Автор Тема: Соленото Пико на Дафил  (Прочетено 19195 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Borko7

• Активен потребител
  • Публикации: 718
  • Нас. място: Варна
    • LOTR chess set
Отг: Соленото Пико на Дафил
« Отговор #30 : неделя, 16 март 2014 г., 21:48 ч. »
Браво!
Последната снимка е страхотна. Кеф е да гледаш двете аквариумчета така едно до друго.
I don’t know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve.

Неактивен NJB

• Активен потребител
  • Публикации: 924
  • Нас. място: Бургас
  • Николай Жеков.
« Отговор #31 : неделя, 16 март 2014 г., 22:30 ч. »
Аз ще кажа само това :clapping: :clapping: :clapping: :bow:
Имаш ли вода около теб, влизаш в историята, нямаш ли, чакаш отвън :)

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #32 : петък, 18 април 2014 г., 15:17 ч. »
Up  :)

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #33 : четвъртък, 21 август 2014 г., 10:01 ч. »
Боря в момента някви алги по коралите с четка за зъби,а и смятам да засиля храненето.
Естествено продължавам да НЕ меря параметри  :grin:

Довечера ще гледам да снимам и общ вид на аквариумчето  :)

Неактивен sano-pets

• Активен потребител
  • Публикации: 19
  • Нас. място: Ботевград
    • REEF.BG
« Отговор #34 : четвъртък, 21 август 2014 г., 14:02 ч. »
 БРАВО!!! Макар и малък, РИФА изглежда ВЕЛИКОЛЕПЕН!

Е и сега някой да каже, че морската акваристика била много скъпа! Стига да имаш желание всичко се постига и без грандоманщина!
Следа темата от самото начало и в началото бях много скептичен ( да си призная ) но сега шапка ти свалям!  :clapping: :clapping: :clapping:

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #35 : четвъртък, 21 август 2014 г., 15:06 ч. »
Благодаря!
Да ти кажа мисля,че и да сложа едно еднолитрово  само с камъче за въздух и зоантиди-пак ще стане работата.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 592
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #36 : четвъртък, 21 август 2014 г., 15:32 ч. »
Ако щеш вярвай вчера си мислех за тези твои аквариумчета. Викам си бре, спря да ги пуска сигурно е станало някой гаф. Ама на. Пу да не им е уроки. Страхотни са.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 530
« Отговор #37 : четвъртък, 21 август 2014 г., 20:43 ч. »
Да... можело и  малките аквариуми да бъдат стабилни във времето.  Дано в близко бъдеще се спре със съветите, че голямата с-ма е за предпочитане - думам за сладководните съдове. Това е верния път за да има повече акваристи!

Поздрави за труда, Дафил!

Неактивен Borko7

• Активен потребител
    • LOTR chess set
« Отговор #38 : неделя, 24 август 2014 г., 07:24 ч. »
Поздрави за аквариума.
Хубав е макар и  малко претрупан, но знам, че това е експеримент и искаш да видиш колко и какви корали можеш да гледаш.
Най-много ми харесва частта с НЕмеренето на параметри и липсата ня техника. А относно камъчето с въздух Тонино беше пуснал тема за такива аквариуми - тип "air lift"

Обаче според мен някои от коментарите са малко прибързани.
1. Може да е малък но пак не е евтин. Дафил да каже какви пари е налял, но не са колкото за едно малко сладководно аквариумче.
2. Не съм убеден, че е стабилен. Ако не се лъжа Дафил прави 100% смени на водата. Т.е. хубав карасив лоу-тек риф, но с редовни и не малко грижи.
I don’t know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve.

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #39 : неделя, 24 август 2014 г., 17:30 ч. »
Поздрави за аквариума.
Хубав е макар и  малко претрупан, но знам, че това е експеримент и искаш да видиш колко и какви корали можеш да гледаш.
Най-много ми харесва частта с НЕмеренето на параметри и липсата ня техника. А относно камъчето с въздух Тонино беше пуснал тема за такива аквариуми - тип "air lift"

Обаче според мен някои от коментарите са малко прибързани.
1. Може да е малък но пак не е евтин. Дафил да каже какви пари е налял, но не са колкото за едно малко сладководно аквариумче.
2. Не съм убеден, че е стабилен. Ако не се лъжа Дафил прави 100% смени на водата. Т.е. хубав карасив лоу-тек риф, но с редовни и не малко грижи.

