Автор Тема: Въпрос на начинаещ.  (Прочетено 739 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен activex

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
Въпрос на начинаещ.
« : неделя, 07 април 2013 г., 15:02 ч. »
Здравейте, стартирах аквариума преди 5-6 месеца и в процеса на асемблирането избрах помпи, филтри грунд риби растения. До днес не съм имал сериозни проблеми които да не мога да разреша къде със съвет от познат къде с четене, обаче ставайки тази сутрин се сблъсках с нещо което много ме озадачи. Грунда ми е покрит с паяжинообразно бяло вещество за което си нямам и представа какво е и как да го премахна концентрирано е около кореновата система на растенията. Аквата е 50 л. в него имам 4 скалария, 8  неона, 4 данио, 6 анцитроса. Сменям вода по около 10% седмично и през 2-3 седмици по 20%. Опитах да снимам въпросното, но фотото  не иска да фокусира през стъклото .. ще се опитам да кача панорамна снимка със растенията. Ако някой има идея за какво говоря, моля да ми сподели как се премахва.

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
  • Публикации: 363
Отг: Въпрос на начинаещ.
« Отговор #1 : неделя, 07 април 2013 г., 15:21 ч. »
Аквариума ти е пренаселен и сменяш много малко вода, затова се е образувала някаква бактериална ципа. Оправя се проблема като започнеш да сменяш по 30% вода на седмица и махнеш скалариите. А докато не ги махнеш аз бих сменяла два пъти по 50% вода на седмица.

Неактивен activex

• Регистриран потребител
« Отговор #2 : неделя, 07 април 2013 г., 15:28 ч. »
Значи сменям по-често и по голямо количество вода ? А някакви препарати ? До сега не съм слагал нищо.

Неактивен phalenopsis

• Активен потребител
  • Публикации: 363
« Отговор #3 : неделя, 07 април 2013 г., 15:30 ч. »
Не, без препарати. Сифорнирай и сменяй вода. И имай предвид, че ако искаш скаларии трябва да им осигуриш по-голям аквариум.

Неактивен activex

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : неделя, 07 април 2013 г., 15:32 ч. »
Благодаря, ще опитам.

Неактивен mefisto

• Активен потребител
  • Публикации: 106
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #5 : понеделник, 08 април 2013 г., 21:39 ч. »
Тоше погледни тази тема на колегата мисля че проблема е същия 
http://www.aquaportal.bg/forum/problemi/problem-v-restartiran-akvarium-!!!/msg97990/#msg97990   Копирайте целия адрес иначе като цъкнете на линка нещо не го отваря.     Моля някой админ да види защо става тъка.
Дръж ми дъвката,влизам в боя :):):)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.