мога така да се изразя.   Какво да правя?

Неактивен djer

• Активен потребител
  • Публикации: 340
  • Нас. място: Варна
« Отговор #8 : сряда, 02 юни 2010 г., 20:46 ч. »
МОЖЕ БИ СА ОТ ЕДИН ПОЛ И ВЛИЗАТ В РАЗВИТИЕ И ВИНАГИ ЩЕ ДОМИНИРА ПОСИЛНАТА РИБА. Тези риби,  като се оформя чифт разчистват всичко останало.  При мен така се получи, като 5 астронотуса и 8 пирани отидоха за бог да прости, докато не остана чифта.

Неактивен snej

• Регистриран потребител
« Отговор #9 : вторник, 08 юни 2010 г., 13:55 ч. »
Ами и при мен маи така се пулучи. смед толкова битки най накрая черния успя да умори белия. :(

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.