Мда-вече  почва да се претрупва :)
Иначе хардуера  излезе около 150 лв
Борко,мойте 100% смени на вода са сигурно 5% от твойте седмични смени като обем ;)

Неактивен Borko7

• Активен потребител
    • LOTR chess set
« Отговор #40 : понеделник, 25 август 2014 г., 12:16 ч. »
Цитат
Мда-вече  почва да се претрупва Иначе хардуера  излезе около 150 лвБорко,мойте 100% смени на вода са сигурно 5% от твойте седмични смени като обем

A като обитатели каква е сметака? Или повечето неща са ти фрагове от приятели?
Като обем сигурно твоите смени са 1% от моите, но това не прави стабилна системата. Можеш ли да си позволиш 1 месец да не сменяш вода?
За щастие аз мога и вече почти не сменям вода. На единия аквариум около 6 месеца не съм сменял и скоро няма да го направя. Това е стабилна система.
Какви други грижи имаш и колко често се налагат?

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 530
« Отговор #41 : понеделник, 25 август 2014 г., 18:54 ч. »
Борко, що търсиш под вола - теле! Къде човека, написа че системата му е стабилна?! И още един въпрос, какво е стабилна с-ма и как тя  се поддържа такава?
Аз също не сменям вода, но какво от това. 
Факт, че аквариумчето съществува - каквито и грижи да полога стопанина му.
По  внимателно чети постовете! :)

Неактивен Svetlio

• Активен потребител
  • Публикации: 155
« Отговор #42 : понеделник, 25 август 2014 г., 20:02 ч. »
Според мен стабилността на една система не зависи само от това дали сменяш вода.

Неактивен Borko7

• Активен потребител
    • LOTR chess set
« Отговор #43 : понеделник, 25 август 2014 г., 20:47 ч. »
Борко, що търсиш под вола - теле! Къде човека, написа че системата му е стабилна?! И още един въпрос, какво е стабилна с-ма и как тя  се поддържа такава?
Аз също не сменям вода, но какво от това. 
Факт, че аквариумчето съществува - каквито и грижи да полога стопанина му.
По  внимателно чети постовете! :)

Не мисля, че коментирането (даже не е критикуване) е "намиране под вола теле". Това е форум за дискусии, а не само за ръкопляскане.

Ти трябва да четеш по-внимателно постовете. Аз писах, че коментарите са прекалени. Именно ти беше писал, че това е доказателство, че и малките аквариуми са стабилни. Според мен това е неправилно твърдение. Затова повдигнах въпроса. Ако Дафил ни обясни, че аквариумът наистина е стабилен ще съм много доволен. Аз лично от 5г. обмислям пико риф, но го отлагам, защото нямам време. Ако знам, че 1 месец мога да не го пипам, ще си напавя. Даже съм си избрал началните корали и обитатели.

Колкото до това какво е стабилен аквариум, Светльо сигурно е прав, че не става дума само за смени на водата. За мен това е с-ма, която не е лесно податлива на колебания в параметрите на средата. Практически това е с-ма, за която са необходими малко усилия, за да се подържа баланс : да не се сменя вода често, да не се чистят алги често, да не се налага добавянето на различни вещества често, ако може да се докара и до рядко хранене още по-добре. Ако всичко това е постигнато чрез автоматизация не се брои :)

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #44 : вторник, 26 август 2014 г., 08:52 ч. »
Без ежедневна намеса при мен не става.Вярно,че е за секунди,но го има.Изпаренията трябва да се компенсират(отнема ми 3 секунди на ден да долея)
А тея SPS-и смучат яко от водата и ежедневно добавям карбонатен буфер,калций и магнезий(отнема ми около минута,за да накапя и от трите)
Храня  веднъж седмично преди смяната на вода.Чистя стъкла веднъж седмично,а се е случило да прескачам.Два пъти ми се е случвало да сменям вода на две седмици,а не  нормалната ежеседмична смяна-без последствия,но не искам повече да си играя на тото.
Като бях на почивка брат ми без прблем ме заместваше в доливането на вода и накапването на добавките(няма си понятие от акваристика иначе).
Предполагам,че един  риф с меки корали  ,зоантиди и полипи ще е още по-облекчен от към поддръжка :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.