Автор Тема: Жива храна-хлебарки  (Прочетено 1756 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 114
  • Нас. място: Пловдив
Жива храна-хлебарки
« : понеделник, 09 юли 2012 г., 23:00 ч. »
Между етажите в блока имаме стаичка,и там за съжаление има доста от тези гадове и то от години.Още преди повече от 4 години съм давал на обикновени скаларии да ядат и направо се трепеха за тях.После с манакапуруто,и на тях давах...налитат здраво като на жива храна,то си е жива де ако не им я убиеш преследват до дупка.Самите хлебарки са от дребните кафеви,не от познатите ни черни големи.Хлебарките принципно са много хранителни само протеин,за това и в Азия си ги хапват и хората.Хубавото е че в процес на растежа си има всякакви размери,за дребни,средни и големи риби.Знам че има опасност от зараза или ако някой ги е тровил и дадеш въпросната хлебарка ще се гътнат и рибите,но на свой риск съм давал аз тъй като знам че там отрова не е слагана.Сега давам и на алтумите и направо се убиват за тях,те са големи и спокойно поглъщат големи.Забелязах и че от както им пускам живи да ловят,вечер след като останат на нощно осветление рибите взеха да се перчат една на друга доста повече.Мисълта ми е че ако имаш дребен съд,не знам може би аквариум да кажем,спокойно може човек да си отглежда тази жива храна и ще знае че няма зарази,паразити и тн..Ще знаеш с какво ги храниш,а и се множат като хлебарки :grin: А...също така трябва да се внимава да не изпуснеш няколко че после много ядове в къщата :D Хубавото е че дори е много едри риби можеш да нахраниш много бързо тъй като големите хлебарки са по 2.5-3см.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
Отг: Жива храна-хлебарки
« Отговор #1 : вторник, 10 юли 2012 г., 07:43 ч. »
Да, това да си ги отглеждаш хлебарките, за да са ти чисти и без всичките отрови и болестотворни микроби, които събират, е идея. Умишлено не казвам "добра идея", защото не мога да преценя със сигурност дали си струва рискът от изпускането на няколкостотин хлебарки в кухнята например. :)
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Публикации: 708
  • Tanganyika man....
« Отговор #2 : вторник, 10 юли 2012 г., 08:44 ч. »
Хитинът не им ли е твърдичък?
Вярно добре е да внимаваш, предполагам рибите не са големи фенове на RAID..
What you see I can't see and maybe you'll think before you speak!

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 114
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #3 : вторник, 10 юли 2012 г., 09:37 ч. »
Не са твърди,като мухи са и за това рибите ги лапат целите бе да се замислят.Много малко вероятно е да дадеш отровена,от райд умират веднага а от друга отрова се влачат бавно.Тези които за жизнени и бягат са ок.

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Публикации: 708
  • Tanganyika man....
« Отговор #4 : вторник, 10 юли 2012 г., 09:56 ч. »
Не са твърди,като мухи са и за това рибите ги лапат целите бе да се замислят.Много малко вероятно е да дадеш отровена,от райд умират веднага а от друга отрова се влачат бавно.Тези които за жизнени и бягат са ок.

Все пак внимавай :).
What you see I can't see and maybe you'll think before you speak!

Неактивен ogogogo

• Активен потребител
  • Публикации: 716
  • Нас. място: софия
  • Огнян Пеев
« Отговор #5 : вторник, 10 юли 2012 г., 11:36 ч. »
Една да оживее от някоя отрова и да даде поколение,то вече е резистентно към тази отрова.
Яде я и им няма нищо,все едно хапват деликатес.
Така че аз не бих дал нищо уловено от мен.
Един приятел си умори питона с такъв плъх.
Семейният живот така закалява мъжа, че той престава да се бои от задгробния.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.