Автор Тема: Готварска сол мори ли сладководни скариди?  (Прочетено 2587 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен tron

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
  • Нас. място: Пловдив
Готварска сол мори ли сладководни скариди?
« : сряда, 23 юни 2010 г., 18:53 ч. »
Здравейте,

Имам 50 литров аквариум, в който отглеждам сладководни скариди и разстения. Наскоро забелязах, че имам  планарии. От скоро не съм чистил грунда и прекалено прехранване е доволе до появата им, предполагам. Не ми се иска да слагам препарати. Честох статия, в която пише да сложа 2.5 гр. готварска сол на 1 литър, т.е. 125 гр. за 50 литра. Решил съм това да го комбинирам със сифониране на грунда, поне през ден(дори ми се иска да изкарам разстенията за да не ми пречат). Та въпроса ми е тази сол ще се отрази ли на скаридите (има и с хайвер) и разстенията? Трябва ли да се сменя водата след тази процедура? Колко пъти трябва да го направя и през колко време? Това ли е най-удачния метод за борба с тях? Благодаря предварително.

Поздрави

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Публикации: 439
  • Нас. място: Несебър
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
Отг: Готварска сол мори ли сладководни скариди?
« Отговор #1 : сряда, 23 юни 2010 г., 20:56 ч. »
Пусни хищни охлюви, имат профил на сайта. Не се занимавай с глупости/с тези 125 гр остава само Маги фикс малки тайни да добавиш/
При мен http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=381 тези свършиха работа.
.Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...           (Кочетов С.М.)

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #2 : сряда, 23 юни 2010 г., 21:48 ч. »
Здравейте,

Четох статия, в която пише да сложа 2.5 гр. готварска сол на 1 литър, т.е. 125 гр. за 50 литра...
....Та въпроса ми е тази сол ще се отрази ли на скаридите (има и с хайвер) и разстенията? ....
.... Това ли е най-удачния метод за борба с тях?

Не е нито удачен, нито начин. И със сигурност няма да се хареса на скаридите.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен tron

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #3 : четвъртък, 24 юни 2010 г., 06:58 ч. »
Тези охльови в даден момент няма ли да започнат да се хранят със скариди бебета или с хайвер?

Неактивен insomniac

• Активен потребител
  • Публикации: 152
  • Нас. място: София
« Отговор #4 : петък, 25 юни 2010 г., 16:45 ч. »
Не. Все едно е да отвориш прозореца и да хванеш някоя лястовичка докато си гони мушици :). Това е за бебетата скариди.
Хайвера не трябва да е по дъното (незнам какви риби имаш). Тогава вероятно ще оцелее. Никога не съм виждал хелена да се катери по стените на аквариума или по растения. Сега като се замисля и по корените не се качава. 

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Публикации: 439
  • Нас. място: Несебър
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
« Отговор #5 : събота, 26 юни 2010 г., 18:42 ч. »
А катери се по стените. Но хайвер не съм виждал да закача.
.Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...           (Кочетов С.М.)

Неактивен insomniac

• Активен потребител
  • Публикации: 152
  • Нас. място: София
« Отговор #6 : сряда, 30 юни 2010 г., 19:54 ч. »
Да, катери се по стените на аквариума и аз видях оня ден. Преди това явно не ми е правило впечатление. Хайвер и аз не съм виждал, но ми се размножи хелената. За две години от 3 станаха 7-8 някъде :) Определено не са от плодовитите охлюви  :love: но определено са убийци  :diablo: даже им пускам веднъж месечно няколко други охлюви за да ги поддържам във форма

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.