Автор Тема: Дискусите не се чувстват добре. Защо?  (Прочетено 13511 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен raiko

• Raiko Slavkov
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 641
  • Нас. място: Благоевград
Отг: Дискусите не се чувстват добре. Защо?
« Отговор #15 : неделя, 16 ноември 2008 г., 09:48 ч. »
Ако оставяш растения при лечението по-добре не вдигай температурата а сложи само лекарството(пак ще даде резултат).При тази висока температура кой знае какъв бульон ще се получи и какви гнилостни процеси ще тръгнат? Варианта с вдигане на температурата съм го правил в гол аквариум.

Неактивен botan

• Активен потребител
  • Публикации: 72
  • Нас. място: София
« Отговор #16 : неделя, 16 ноември 2008 г., 09:53 ч. »
Стасе, ако аквариума няма капак като временно решение можеш да сложиш стъкла от горе, поне ще задържат температурата.

Или по-лесен вариянт прозрачно фолио. Аз съм така при жабите, защото едната част от капака на аквариума се счупи, а жабоците много се катерят насам-натам. :)
[imgt]http://photo-cult.com/pics/392/pic_10007503_0392761.jpg[/imgt]

Неактивен Тодор Танев

• Активен потребител
  • Публикации: 75
  • anonto
« Отговор #17 : неделя, 16 ноември 2008 г., 10:55 ч. »
Това с температурата може и да не е толкова голям проблем. При мен лятото температурата варира в продължение на два месеца 34 - 36 градуса.
Все пак сигурно всяка система ще реагира индивидуално. Аз не съм имал проблем с нито едно растение при тази температура.
За награването до тази температура може да пробваш с Jager - мисля че те имат деление до 34 градуса.
Незнам дали е от значение, но Орлин винаги е препоръчвал такова лечение да е с продължителност 2 седмици. Аз нямам личен опит с това.
Може и да пробваш с лечебната храна на Орлин. Мисля си, че е лесен вариант, но не знам точно за какви болести и паразити действа.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #18 : неделя, 16 ноември 2008 г., 14:35 ч. »
То всъщност най-големия проблем е, че не ядат. Така че това с лечебната храна не върви.
Иначе съм с два хубави нагревателя по 300 вата. Ще се справя. Само време за експерименти да намеря.

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Публикации: 437
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #19 : неделя, 16 ноември 2008 г., 16:37 ч. »
За растенията високата температура няма да е проблем за 10 дни. След този период обаче, резкия спад може да ги съсипе.
Пробвай дискусите с Хирономус да ги храниш - може да ги лекуваш и на 32С, но важно е да ги излъжеш да ядат.

Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Неактивен Wetdream

• Активен потребител -
  • Публикации: 173
  • Нас. място: Добрич
« Отговор #20 : неделя, 16 ноември 2008 г., 20:38 ч. »
Това което Жоро каза значи има варианд да ги излажеш с тубифекс и хирономус,но тук има едно голямо ''но'' може ако рибите имат чревни паразити те да се увеличат и да умрат много по-бързо , това е от мен. :rocknroll:

Неактивен aqua bg

• Активен потребител
  • Публикации: 16
  • Нас. място: Варна
« Отговор #21 : неделя, 16 ноември 2008 г., 21:02 ч. »
Пробвай с Sera med Professional Flagellol.Хубавото при този продукт е , че не се налага презапускане на кофите.
След края на лечението се сменя голямо количество вода и бактериите, които по време на лечението не умират, а се капсуловат, отново започват активно да работят.
Колкото до растенията и високата температура, ако бавно я повишаваш и след това бавно я смъкнеш няма да има проблеми.
Късмет :up:

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Публикации: 437
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #22 : понеделник, 17 ноември 2008 г., 21:52 ч. »
Вместо трихомонацид може и флажил да се ползва. И двете съдържат активната съставка - метронидезол.
Флажила цапа по-малко водата и е нужно да слагаш по-малко таблетки. С флажила се дозира - 1 хапче на 70 литра вода. Добре е хапчето да го разтвориш първо в чаша вода. Тогава наливай.

Метронидезола е активен максимум за 6-7 часа във водата.

Ето лечение в общия аквариум:
1 ден:
- сутринта 1 хапче флажил на 70 литра
- вечер 1 хапче на 70 литра
не се хранят рибите

2 ден:
- сутрин 1 хапче на 70 литра
вечер, смяна на водата 30%-40%
хранене с люспи накиснати в разтвор с флажил
и пак по 1 хапче на 70 литра

3 ден:
- сутринта 1 хапче флажил на 70 литра
- вечер 1 хапче на 70 литра
не се хранят ребите

4 ден:
- сутрин 1 хапче на 70 литра
вечер, смяна на водата 30%-40%
хранене с люспи накиснати в разтвор с флажил
и пак по 1 хапче на 70 литра

Почивка 4 дни и пак същата процедура.
Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Неактивен valiovci

