Проблеми > Проблеми

Дискусите не се чувстват добре. Защо?

<< < (4/8) > >>

raiko:
Ако оставяш растения при лечението по-добре не вдигай температурата а сложи само лекарството(пак ще даде резултат).При тази висока температура кой знае какъв бульон ще се получи и какви гнилостни процеси ще тръгнат? Варианта с вдигане на температурата съм го правил в гол аквариум.

botan:

--- Цитат от: kamos на неделя, 16 ноември 2008 г., 09:34 ч. ---
Стасе, ако аквариума няма капак като временно решение можеш да сложиш стъкла от горе, поне ще задържат температурата.

--- Край на цитата ---

Или по-лесен вариянт прозрачно фолио. Аз съм така при жабите, защото едната част от капака на аквариума се счупи, а жабоците много се катерят насам-натам. :)

Тодор Танев:
Това с температурата може и да не е толкова голям проблем. При мен лятото температурата варира в продължение на два месеца 34 - 36 градуса.
Все пак сигурно всяка система ще реагира индивидуално. Аз не съм имал проблем с нито едно растение при тази температура.
За награването до тази температура може да пробваш с Jager - мисля че те имат деление до 34 градуса.
Незнам дали е от значение, но Орлин винаги е препоръчвал такова лечение да е с продължителност 2 седмици. Аз нямам личен опит с това.
Може и да пробваш с лечебната храна на Орлин. Мисля си, че е лесен вариант, но не знам точно за какви болести и паразити действа.

Stas:
То всъщност най-големия проблем е, че не ядат. Така че това с лечебната храна не върви.
Иначе съм с два хубави нагревателя по 300 вата. Ще се справя. Само време за експерименти да намеря.

}|{opukc:
За растенията високата температура няма да е проблем за 10 дни. След този период обаче, резкия спад може да ги съсипе.
Пробвай дискусите с Хирономус да ги храниш - може да ги лекуваш и на 32С, но важно е да ги излъжеш да ядат.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия