Автор Тема: моят риф  (Прочетено 1039 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен sano-pets

• Активен потребител
  • Публикации: 19
  • Нас. място: Ботевград
    • REEF.BG
моят риф
« : четвъртък, 20 септември 2012 г., 11:24 ч. »
здравейте!
накрая ми остана малко време да се "похваля" и аз!  Пък и снощи щракнах малко аквариума на тъмно!
Започнах го още през пролетта на 2010г  - направо на шега - един клиент си поръча 70 литров аквариум, аз му го доставих - а той се отказа от него - и какво да правя - хоп в клиниката -на един стар ( но здрав!)  дървен шкав. Е,  добре че попаднах на подходящи   хора  -  знаете как стават заразите! Та те ми обещаха всичко да върви по-вода ( все пак са ВОДЕН СВЯТ ) - и така леко по леко - с малко живи камъни, коралов пясък, един канистър на EHEIM, скимер ( първо бях с един лек модел - с въздушна помпа а сега съм с MACRO AQUA M-60 китай - ама действа!), освеление - сега : с 2 пури Т8 по 20W MARINE-GLO на  HAGEN -синя светлина и една 20 в POWER-GLO -18000k, вентилатор AQUA EL reef circulator 2600l/h . По-изморих доста меки корали, раци, рибки - нали бях новобранец, но сега нещата са се закрепили  :pray: Имам два клоуна, един дамсел, три рачета и няколко корали и от 1 месец жълта алвеопора а от 4 месеца и зелена и жълта монтипора. От месец Май 2012 съм с добавките на Тропик Марин и от Юни със рифоват им сол. Единствения ми проблем е многото водорасли  - нитратите са ми до 1мг/л, фосфатите - по малко от 0.02мг/л, силикати нямам.

жълтата ми монтипора се опари леко на зоантида и още не може да се възтанови!

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
Отг: моят риф
« Отговор #1 : четвъртък, 20 септември 2012 г., 20:13 ч. »
Чудесно здраве на коралчетата. По :clapping:здравявам те!
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен Rama

• Мотохолик, акваманиак
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 867
  • Нас. място: гр.София
  • Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.
Отг: моят риф
« Отговор #2 : четвъртък, 20 септември 2012 г., 20:25 ч. »
На шега, на майтап започна да се заформя рифче  :up:.
Добър напредък през последната година  :drinks:.
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.