• Заслужил потребител
  • Публикации: 12
  • Нас. място: софия
« Отговор #23 : петък, 05 декември 2008 г., 16:08 ч. »
Позволявам си да пи6а тук за да не отварям съ6тата тема.Моя проблем е съ6тия като на Стас.след ле4ение с какво ли не ,уточних диагнозата -Оодиниум.лекарството  Oodinol на JBL помогна. За 3 дни рибите станаха чудни ,наперени и с нормални цветове.10 дена по късно болеста пак се завръ6та.Бях 4ел някаде 4е паразитите се заравят в пясъка ,и след като ле4ението приключи пак налазват рибите.Упорита болест.В 4удо сам се видял.смятам да направя пълен рестарт и да извадя грунда .
 Въпроса ми е: Как да "излекувам "пясъка?дали с вряла вода 6те е достатъчно?и дали в филтърния пълнеж няма да останат скрити гадове след ле4ението.6те ми се ве4е да престана да лекувам риби. :pray:
а ,и о6те не6то на едно място пи6е 4е 24 осветление 6те нару6и  цикала на паразита ,на лекарството пи6е 4е ако се затъмни аквариума за 3-4 дена 6те помогне за ле4ениетео Дали е все едно?

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #24 : вторник, 09 декември 2008 г., 23:58 ч. »
В събота взех хирономус от пазара.
Още същия ден сложих на дискусите - реагираха малко бавно докато го усетят колко е вкусен. После се хвърлиха да ядат. Изсипах малко и над мястото, където се крият двата ми леопарда - изненах се, но настървено започнаха да ядат! Най-сетне! В понеделник - пак! Надявам се поне от глад да не ги уморя, но съвсем определено хирономус обичат много.

Неактивен discus

• Активен потребител
  • Публикации: 139
« Отговор #25 : сряда, 10 декември 2008 г., 00:01 ч. »
Само не прекалявай, че после не искат да погледнат друго.

Неактивен raiko

• Raiko Slavkov
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 641
« Отговор #26 : сряда, 10 декември 2008 г., 01:14 ч. »
Позволявам си да пи6а тук за да не отварям съ6тата тема.Моя проблем е съ6тия като на Стас.след ле4ение с какво ли не ,уточних диагнозата -Оодиниум.лекарството  Oodinol на JBL помогна. За 3 дни рибите станаха чудни ,наперени и с нормални цветове.10 дена по късно болеста пак се завръ6та.Бях 4ел някаде 4е паразитите се заравят в пясъка ,и след като ле4ението приключи пак налазват рибите.Упорита болест.В 4удо сам се видял.смятам да направя пълен рестарт и да извадя грунда .
 Въпроса ми е: Как да "излекувам "пясъка?дали с вряла вода 6те е достатъчно?и дали в филтърния пълнеж няма да останат скрити гадове след ле4ението.6те ми се ве4е да престана да лекувам риби. :pray:
а ,и о6те не6то на едно място пи6е 4е 24 осветление 6те нару6и  цикала на паразита ,на лекарството пи6е 4е ако се затъмни аквариума за 3-4 дена 6те помогне за ле4ениетео Дали е все едно?

Аз лично, оодиниума го лекувам с бензацилин-1 200 000 единици(или 500 000ед.). Дозирам го: 500 000 единици/100 литра вода.Антибиотика го слагам вечер, за да не се разгражда от светлината.Ефекта е много бърз и след това дори не е задължително слагането на активен въглен и смяната на водата, защото той се разгражда напълно.В аптеките вече не се намира бензацилин, а неговия аналог- ретарпен(антибиотици от групата на пеницилина). Лошото при това лечение е, че ще загинаг и бактериите от филтъра.
 Каквото и лечение да предприемеш, ако не третираш и филтъра ще се получи повторно заразяване.

Неактивен Тодор Танев

• Активен потребител
  • Публикации: 75
  • anonto
« Отговор #27 : сряда, 10 декември 2008 г., 11:06 ч. »
В събота взех хирономус от пазара.
Още същия ден сложих на дискусите - реагираха малко бавно докато го усетят колко е вкусен. После се хвърлиха да ядат. Изсипах малко и над мястото, където се крият двата ми леопарда - изненах се, но настървено започнаха да ядат! Най-сетне! В понеделник - пак! Надявам се поне от глад да не ги уморя, но съвсем определено хирономус обичат много.

А приложи ли някакво друго лечение на рибите.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #28 : сряда, 10 декември 2008 г., 12:27 ч. »
Не още. Ако се налага въобще ще е по Коледа... Сега нямам време.

Неактивен valiovci

• Заслужил потребител
  • Публикации: 12
  • Нас. място: софия
« Отговор #29 : неделя, 14 декември 2008 г., 14:49 ч. »
мерси raiko  .  " Каквото и лечение да предприемеш, ако не третираш и филтъра ще се получи повторно заразяване"   как  да третирам кофите  ?нали лекарството 6те върти през тях,това достатъ4но ли е?Моля дай примерна схема на ле4ение .колко дни слага6,през колко време. :bow:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.