Автор Тема: Аквариума на PVV  (Прочетено 9323 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен PVV

• Активен потребител
  • Публикации: 54
  • Нас. място: гр.Разград
Отг: Аквариума на PVV
« Отговор #15 : събота, 19 януари 2013 г., 22:03 ч. »
 На 8 месеца сме вече! С голямата коса спираме валиснерията да не превземе аквариума и да си стои отзад . Аквариума е стабилен и няма резки промени в параметрите. торя по мако, инжектирам глутаралдехит и сменям на седмица по 50 литра вода.
  Отдавна в главата ми се върти един проект и по Нова година почнах с приготовленията. На ниво сухи тренировки съм с един нано 39 литра + 15 литра съмп.Съмпа вече е почти готов- чакам само  още малко биофибри, че не прецених и остана празно първото отделение. Във второто е едропореста гъбе, а в третото 750 гр . китайска керамика и  180 гр. Сера сипоракс.Грунда е Croci - черен кварцов пясък. Мисля да гледам скаридки издържащи на твърда вода- най-вероятно ред черита.

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
« Отговор #16 : събота, 19 януари 2013 г., 22:27 ч. »
Аквата и съмпа изглеждат много добре, страхотно се е получило. Само че "черешките" направо си умират да се ровят в тиня, губи се смисъла от подбна филтрация за тях. Това е идеално за претенциозните "кристали" .

Неактивен miroki

• Активен потребител
  • Публикации: 675
  • Нас. място: Варна
« Отговор #17 : четвъртък, 31 януари 2013 г., 20:21 ч. »
На 8 месеца сме вече! С голямата коса спираме валиснерията да не превземе аквариума и да си стои отзад . Аквариума е стабилен и няма резки промени в параметрите. торя по мако, инжектирам глутаралдехит и сменям на седмица по 50 литра вода.

Колега, по колко глутаралдехид слагаш на 100 литра или на колкото там слагаш, за да не се налага ежедневна смяна на водата. Че по програмата която четох по около 2 мл на 100 литра трябва всеки ден да се сменя по 20-30 %.
Изработка на уеб сайт за всеки: http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu

Неактивен PVV

• Активен потребител
« Отговор #18 : четвъртък, 31 януари 2013 г., 20:38 ч. »
На ден слагам по3- 4 мл за моя , който е около 190-200 литра чисто. Къде видя ,че трябва да се сменя всеки ден. Това е ако трепеш водорасли мисля, но там и дозите са по-големи. Аз сменям на седмица по около 50литра. :drinks:

Неактивен miroki

• Активен потребител
« Отговор #19 : петък, 01 февруари 2013 г., 09:33 ч. »
Мерси.
Вероятно трябва да разделят първите две изречения от останалият текст.

Как се използва препарата???
Като заместител на CO2 или за профилактика-така,както е написано в началото на офертат. Може да се ползва всеки ден!!!
За премахване на ЧЕРНА и ЗЕЛЕНА БРАДА:
1. намерете причината за появата и я премахнете (преторяване,остатъчна храна, непочистено дъно,много органика и др.)
2. Започва се с двойна (може и тройна доза) в продължение на 3-4 дни (може и седмица-индивидуално за всеки аквариум).
3. Вечер,след като изключи осветлението-спира се всякаква циркулация в аквариума за 10 минути. (за да се разрежда по-бавно препарата)
4. Със спринцовка нужното количество се инжектира ДИРЕКТНО върху най-засегнатите места. Пускате циркулацията.
5. Сутрин-сменяте около 20-30 процента от водата.
6.След около 5 дни брадата става лилава,после бяла. Продължавате с ежедневната смяна на 20-30% от водата поне 3 седмици.
7. Храненето се свежда до минимум-на 3 дни веднъж.
8. Осветлението се намаля-не повече от 5 часа.
9. Торене-НИКАКВО!!!
9. Препоръчително е ежедневната смяна на вода да се извършва като сифониране на дъното.
10. Постоянно чистене на загниващите листа.
11. Индивидуално преценявате дали да продължите третирането след първите 5 -6 дни. Добре е да изчакате ,за да видите дали брадата продължава да се разпространява или бавно изчезва.
12. Препоръчително-пуснете ампуларии-с удоволствие хапват умрялата брада. Може и растителноядни риби. Това е индивидуално решение.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ,КОИТО СЕ БОРЯТ С БРАДИТЕ В АКВАРИУМА СИ!

