Автор Тема: Свински бъбрек  (Прочетено 961 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен esox22

• Активен потребител
  • Публикации: 27
Свински бъбрек
« : неделя, 24 март 2013 г., 20:58 ч. »
Здавейте :)
Днес си купих един свински бъбрек от магазина, излезе под лев.
Нарязох едно парче  на ситно и го пуснах на рибите.
Всички го харесаха.
Бъбрека е с високо водно съдържание, лесноусвоим и с малко мазнини.Така, че може да се дава за очистване и разнообразие.
Въпреки високото си съдържание на мазнини яйчният белтък също ги разхлабва.
Ако наблизо има планнска река може да си съберет мамарци.Когато им махнете пясъчните къщички, отрежете главите  махнете червото, се получава много атрактивна храна.
Преди да я пуснете в аквариума промиите с цетка.
Аз се опитвам всеки ден да ги храня с различна храна.
 :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 641
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Свински бъбрек
« Отговор #1 : понеделник, 25 март 2013 г., 05:28 ч. »
Не се сещам в натуралния хабитат, рибите да ядат свински дроб. По същата логика не ядат и суха храна на Тетра например, но все пак тук е впрегнат човешки ресурс, изследвания и опити, затова съм склонен да повярвам повече на тази храна, отколкото на животинската. Все пак не казваш за какви риби иде реч.

Неактивен esox22

• Активен потребител
« Отговор #2 : понеделник, 25 март 2013 г., 10:17 ч. »
Става въпрос за Хелери и Псевдодаразбори.
То и хората в джунглата не ядът шоколади, но ние си купуваме редовно :)
Аз съм експириментирам със различни неща за храна.
Основното е изчислявам водното съдържание и мазнините.
Чел съм, че повечето рибки се затрудняват да усвояват мазни храни.
Ето сега поглеждам една Тетра и там пише - мазнини 6%
Затова препоръчвам редовна употреба на естествени продукти,защото най-малкото сухите храни са твърде концентрирани и рибите се запичат.
Много харесват ларвите на еднодневките от планинските реки.Мамарците са добри но трябва да се реже главата.Зеленките и на тях.
Пилешкият черен дроб и вареният жълтък са добри, но твърде мазни и ги давам един път седмично.
Много харесван се оказа и парче белен свински тестис. Освен, че е много мек, е и лесно усвоим, има и  хормони :)
Гамурисите(малките рачета от потоците и чешмите), са добри но пак един път седмично, поради високото си съдържание на хитин задръстват червата.
Преди време съм отглеждал най-различни риби.Размножавал съм велифери, барбуси, бети, скалрии и др. Имах и малавиици и астронотуси,но ми се събраха пътувания в чужбина и сега имам само едно аквариумче :D
П.П.
Контузените риби се стабилизираха:Малката е като нова, докато по-голямата още се движи малко като със схванат врат, но се подорява. :)
 :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

Неактивен esox22

• Активен потребител
« Отговор #3 : понеделник, 25 март 2013 г., 13:13 ч. »
Да добавя и още нещо:
Ларви на комари. Твърде опасна храна защото живеят в замърсени локви. Аз ги държа в аквариум с трипафлавин или метиленово синьо и ги храня с хляб и чернодробна. За наяколко дни се изчистват и когато станат каквиди или малко преди това ги бузкам след промивка на рибите.
Отделно по тези локви могат да се видят яйцата на комарите които приличат на малки лодчици.Събирам ги и произвеждам от тях чиста от зарзи линия.
Чел съм че има и технология за произвдосво на ларви и мухи дрозофили от плодове. Но не съм го правил.Даже имало линии мухи без крила.
Въпреки голямата реклама и хубавите опаковки на сухите храни, те обикновено съдържат рибно брашно, синтетични витамини, сухи водорасли, протеини и други не особено скъпи неща.
 :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.