Автор Тема: Малко въпросче :)  (Прочетено 2497 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен ic3t0

• Регистриран потребител
  • Публикации: 12
Малко въпросче :)
« : събота, 13 октомври 2012 г., 20:41 ч. »
Не можах да намеря конкретен отговор на въпроса ми та затова реших да драсна една тема. Имам гупи, молинезии, неонки и анциструси, та има ли смисел да взема жива храна да им дам, че от известно време ми се върти това в главата.

Неактивен _777_

• Активен потребител
  • Публикации: 303
  • Нас. място: Hell
Отг: Малко въпросче :)
« Отговор #1 : събота, 13 октомври 2012 г., 21:12 ч. »
Живата храна ще им дойде като бира след солен паламуд. ;) Давай им но не по-често от веднъж седмично. :)

Неактивен ic3t0

• Регистриран потребител
  • Публикации: 12
« Отговор #2 : събота, 13 октомври 2012 г., 21:17 ч. »
Мерси много :)

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 390
« Отговор #3 : събота, 13 октомври 2012 г., 21:23 ч. »
Да , не трябва да се прекалява с живата храна. Когато купя Тубифекс след ден го нареждам на порций, слагам  в формата за лед и в камерата. После пускам по едно кубче.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 592
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #4 : неделя, 14 октомври 2012 г., 05:42 ч. »
Пента има разлика между замръзена храна и жива такава. В случая става въпрос за жива.

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #5 : неделя, 14 октомври 2012 г., 06:03 ч. »
Е идеята е че им давам жива храна ден-два а другото замразявам.

offtopic
Като стана въпрос, прекалява се с това " Живата храна е по-добра от  замразената" и прочие. Ял съм и прясна риба и замразена - след това организма ми се чувства по един и същ начин. Виждал съм хора отгледани с кърма и със заместител - еднакви по размер, цвят и окосмяване са и т.н.т.
С лабораторни тестове се вижда разлика, но само до там. А капещата чешма (за да се поддържат червеите живи) се вижда и чува лесно :(

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #6 : неделя, 14 октомври 2012 г., 06:34 ч. »
Далеч съм от мисълта да създавам спор. Затова е форум, нека всеки да си каже мнението, а пък питащия си прави сметка какво да прави. Нека все пак не забравяме, че грешните съвети понякога, макар и рядко биха предизвикали усложняване на ситуацията, да го наречем мекичко така.

И аз да направя един offtopic, без разбира се да искам да налагам мнение, а просто да изкажа мой, скромни наблюдения:

Това, че колега си ял замръзена и жива храна, няма нищо общо с темата. Замисли се обаче, колко струва замръзената и живата такава. Има известна разлика в цената нали? И повярвай ми има защо.
В натуралните хабитати никой не сервира на нашите любимци замръзена храна, като се замисля. Пускайки им жива храна, рибите се превръщат в ловци. Това им повишава жизнения тонус, отприщва държание, което не може да се сравни с нищо друго. Смея да твърдя, че специално при моите риби това влияе на поведението им после, на окраската и на желанието им за репродуктивност ако щете. Не знам каква е концепсията на другите, но моята винги е била да създам на моите любимци, среда близка до натуралния им хабитат, изключвайки естествените заплахи, като хищници, сухия период, промишленото замърсяване, доколкото може да зависи това от мен и ред други УЖ дребни подробности.
Бих могъл да продължа дълго по темата още.

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #7 : неделя, 14 октомври 2012 г., 07:12 ч. »
Просто изказах едни свои мисли, не исках да влизам в спор с останалата част от света потвърдила ползата от живата храна.
Мнозинството хора между впрочем смятат че да се яде чесън предпазва от грип а "зеленчуци който не яде, той голям не ще да порасте" - аз и с тях споря, че това е само теоретично.

Без лоши чувства Malomir.  :surrendered:

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
  • Публикации: 363
« Отговор #8 : неделя, 14 октомври 2012 г., 13:14 ч. »
Виждал съм хора отгледани с кърма и със заместител - еднакви по размер, цвят и окосмяване са и т.н.т.
С лабораторни тестове се вижда разлика, но само до там. А капещата чешма (за да се поддържат червеите живи) се вижда и чува лесно :(

Ще коментирам по тази забележка за кърмата само:) Абсолютно не е вярно. Хората хранени с майчина кърма са по-здрави и с по висока интелигентност заради различните съставки на кърмата, като мастни киселини, имунни тела и фактори, способстващи усвояване на витамини, които напълно липсват в заместителите. Установено е научно, че хората, които не са кърмени имат по-висок риск от различни хронични заяболявания в зряла взраст също.

Това пренесено на акварстичен език какво значи, разликата между истинско и подобие, оставям на по-знаещите да преценят. :)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #9 : неделя, 14 октомври 2012 г., 15:52 ч. »
Без лоши чувства Malomir.  :surrendered:

Разбира се!

Неактивен Вени

• Активен потребител
  • Публикации: 51
  • Нас. място: Видин
  • Човекът е обществено животно
« Отговор #10 : неделя, 14 октомври 2012 г., 18:06 ч. »
Живата храна ще им дойде като бира след солен паламуд. ;) Давай им но не по-често от веднъж седмично. :)

Колега аз от година и половина храня само със Тубифекс (жив) НО храня рибите през ден и досега не съм имал никави проблеми!  :drinks: :drinks:

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #11 : неделя, 14 октомври 2012 г., 18:22 ч. »
Тубифекса е мазен и рибите затлъстяват от него. Може и да нямаш проблеми сега, но продължителноста на живота на рибите ти вече е намаляла рязко. Защо е необходимо да храниш само с тубифекс и при това през ден? Кой ти даде този съвет? Просто ми стана интересно.  :)

Неактивен Вени

• Активен потребител
  • Публикации: 51
  • Нас. място: Видин
  • Човекът е обществено животно
« Отговор #12 : неделя, 14 октомври 2012 г., 19:34 ч. »
Съвет никой не ми е давал така ги храня.А Тубифекс (без пари)има от къде постоянно да взимам заради това не ги храня със друго!  :drinks: :drinks:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.