Автор Тема: Проблем с храненето. Моля за идеи  (Прочетено 2255 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Нелогична

• Активен потребител
  • Публикации: 151
  • Нас. място: София
Проблем с храненето. Моля за идеи
« : вторник, 28 август 2012 г., 14:35 ч. »
Здравейте.
Имам ужасен проблем с храненето на рибките, и вече не ми достигат идеи какво да направя. Имам 11 прекрасни Атеринки, 3 САЕ-та, Анциструс и 8 невероятни Кули-та. Само дето Атеринките ми са ужасни Лами, на тях колкото и да им дадеш, все ще го излапат. САЕ-тата по някаква дива случайност се дореждат до храна, но за Кулитата и Анциструса нищо не остава. Затова храня едва ли не с шепи, за да има и за дънните ми рибки. Опитах се да давам и нощем, когато Атеринките ми уж спят а Кулитата обикалят за храна, но и това не помогна - малките прекрасни мръсници усещат че идва манджа и се активизират моментално.
Вече никакви идеи нямам как да направя така че да остава и за дънните ми рибки.
Дайте някакви идеи, моля ви.
Който ме харесва, определено знае защо. Който не ме харесва със сигурност не знае защо, или ако знае то задължително не е свързано с мен.

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
  • Публикации: 363
Отг: Проблем с храненето. Моля за идеи
« Отговор #1 : вторник, 28 август 2012 г., 14:49 ч. »
Ще ми е инетресен и на мен отговор на този въпрос, защото имам една двойка рамирези, които трудно се добират до храна от по-бързите риби. Хапват малко, но не знам дали е достатъчно, а искам да избгяна прехранване за другите.

За теб ми хрумва видата идея да им пускаш храна на дънните през някаква тръба-примерно сифон, или изрязано тяло на бутилка, така че по пътя към дъното да не може да бъде изядена от атерините.

Неактивен Нелогична

• Активен потребител
« Отговор #2 : вторник, 28 август 2012 г., 15:22 ч. »
Да, това с бутилката е идея и трябва да пробвам. Атеринките храна от дъното не взимат, но проблема е как да стигне до там преди да е изядена от Ламите.
Който ме харесва, определено знае защо. Който не ме харесва със сигурност не знае защо, или ако знае то задължително не е свързано с мен.

Неактивен DanyGod

• Активен потребител
  • Публикации: 545
  • Нас. място: Варна
  • Divolino.com
    • Divolino.com
« Отговор #3 : вторник, 28 август 2012 г., 15:34 ч. »
Има храна за дънни рибки. Тя е на големи гранули - като хапчета. Пада бързо на дъното и там се разпрашава. Пробвайте с нея. Все пак я пускайте след изгасянето на лампите.
Divolino.com

Неактивен Нелогична

• Активен потребител
« Отговор #4 : вторник, 28 август 2012 г., 20:13 ч. »
Има храна за дънни рибки. Тя е на големи гранули - като хапчета. Пада бързо на дъното и там се разпрашава. Пробвайте с нея. Все пак я пускайте след изгасянето на лампите.

Пробвах и с такава, приличаща на леща. Тя пък нещо не се харесва на рибките, не знам защо. Накрая я изяждат Ампулариите.

Неактивен tonino

• Активен потребител
  • Публикации: 97
  • Нас. място: Шумен
« Отговор #5 : вторник, 28 август 2012 г., 20:48 ч. »
Пробвай с буркан.

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
« Отговор #6 : вторник, 28 август 2012 г., 20:51 ч. »
Пробвай с буркан.

Как с буркан?

Неактивен tonino

• Активен потребител
  • Публикации: 97
  • Нас. място: Шумен
« Отговор #7 : вторник, 28 август 2012 г., 21:06 ч. »
Обикновен буркан (според големината на дънните риби) - от компот, сладко, пюре...Потапяш в аквариума, слагаш в него храната и го спускаш на дъното легнал на една страна.Готова хранилка-ловилка  :D

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
« Отговор #8 : вторник, 28 август 2012 г., 21:11 ч. »
много готина идея :)

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 592
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #9 : сряда, 29 август 2012 г., 02:25 ч. »
То хубаво, ама как ще попречиш на атерина да влезе вътре? С храна за дънни риби ще стане работата, както каза колежката Дани по-горе. Като не им харесва тази купи друга. Ако не да се оправят. Анциструс от глад да умре, не съм виждал. Давай им попарена краставица, също така и попарена зелена салата. Атерините няма да ги ядат.

Ancistrus eating cucumber

Неактивен Нелогична

• Активен потребител
« Отговор #10 : сряда, 29 август 2012 г., 09:25 ч. »
А с краставиците пък не знам какво не правя като хората - хич не искат да потънат.
Но дори и да ги накарам да потънат, какво да правя с Кулитата, за тях ми е мъката. Не стига че се страхуват и от опашките си, преди още да мръдне нещо в аквариума вече са стресирани, ами и храна за тях няма.
Ще пробвам с друга храна за дънни рибки, дано да им се услади. Ако ли не - не знам вече. :cry1:  Имах идея да преместя Кулитата при скаридките, ама пък те ще побъркат скаридките, не е една беля.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 592
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #11 : сряда, 29 август 2012 г., 15:57 ч. »
Затова драга моя има съвместимост и несъвместимост между съответните риби. При някой има агресия, други имат различни изисквания към водата, а ето трети случай: храната не може да стигне до определен вид. Относно краставицата - повари я по-дълго.
Поздрави!

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.