Автор Тема: Умират ми рибките  (Прочетено 2639 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен vip_bullet

• Регистриран потребител
  • Публикации: 1
  • Нас. място: София
Умират ми рибките
« : петък, 05 декември 2014 г., 00:40 ч. »
Здравейте колеги нов съм в форума и съм сравнително нов и в акваристиката .
Имам нужда от вашата помощ защото почнаха да ми умират рибите една след друга.
Аквариума го стартирахме с един приятел преди около 2 години и до сега нямаше проблем ,но преди 4 дена ми умря доктора (Labroides dimidiatus) а днес като се прибрах открих и  Жълтата зебразома (Zebrasoma flavescens) мъртва.
В аквариума се гледат само риби нямам корали поради финансови причини рибките са един ангел биколор (Centropyge Bicolor) , едно Жълтоглаво гоби (Valenciennea strigata) , два Зеброви дамсела (Dascyllus aruanus) , едно фалко (Falco’s Hawkfish) , едно фридмани и една  магнифика.
Скариди имам две огнени скариди (Lysmata debelius) 4 или 5 почистващи скариди (Lysmata amboinensis) и няколко пустинни рака не знам колко точно.
Аквариума ми е 400 литра имам съмп около 250 литра Скимера ми е за аквариум до 800 литра   имам ув стерилизатор два реактора пълни с активен въглен който сменям всеки месец биоболси може би към 100 бройки сипоракс на сера към 20 литра и някакъв мъх не му знам името , но ми казаха че бил много полезен.
В аквариума има към 50 кг жив пясък и към 40 кг живи камъни ползвам тестове на JBL .
 PH  KH  PO4  NO2  NO3 Соленост
 6.5   6  0.02  0.01   0.5   1,023
Знам че ПХ ме е много ниско сега се опитвам да го покача но без много голям резултат
препарата  който ми продадоха е на сера пх плюс ,но другите риби си изглеждат добре с толкова ниско ПХ. Искам да си направя подарак за коледа един син танг ,но не искам да си правя експерименти .
Моля ви колеги кажете къде греша освен за ПХ то и трябват ли ми още някакви тестове освен тези кйто имам  солеността добре ли е или да я покача малко или пък да я понижа и какви според вас са най добрите параметри на водата .
Нямам система за обратна осмоза.
Благодаря предварително за помощта.

Неактивен Rama

• Мотохолик, акваманиак
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 867
  • Нас. място: гр.София
  • Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.
Отг: Умират ми рибките
« Отговор #1 : петък, 05 декември 2014 г., 15:03 ч. »
Добре дошъл във форума! :drinks:
Жълтата зебразома не е риба, която загива без особени причини, особено след като е адаптирана, докато доктора е доста чувствителен. Причините могат да бъдат доста и е доста сложно да се впуснем в отгатване, тъй като този аквариум все още е доста непознат.
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.

Неактивен Rama

• Мотохолик, акваманиак
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 867
  • Нас. място: гр.София
  • Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.
Отг: Умират ми рибките
« Отговор #2 : вторник, 09 декември 2014 г., 13:50 ч. »
Колега, каво е положението с аквариума и обитателите му?
Как покачваш ПХ и с какви тестове мериш, какво е разположението в съмпа, с какво храниш .... :hmm:
Ракообразните са много чувствителни на химията в аквариума и ако нещо не е наред ще загинат първи.
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.