Автор Тема: Профил на wqq-Tanganyika  (Прочетено 952 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен wqq

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
Профил на wqq-Tanganyika
« : сряда, 11 декември 2013 г., 16:29 ч. »
Здравейте,казвам се Павел представям Ви новия си аквариум с танганайци.Размерите са 80/50/50см-200л .Техниката за сега е 2бр. вътрешни филтри: 1000л/ч с едропорестата гъба и 350л/ч, който дърпа през тялото на големия където има 1л керамика.Скоро ще го оборудвам с топ филтър
Обитатели:
4бр. Julidochromis marlieri
7 бр. Paracyprichromis brieny - благодаря на Наско(Atanas1111)
6 бр. Lamprologus similis-благодаря на Pac
2 бр. Altolamprologus sp.”compressiceps shell" Sumbu-отново от Pac
1бр. Pterygoplichthys gibbiceps
За сега всичко е що-годе наред. Симилисите са си разделили черупките - единия  мъжки е с 3 жени-другия с една.Имаше бой няколко дни за територия, но вече май се разбраха.Компресицепсите са мъж и жена ,обаче все още обикалят без да са си харесали черупка.Марлиеритата са си ОК,макар и малки мисля, че вече се вижда коя ще е двойката,когато се заформи другите ще ги махна. Парациприхромисите са по трудни-бяха 9бр.,2 си замиха. .От по-опитни колеги разбрах че са си кекави и чуствителни към промени.Иначе са спокойни и жизнени не виждам някаква силна агресия,хапват с охота.
Та това е дано ви хареса

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
Отг: Профил на wqq-Tanganyika
« Отговор #1 : сряда, 11 декември 2013 г., 16:39 ч. »
Хубав нов дом си имат моите шелита! :) Добре се е получил аквариума. На мен анубиасът и гибицебсът ми идват малко анти-биотопно, но пък са полезно допълнение от чисто практическа гледна точка.

Неактивен monster_turtle

• Активен потребител
  • Публикации: 271
  • Нас. място: Стара Загора, Чирпан
« Отговор #2 : сряда, 11 декември 2013 г., 19:06 ч. »
Това не е ли Хипостомус, иначе много добре се е получило на малко морските рапани не ми се връзват.

Неактивен wqq

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
« Отговор #3 : сряда, 11 декември 2013 г., 22:45 ч. »
Хубав нов дом си имат моите шелита! :) Добре се е получил аквариума. На мен анубиасът и гибицебсът ми идват малко анти-биотопно, но пък са полезно допълнение от чисто практическа гледна точка.

Благодаря,сомчето си ми е любимец бил е във всичките ми аквариуми,а анубиаса от времето когато опитвах да правя растителен аквариум, преди да се запаля по цихлидите
Това не е ли Хипостомус, иначе много добре се е получило на малко морските рапани не ми се връзват.

Благодаря,може и хипостомус да е никога не съм се интересувал,а за рапаните не приемам критики трябваше бързо да оборудвам шеловете това имах,а и за мен е по важно да е удобно на рибите компресицепса трудно се навира в черупка от охлюв

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.