Неактивен black angel

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
  • Нас. място: Ст.Загора
« Отговор #20 : петък, 01 февруари 2013 г., 13:58 ч. »
Дозиране (ежедневно):
4мл./100л. за силно залесен аквариум.
2мл./100л. за нормално залесен аквариум
така се ползва според описанието.

Неактивен miroki

• Активен потребител
« Отговор #21 : петък, 01 февруари 2013 г., 19:41 ч. »
Да, точно, само, че текста който копирах е малко под описанието, и за 4 мл. по-добре да  не се рискува, че съвпада с описанието от двойна доза за премахването на брадата, т.е. трябва всяка сутрин 20-30 % смяна вода.
Но не знам може растенията да го абсорбират.
Почнах да слагам, ще споделя после.

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
« Отговор #22 : петък, 01 февруари 2013 г., 22:59 ч. »
Но не знам може растенията да го абсорбират.

Затова се и слага, за да го абсорбират растенията.

Неактивен PVV

• Активен потребител
« Отговор #23 : неделя, 12 май 2013 г., 20:49 ч. »
Предизборно, една година след стартирането на 220 литровия дойде ред и на наното. Сега тръпна за кубата да се хване и все нещо не ми пасва подредбата на камъните. Но засега ще е това.след месец ще се пускат скаридите и галакситата ,ако намеря.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 336
    • Моите аквариуми
« Отговор #24 : неделя, 12 май 2013 г., 21:05 ч. »
Здрасти,ако търсиш идеи за подредбата-аз бих махнал големия камък вдясно и преместил малкото камъче,което е до него-на баира от ляво забито изправено.Така отлЕво на баира скали ще има,в низината отдясно тревица само :)

Неактивен PVV

• Активен потребител
« Отговор #25 : понеделник, 03 юни 2013 г., 21:15 ч. »
В крайна сметка животът в аквариума към настоящия момент е 10 галаксита, 10 ембер тетпи, 2 отоцинклуса и 2 Неритини. Предполагам ще ме упрекнете ,че са много, но отначало бях взел само галакситата и ми се губеха . Кубата се прихвана, но започна да расте нагоре, което ме навежда на мисълта да увелича осветлението.Сега е една 8 ватова Т5 и една енергоспестяваща 10 вата. Започнах да торя по 4 гр на седмица PMDD  и по 1 мл глутаралдехит на ден. Засега нямам водорасли и оставам така докато се развият растенията.

Неактивен PVV

• Активен потребител
« Отговор #26 : неделя, 16 юни 2013 г., 21:17 ч. »
Днес видях няколко малки скаридки бебета да се щъкат из мъха. Някои дори много смело се показваха пред ниско прелитащите галаксита. Щом се размножават, значи условията им харесват и това ме радва. Засега нямам водорасли( или поне не ги виждам). Притеснява ме обаче едната Неритина. От 5 дена седи на едно място на дъното и не мърда. Преди седмица стоя по същия начин 2 дена, но след това тръгна по стъклата.Ходи един ден и пак се тропяса. Как да разбера дали е жива? Другата си щъка постоянно и папка зеления.

Неактивен PVV

• Активен потребител
« Отговор #27 : понеделник, 23 декември 2013 г., 21:54 ч. »
Туп, туп праха от темата. След като мъха напълни наното, беше орязан яко и сега има по-приличен вид. Полянките загинаха, скаридките си се так....ат и множат , галакситата и тетрите се чустват добре. И брадицата си е добре по камъните , но нея като се сетя я атакувам с глутаралдехид. Не ме дразни толкова.

Неактивен hunter

• Активен потребител
  • Публикации: 227
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #28 : понеделник, 23 декември 2013 г., 22:10 ч. »
Сторожина и него не го виждам и той ли е в историята? Защо не успя с полянките? При тази ти подредба може да се оформи голяма красота. Колко литра всъщност е наното?

Неактивен PVV

• Активен потребител
« Отговор #29 : понеделник, 23 декември 2013 г., 23:09 ч. »
Изгниха бавно и последователно. Отдавам го на много твърдата вода. Иначе торя с акваформула и слагам глутаралдехид. Но не редовно. Аквариума е около 54 литра , от които съмп 16 и грунд 5-6

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.