Автор Тема: Съвет за съжителство на рибки  (Прочетено 1631 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 313
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
Отг: Съвет за съжителство на рибки
« Отговор #15 : събота, 30 март 2019 г., 17:21 ч. »
Като го напълниш с вода от чешмата,трябва да изчакаш 3-4 седмици преди да пуснеш рибите.В противен случай няма да имаш завъртян азотен цикъл и може да измрат рибките или за да не умрат трябва да сменяш вода през два дена.Има хора пращат риби-от фейса виж Артур-праща ги добре опаковани с хийт пакове,зоомагазин Животното и той пращал,livefish bulgaria и той праща,ако си харесаш нящо някъде питай дали пращат в студа.От друга страна,ако изчакаш както трябва,ще е вече май месец и може да ти прати всеки.На куп баш всички модели е трудна работа,може би geshi да ги има и да ти прати :)

Неактивен jorkata04

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
« Отговор #16 : събота, 30 март 2019 г., 17:58 ч. »
То като гледам как е тръгнало, май ще е май да поръчам рибките. Тъй като мисля да сложа още малко черен силикон върху този, който е в момента, за да няма изненади в последствие. Малко грозно е направен аквариума ама в бъдеще при всички положения ще бъде по голям и направен както аз искам. Ето и снимки на аквата : http://prikachi.com/images/858/9534858r.jpg
 http://prikachi.com/images/857/9534857D.jpg

Мислех да съчетая да се кача до вилата и да слезна до водопада да посъбера някой и друг камък и да го оборудвам с тях, като за начало. Какво ще кажеш?

Активен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 422
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #17 : събота, 30 март 2019 г., 18:25 ч. »
Питах от каде си за да видя мога ли да ти помогна с познат за робите.

Асито аз не вадя вече риби, ако някой ми поиска ще му тръсна, но не и с цел търговия.
Силикон върху силикон до колкото знам май си е без файда.

Неактивен jorkata04

• Регистриран потребител
« Отговор #18 : събота, 30 март 2019 г., 18:46 ч. »
Питах от каде си за да видя мога ли да ти помогна с познат за робите.

Асито аз не вадя вече риби, ако някой ми поиска ще му тръсна, но не и с цел търговия.
Силикон върху силикон до колкото знам май си е без файда.

От Сандански съм. Отговорих вече в първата страница. Ако можеш да ми помогнеш, ще съм ти страшно много благодарен, дори и до благоевград ако трябва ще ида да ги взема ако имаш познати в тази област.

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #19 : събота, 30 март 2019 г., 19:04 ч. »
Силикон върху силикон няма файда,както писа геши.Оставяй го така или махай стария силикон и слагай на ново.Добра идея са камъните до водопада :)

Неактивен jorkata04

• Регистриран потребител
« Отговор #20 : събота, 30 март 2019 г., 19:34 ч. »
Силикон върху силикон няма файда,както писа геши.Оставяй го така или махай стария силикон и слагай на ново.Добра идея са камъните до водопада :)

Ще питам някой специалист в града, да видим дали може да я направи тази процедура със силикона, ако не пробвам така и нали каза, че трябва 3-4 седмици фа престои водата, ще видим дали ще протече. Хората от които го купих, казаха че няма проблем, пък ще видим. Иначе, като го мия, мисля да използвам веро или сапун, друго не ми идва на идея, после ще го подсуша и така.

Относно камъните, четох че трябва да са повечко,за да има къде да се крият рибките.

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #21 : събота, 30 март 2019 г., 19:54 ч. »
Мий го само с вода и ако има варовиков налеп с оцет.Сапуна трудно се измива.Ползвай веро или сапун само ско мишки е имало в него.Лепените със силикон аквариуми изкарват по над 20 години.Повече камъни-по-добре.

Неактивен jorkata04

• Регистриран потребител
« Отговор #22 : понеделник, 01 април 2019 г., 00:43 ч. »
Ще го напълня с вода първо за ден - два на терасата, да се надявам, че е наред. След това ще поръчам филтрите, за да подготвя водата за 2-3 седмици и поръчвам рибките.
За камъните, мисля само да ги мина през вряла вода, дали ще е достатъчно?

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #23 : понеделник, 01 април 2019 г., 10:26 ч. »
За камъните може да направиш разтвор с калиев перманганат и да ги накиснеш в него.Но и с вряла еода става.Моите само ги изплакнах със студена вода :)

Неактивен jorkata04

• Регистриран потребител
« Отговор #24 : вторник, 02 април 2019 г., 14:53 ч. »
За всеки случай ще ги разтворя в калиев перманганат, за да съм по сигурен.

Относно грунда или там както се казва, мисля да е фин пясък сиво-бял, може ли да ми помогнеш какъв да избера и евентуално от къде мога да се сдобия с него. Сега, като чета по форумите, се слагало на дъното на аквариума някаква плоскост или фибрант, нужно ли ще ми бъде и на мен и какво трябва да бъде точно. Под самият аквариум имам 2-3 см, подложка, която се вижда на една от снимките, които качих в първата страница. Същото ли нещо ще ми трябва и за под пясъка?

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #25 : вторник, 02 април 2019 г., 15:09 ч. »
Има много цихлидарници без подложка за камъните.Но камъка трябва да се сложи на стъклото и след това да се сложи пясък.Ако камъка е върху пясък-изравят го и камъка пада и може да счупи стъклото.Ти си прецени.Може и двата варианта.Относно пясъка-най-евтин вариант е речна баластра-1 тон е 5лв примерно,но ако искаш бял,то търси пясък за филтри за басейн.Пак е евтин,но е бял.Лично аз си купих jbl sansibar river и мнооого ме кефи,виж го в нета.Има го в интернет магазините

Неактивен jorkata04

• Регистриран потребител
« Отговор #26 : сряда, 03 април 2019 г., 11:35 ч. »
Видях го този който ползваш ти, от Германия ми излиза около 20евро за 10кг. На мене предполагам ще ми трябват поне 20-25кг, от това което чета по форумите за моя аквариум 200л, 102см дължина. Ще ми излезне доста солено. Мисля да потърся кварцов пясък 0,4 мм - 0,6 мм. Намерих един сайт на който предлагат такъв за филтри за басейни : https://kamani.biz/%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%86%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%8F%D1%81%D1%8A%D0%BA/  , там където пише филтри за басейни. Това ще ми върши ли работа?

Относно камъните, мисля, аквата да бъде без подложка. Ще наредя първо камъните, после изсипвам пясъка и така. А и стъклото е 10мм, така, че не мисля, че се чупи толко лесно.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.