Автор Тема: Съжителство на скаридки.  (Прочетено 5433 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
  • Публикации: 171
  • Нас. място: Варна
Съжителство на скаридки.
« : събота, 28 юни 2014 г., 12:50 ч. »
Здравейте колеги, имам един 10 литров аквариум в него има 7 бр. скариди ред чери.Имам един 60 литров аквариум и искам да го направя скаридарник. Искам да попитам за филтрация мога ли да сложа пореста гъба. Ще преместя черитата в 60 л аквариум.Искам да си взема също някои по-екзотични видове като: Black Tiger Shrimp ; Bee Shrimp ; Black King Kong Shrimp ;Blue Tiger Shrimp ;Orange Sakura Shrimp ; Golden Bee Shrimp; Panda Shrimp и (Shadow)Panda Shrimp :D :D :D. Ще могат ли да съжителстват с ред черито и помежду си? По колко бр. мога да сложа  :D :D :D :D :D

Неактивен petko71

• Активен потребител
  • Публикации: 220
  • Нас. място: Търговище
Отг: Съжителство на скаридки.
« Отговор #1 : събота, 28 юни 2014 г., 13:27 ч. »
Първо прочети изискванията на различните видове скаридки.
Orange Sakura са неокаридини както и ред черито,ще живеят заедно,но ще се кръстосът.
Другите видове ,които си изброил са каридини,те имат съвсем други изисквания-други параметри на водата,специален грунд.Черитата могат да привикнат към техните параметри.Някои които си изброил са доста капризни и скъпи скариди.
Трябва да се запознаеш подробно с изискванията им.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #2 : събота, 28 юни 2014 г., 21:35 ч. »
Мерси за отговора.Някои може ли да ми каже кой вид скарида мога да гледам в литража и обитателите (ред чери).Ето линк http://www.planetinverts.com/Will%20These%20Shrimp%20Interbreed.html.Аз бих го прегледал, но не знам английски  много добре.
Ако не ви се занимава няма проблеми :) :)

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #3 : понеделник, 30 юни 2014 г., 19:47 ч. »
Здравейте колеги, прочетох някоя друга тема и си направих извод че мога само да гледам скарида кардинал(относно параметрите на водата във Варна)Но като им видях цената май ще си остана само на ред чери :lol: :lol:. Искам да попитам филтър или гъба да сложа. Колко скаридки мога да сложа в акв.(60л) В момента имам 12бр. и мисля да си взема още 20бр. Какво е нормалното съотношение между мъжки и женски ? Примерно за 30бр да са 20 женски и 10 мъжки ?

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #4 : понеделник, 30 юни 2014 г., 20:11 ч. »
 Гъбата пак си е филтър и е добър за скариди, особено за малки, защото не ги засмуква и прекарва през импелер. Ред чери обичат да има явански мъх в аквариума. Аз не бих слагал повече от 12-те. Ако условията са добри те сами ще си увеличат бройката.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #5 : понеделник, 30 юни 2014 г., 21:14 ч. »
Проблема ми е че акв ми е дълак 80 см и широк 30 и ми изглеждат много малко  :D. От стария скаридярник имам 1 шепа явански мъх, но проблема ми е че няма каде да го завържа. Искам да попитам също когато ги купих и поставих в 10 л аквариум имаше 1 женска с хайвер които се излюпи(малките също са в 60л). След това не са се рязмножавали ( бяха 6 женски и 3 мъжки). Стояха там 2 седмици след това ги сложих в 60 л и още чакам :D. Мисълта ми е ,че ако е нещо от водата хайверя нямаше да се излюпи. Утре ще кача снимки на аквариумчето :Р

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #6 : понеделник, 21 юли 2014 г., 10:16 ч. »
Ето го аквариумчето имам още доста работа по него  :D

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
« Отговор #7 : понеделник, 21 юли 2014 г., 13:28 ч. »
Черитата са най-щастливи в мръсен, зеленясал и пълен с водорали аквариум. Най-много се кефят на дунапренен филтър с въздух. Варненската вода не им е проблем, само повечко мъх да има и се множат като луди.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #8 : понеделник, 21 юли 2014 г., 14:11 ч. »
Аз имам една топка явански мъх но целия е пълен с едни червейчета , нещо като водни бълхи и едни гадни дебели червей. Ако пуска едни ягодки( поне така пишеше на името когато ги видях в едик зоомагазин) ще ги изядът ли? Мисля да сложа мъха при скаридките и да пусна споменатите рибки.

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #9 : понеделник, 21 юли 2014 г., 14:24 ч. »
Мисля че се досещам кое наричаш "ягодки" http://www.seriouslyfish.com/species/boraras-naevus/
Би трябвало да ти разчистят бубулечките от мъха.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #10 : понеделник, 21 юли 2014 г., 16:17 ч. »
Точто това имам предвит. Някои има ли представа дали ще ми помогнат защото би трябвало не ме остройва :D Колко бр мога да сложа ?
А забравих ще нападат ли бебета скаридки?

Неактивен petko71

• Активен потребител
  • Публикации: 220
  • Нас. място: Търговище
« Отговор #11 : понеделник, 21 юли 2014 г., 16:22 ч. »
Като гледам няма много къде да се крият малките скаридки.Така ,че може и да ги хапват.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #12 : понеделник, 21 юли 2014 г., 18:45 ч. »
Мога ли да гледам с моите черита да гледам Neocaridina Heteropoda Yellow

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #13 : сряда, 23 юли 2014 г., 19:23 ч. »
Такааа. Вече съм с гъба. На колко дни да я препирам ( с водата която вадя от аквариума)? Утре мисля да си взема корен. Какъв е най-подходящ ? Колко време да го кисна за да потъва ? Към него ще превързвам явански мъх :grin:

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #14 : сряда, 23 юли 2014 г., 19:36 ч. »
Гъбата я переш когато се зацапа много, визуално преценяваш. Корена го киснеш колко трябва за да потъне. В гореща вода става малко по-бързо, но отнема дни.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #15 : сряда, 23 юли 2014 г., 19:40 ч. »
А имали значение от вида на корена( не съм запознат много добре с корените :lol:)
Кое е по-добре Taxyphilium sp. Flame или явански мъх за скаридарник ? Мога ли да превържа Taxyphilium sp. Flame към корен ?

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #16 : четвъртък, 24 юли 2014 г., 11:20 ч. »
Така, взех 2 коренчета и ги сложих във вода и те потънаха. И си казах щом потъват няма да ги оставям във вода 3-4 дни, а направо ги сложих на котлона да ги сваря. Колко време да ги варя ? Предполагам че няма да получа отговор толкова бързо и ще ги варя 5 мин. Скоро ще направя профил на скаридарника.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #17 : четвъртък, 24 юли 2014 г., 11:24 ч. »
 Четох някъде тук да предлагат 2 часа варене, но се разчетох из нета и някои предлагат да се вари и сменя водата, докато цвета не стане като на ябълков сок. Така ще знаеш, че е готово. Това е много по-трудоемко е отнема повече време.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
« Отговор #18 : четвъртък, 24 юли 2014 г., 11:34 ч. »
Ехаааа. Значи ще се вари доста време  :lol:. Когато е готово ще направя профилчето. Също добавих коледн мъх , 2 корена Ludwigia repens и 3 корена Bacopa monnieri.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.