Автор Тема: Личен опит при борба с зелена хидра (сладководен хищник)  (Прочетено 1737 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
Уважаеми, колеги пиша тази тема за повечето потребители на които те първа им предстой да се сблъскат с проблема "хидра в аквариума".

Преди седмица в големият ми аквариум с рейнболи беше плъзнала зелена хидра и прикрепена по стеблата и листата на растенията в него, както и по грунда (камъните).
В профилът ми споменах, че не всичко хубаво наистина е толкова реалистично. На снимките на аквариумът ми не се забелязва този сладководен хищник.

Това са снимки на хидри в моят аквариум, които успях да заснема с фотоапарата си.

Как се справих с тях ли?
Използвах Вермокс 100mg. (лекарство против глисти при хората). От четеното в нета реших и аз да опитам този препарат (лекарство).

Метод за борба с хидри и дозиране:
От горе споменатото лекарство разтворих таблетка и от половинката/половинката й за моят литраж (250 литра). В четеното от нета на 100 литра вода се разтваря половин таблетка от Вермокс 100mg.
Третирането при мен стана два часа преди да угасне осветлението на аквариума ми, като разтворих нужното количество таблетки в 500ml.-ва бутилка от кока-кола. Първоначално сложих малко топла вода, за да може лекарството да се разтвори в бутилката и след това долях студена вода от чешмата. Спрях филтрацията (канистъра), като равномерно изсипах навсякъде от направеният разтвор. Изчаках пет минути и включих филтрацията да работи. След около 30 мин. имаше на места свити хидри (това ще рече, че са вече трупове). На сутринта, когато станах нямаше и помен от тях. Вечерта след като се прибрах от работа смених 50% вода от обема на аквариума.

Измина седмица от третирането, но все ме мързеше да направя пресни снимки на труповете хидри, за това ще ви публикувам снимка от тази вечер. На нея се виждат вече избледнелите хидри.

Забележка: Вермокс 100mg. не влияе на скариди, риби и растения, но убива охлюви което го прави много подходящ както за борба с хидра, така и за борба с планария!

Успех в борбата с хидрите и планарията!  :drinks:

Автор: Борис
Снимки: Авторски

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
Отг: Личен опит при борба с зелена хидра (сладководен хищник)
« Отговор #1 : вторник, 19 март 2019 г., 23:45 ч. »
На пазара в момента не се намира вермокс, затова пък има Зентел, който също успешно помага при борбата с хидри.
Опаковката на Зентел е една таблетка 400 мг. Дозировката е 1/4 от цялата таблетка за 100 литра вода. Действате като при вермокса и на следващия ден сменяте 50% водата.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.