Автор Тема: Въпрос за диискуси  (Прочетено 11108 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен ogogogo

• Активен потребител
  • Публикации: 716
  • Нас. място: софия
  • Огнян Пеев
Отг: Въпрос за диискуси
« Отговор #30 : неделя, 02 март 2014 г., 23:54 ч. »
Явно отново имаме случай - Първо купуваме риби, после четем ( питаме) !!! Единственото положително в цялата работа е ,че има някакво просветление и надежда ,че тези 5 дискуса ще бъдат преместени в 400 л!!! ДАНО! И повече дискуси не купувайте! Първо изгледайте тези..аз се моля да оцелеят и да порастнат! За да имате аквариум като от картинката - ще трябва да прекарате доста време във форума и да четете!!! Късмет!

ПП: Винаги ще има някой ,който да ви обяснява ,че е отгледал слон в буркан, но препоръката ми е да слушате тези,които ви казват ,че на слона не му е бил щастлив живота!

:up:
Абсолютно точно и на място изказване.
Семейният живот така закалява мъжа, че той престава да се бои от задгробния.

Неактивен Snejanka36

• Активен потребител
  • Публикации: 64
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #31 : понеделник, 03 март 2014 г., 00:20 ч. »
Ок. Разбрах.
Повече няма да питам нищо.

Неактивен mefisto

• Активен потребител
  • Публикации: 106
« Отговор #32 : понеделник, 03 март 2014 г., 15:27 ч. »
Извинявам се че пиша в темата на колежката но колко дискуса мога да гледам 200л. И от къде идват легендите колко литра е необходимо за 1 риба. Всеки казва за 1 дискус минимум 50л, по малко от 6--7бр да не се гледат понеже са пасажни, много плашливи и  лесно депресиращи се риби и какво ли още не .......
Ходил съм в няколко бази развъждащи дискуси : идеалния развъден аквариум  е 50/50/50   125л. (базирайки се на това което съм видял), а в аквариуми от по 100л и на долу се отглеждат по 100бр подрастващи малки на по 3-5см. В 100% от магазините продаващи тези риби в аква стотина литра има поне по 20--25 риби на размер 7-8см и рибите са добре,ако не е тъка ще започнат да умират !!! следователно магазина губи пари, а не вярвам че нямат пари за по големи акви  :drinks: .Много от легендите за тези толкова красиви риби не са верни!!!! Аз също гледам дискуси и опита ме е научил на няколко основни неща за тези риби:
1: добра филтрация
2: температура 29градуса
3: разнообразна храна
Дръж ми дъвката,влизам в боя :):):)

Неактивен Divane

• Активен потребител
  • Публикации: 1 016
  • Нас. място: София
« Отговор #33 : понеделник, 03 март 2014 г., 15:44 ч. »
Така е, но първо се пита и се чете, и после се купуват рибките..щото те не са виновни ,че нещо не знаем,нали така?!

Неактивен Snejanka36

• Активен потребител
  • Публикации: 64
« Отговор #34 : понеделник, 03 март 2014 г., 17:23 ч. »
Явно отново имаме случай - Първо купуваме риби, после четем ( питаме) !!!  И повече дискуси не купувайте! Първо изгледайте тези..аз се моля да оцелеят и да порастнат!

Първо прочетох,после купих. Влезнах във форума да питам за възраста на рибите, после взех да се чудя дали да не взема още 10 бр. и всички ме нападнахте.
Преценила съм ,че мога спокойно да гледам тези бройки в този аквариум за няколко седмици и после да ги преместя. До това дали ще оцелеят и порастнат - щом в магазина оцеляват по 50 бр в 200 л значи и при мен 10 малки рибки ще оцелеят в 160 л. А за това ,че няма да са щастливи , щото не са на широко - и аз не живея на широко  и .....не се оплаквам.

Неактивен Divane

• Активен потребител
  • Публикации: 1 016
  • Нас. място: София
« Отговор #35 : понеделник, 03 март 2014 г., 18:19 ч. »
май няма смисъл да питаш - ти си знаеш най-добре!  :down:

Неактивен azsam222

• Активен потребител
  • Публикации: 171
  • Нас. място: Варна
« Отговор #36 : сряда, 05 март 2014 г., 21:25 ч. »
А във връзка за самата тема какво ще кажее за Астронотуси ?

Неактивен chimaera

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
« Отговор #37 : неделя, 06 юли 2014 г., 09:38 ч. »
здраввйте, да попитам какво стана с дискусите на дамата?
аз също имам дискуси и срещнах в началото подобни проблеми като нейните, но след време всичко е нареди

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.