Автор Тема: Затруднение с избора на съквартиранти за скалария.  (Прочетено 2050 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен JOANNA1978

• Активен потребител
  • Публикации: 112
  • Нас. място: Гр. София, Люлин
Затруднение с избора на съквартиранти за скалария.
« : четвъртък, 21 февруари 2013 г., 16:55 ч. »
Здравейте! Сдобих се с аквариум 70 л. от Bolta - много точен човек. Та в него има 4 Скаларии ( 2 бр. около 10 с. и 2 бр. бебета), 2 трихогастера, 2 Данио и 2 Сомчета. Вътрешен филтър, осветление, нагревател. Охлювчета мелания и никакви естествени растения. Четох 2 седмици в портала  каква ли не информация и вече съм много объркана. Моля да ми кажете какви други малки рибки малко за цвят мога да пусна? Дали да сложа растения и какви (но да са лесни за отглеждане да не се торят и тем подобни). Предварително благодаря.

Неактивен JOANNA1978

• Активен потребител
Отг: Затруднение с избора на съквартиранти за скалария.
« Отговор #1 : четвъртък, 21 февруари 2013 г., 19:58 ч. »
 :surrendered: никой ли не иска да помогне?  :pray: експертите да се включат.

Неактивен JOANNA1978

• Активен потребител
« Отговор #2 : четвъртък, 21 февруари 2013 г., 20:00 ч. »
А дали това е истински корен, че много лъскав ми изглежда? http://prodavalnik.com/unikalen-mangrov-koren-i15602635 ако е да ще го взема за аквариума.

Неактивен akva_meN

• Потребител
  • Публикации: 44
  • Нас. място: Казанлък
  • Здравеите колеги аз сам Никола!! Приятно ми е !
« Отговор #3 : четвъртък, 21 февруари 2013 г., 21:16 ч. »
Аз при скаларийте гледам живородки(всякакви видове), калихти, коридораси, трифогастри, анцитроси и златни рибки и нямам никакви проблеми / моите скаларий са чифт и 4 по малки , но когато чифта (скаларий) хвърля го отделям за една седмица така, че според мен си вземи някоя друга живородка и някое друго сомче !А и тези които са при тях да си стоят !
За растенията- валиснерия всички видове,лимонче,дъбче,криптокорини,ехинодорус и др.  :wink1: :wink1:
Животът не се мери с броя вдишвания,които правим,а с миговете,които спират дъха ни!!!

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 685
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #4 : четвъртък, 21 февруари 2013 г., 22:23 ч. »
Аз при скаларийте гледам живородки(всякакви видове), калихти, коридораси, трифогастри, анцитроси и златни рибки и нямам никакви проблеми / моите скаларий са чифт и 4 по малки , но когато чифта (скаларий) хвърля го отделям за една седмица така, че според мен си вземи някоя друга живородка и някое друго сомче !А и тези които са при тях да си стоят !
За растенията- валиснерия всички видове,лимонче,дъбче,криптокорини,ехинодорус и др.  :wink1: :wink1:

Отдавна не бях чел по-големи щуротии. Колега Акваман, вземи попрочети и тогава давай акъл. Това, че ти си сложил живородки при скалариите не значи, че така е правилно. Има си биотопи с техните изисквания и водно параметри. Вземи попрочети малко из биотопния раздел. Мога да ти се обоснова, но ще отнеме време, а и не мисля, че е необходимо. Във форума има всичко отдавна написано и нямам намерение да се повтарям, само защото ти си решил да не четеш. Освен за рибите, погледни и информация за растенията. И там имаш какво да учиш. Извинявам се, че пиша така, но когато начинаещ пита нещо, грешната информация може да бъде много опасна за рибите, затова съм длъжен да се намеся.

Неактивен JOANNA1978

• Активен потребител
« Отговор #5 : четвъртък, 21 февруари 2013 г., 22:42 ч. »
Получих вече своя отговор. Скоро ще сложа един корен, малко растения и ще се похваля. Ще купя 3-4 рамирезки за цвят и това е. Благодаря. Поздрави.

Неактивен akva_meN

• Потребител
  • Публикации: 44
  • Нас. място: Казанлък
  • Здравеите колеги аз сам Никола!! Приятно ми е !
« Отговор #6 : петък, 22 февруари 2013 г., 19:34 ч. »
Благодаря ти ,,маломир'' приемам всички забележки !  :sorry: :bow: :bow: :bow: :drinks:
Животът не се мери с броя вдишвания,които правим,а с миговете,които спират дъха ни!!!

Неактивен usani

• Активен потребител
  • Публикации: 56
« Отговор #7 : сряда, 17 юли 2013 г., 19:16 ч. »
Мен филтърчето ми се вижда недостатъчно за този съд и тези риби.Не си писала модел и някакви данни за него но по снимките така изглежда.И тези пластмасови имитации бих ги махнал.
Най ми се Е.е,ама по ми се пие

Неактивен JOANNA1978

• Активен потребител
« Отговор #8 : четвъртък, 18 юли 2013 г., 12:47 ч. »
Мен филтърчето ми се вижда недостатъчно за този съд и тези риби.Не си писала модел и някакви данни за него но по снимките така изглежда.И тези пластмасови имитации бих ги махнал.

Ехе, темата е много стара и отдавна аквата не е в този вид.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.