Автор Тема: Стойка на 3 нива?  (Прочетено 6957 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
Отг: Стойка на 3 нива?
« Отговор #15 : неделя, 14 юли 2013 г., 08:01 ч. »
Ей ама тва БАЕ ти е като трън в задника :D
За сертификатите ти не искам да коментирам особено след онази тема за бутилката дето така мистериозно изчезна а аз чаках резултата ;)

Вие в БАЕ не заслужавате нищо!
За мен БАЕ умря отдавна!
За това и така мистериозно изчезна темата от там с прословутата ми бутилка с марка "Luxfer".  :dance3: Там всички модове сте на ТОН и не можете да се разберете помежду си, да не говорим как въдворявате ред във форума ви. Някой потребители такива коментари праскаха, че ми е мъка за тях. Дори и обявите на някой потребители, модератора ви САХАРА така хубаво ги замазваше, като ги редактираше и им добавяше цени и т.н.
Заварка ще ти направя да се огледаш на нея както искаш, вертикално, хоризонтално, че дори и таван. И да ми я снимат ще съм спокоен, че ще ми излезе снимката, защото знам какво правя!

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 661
« Отговор #16 : неделя, 14 юли 2013 г., 17:45 ч. »
Колега,  ще ти бъде доста трудоемко обслужването на аквариумите при височина на аквариума 50см. и светло 75см. горе-долу за аквариум. Като се сложи и осветление - направо не знам как ще е.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 736
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #17 : неделя, 14 юли 2013 г., 17:59 ч. »
Момчета хайде не се отплесвайте от темата моля. Говорете си за стойките и не намесвайте форумите. Категоричен съм, че коментари за сравнение в Аквапортал няма да търпя и секунда.

Неактивен niksan_64

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
  • Нас. място: София
« Отговор #18 : неделя, 14 юли 2013 г., 19:12 ч. »
Май се отделихте от темата.  :) 30/30 на 2мм ти е достатьчен за стилажа, само едно уточнение. Правиш рамка 130/50 и на нея заварваш вертикалите кьм следващата рамка. На клипа на Райко се вижда как са слепени. Няма да имаш проблеми с провисване.

Неактивен paolo6481

• Активен потребител
  • Публикации: 168
« Отговор #19 : неделя, 14 юли 2013 г., 20:10 ч. »
Май се отделихте от темата.  :) 30/30 на 2мм ти е достатьчен за стилажа, само едно уточнение. Правиш рамка 130/50 и на нея заварваш вертикалите кьм следващата рамка. На клипа на Райко се вижда как са слепени. Няма да имаш проблеми с провисване.

Дори и на предните хоризонтали ли?Където няма среден подпорен крак?Аз пък ти гарантирам че ще има 1см провисване.Понеже колегата казва че в Поморие не може да намери различен профил от този,може да подобри положението като сложи на посочените 2 хоризонтала двоен профил(2 квадрата слепени един до друг)

Неактивен niksan_64

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
  • Нас. място: София
« Отговор #20 : неделя, 14 юли 2013 г., 20:25 ч. »
Ще има провисване ако са 2 аквариума на ред. При положение че колегата ще слага по 1, няма да има проблем. С подложка 9мм пдч и 10мм стеропор, всичко ще е наред.

Неактивен tonino

• Активен потребител
  • Публикации: 97
  • Нас. място: Шумен
« Отговор #21 : неделя, 14 юли 2013 г., 22:15 ч. »
Според мен профил 30/30 с дебелина 2 мм. ще е достатъчен за тази стойка. Единствено при горните два хоризонтални елемента с дължина 130 см. (предните), които нямат опора в средата е възможно да се получи лека деформация (провисване) . Това няма да е фатално, ако между профила и дъното има достатъчно дебела подложка, която да обере деформацията.

+1 :up: Напълно съгласен с Райко. Не съм заварчик, нито инженер на метални конструкции! Но са ми минали доста стелажи и стойки през ръцете + аквариумите за тях. Няма да има абсолютно никакви проблеми. При удър са възможни вибрации, но нищо по-сериозно от това.
Вярно може да се прави и с по-голям...по-дебел профил. Може с 5, 6...и повече носещи профили, подпори на 45 градуса и всякакви други похвати за пре- презастраховане.
Едно време заварчиците имаха един лаф: "Капка, тон държи".

Неактивен митко

• Активен потребител
  • Публикации: 376
  • Нас. място: Barking
  • -Почивай в мир Jeff Hanneman.
« Отговор #22 : неделя, 14 юли 2013 г., 22:26 ч. »
Потвърждавам казаното от Райко.Мишо, и в цихлидарския форум ти казах, че с този профил няма да имаш проблеми.Заключи я тази тема, вече всичко е казано.
A. jacobfreibergi "Otter Point"
A. Rubescens"Ruby red"
A. Stuartgranti"Chilumba"
A. sp."Red dragon"
A. sp."German Red"
O.lithobates"Zimbawe"
O.lithobates"Sulfur head"
L.sp. "Yellow Collar" (Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress"
C.Moori
S. fryery"Iceberg"
C.borleyi (Kadango)