Проблеми > Проблеми

Дискусите не се чувстват добре. Защо?

<< < (3/8) > >>

Wetdream:
Ей това вече е много относително но като за начало овелечи температура единственото което може да стане е растенията да се скапят,34 градуса за 10 дена.

raiko:
Здравейте и от мен!
Аз също предполагам,че причината най-вероятно е хексамитоза и трябва да се третират с метронидазол(трихомонацид,флажил).За да е по-сигурна диагнозата загледай отслабналите риби дали имат продълговати изпражнения-бели или прозрачни на цвят.
Както Wetdream,препоръчва добър ефект има и едновременно вдигане на температурата(+метронидазол). Вдига се до 34-35 градуса за 5-6 дни при силна аерация (рибите не се хранят през това време). Предполагам,че това ще унищожи растенията ти и ще е по-добре да пробваш само с лекарството.

Stas:
А, здравей Райко.

Да, мисля, че 34-35 градуса наистина ще скапе китките. То по-важните мога да извадя в кофа за седмица, не е проблем.
Останалите мога да пробвам как издържат на варене. :)

Не знам как ще го докарам до 34 градуса, обаче. Нагревателите на максимум и ... нямам капак, т.е. отворен е аквариума. Едва ли ще се получи.

Много мерси. При първа възможност ще опитам нещо такова да направя.

raiko:
Все пак виж изпражненията на рибите какви са,за да си сигурен,че това са хексамити.

kamos:
Стасе, ако аквариума няма капак като временно решение можеш да сложиш стъкла от горе, поне ще задържат температурата.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия